P90X Mezuniyet

Merhaba Abilerim Ablalarım,

3 ay kadar bir süre önce arkadaşlarımla spor salonuna yazılacaktım. Bunun için netten hangi hareket nereyi çalıştırır, sporcular nasıl beslenir… gibi araştırmaya başlamıştım ki,  bir baktım P90X-TR’de buldum kendimi.

Arkadaşlarıma bu seti deneyeceğimi söylediğimde, “pişman olursun, gel salonda beraber yapalım sporumuzu” dedilerse de kararımı vermiştim. 3-4 gün içinde siparişi verdim, 1 günde elime ulaştı ve ben de hemen o gün başladım. Tabii ki ilk zamanlar gerçekten zordu ama zamanla alıştım. Ve şimdi bugün, 90 gün geçmiş ve bir P90X mezunuyum!

Bu süreçte beslenme konusunda sıkıntılar yaşadım ama 2. aya doğru sitedeki yazılara bakarak ve Aykut Hoca’ya sorarak daha bir düzene koydum diyebilirim. Yine de arkadaşlarla olsun, ailemle olsun çok kaçamaklar yaptım ama abartmadım.

Bir hafta kadar önce, başta bahsettiğim spor salonuna beraber yazılacağımız arkadaşlarımdan biri eve geldi. Ben de o ara P90X yapıyordum. Kendisinin pişman olduğunu, okul açıldığından beri salona gidemediğini ve üyeliğini dondurmak zorunda kaldığını, benim en iyisini yaptığımdan bahsetti. O da şu sıralar P90X’e başlamayı düşünüyor :-)

Şimdi önce bir hafta on gün dinlenmeyi düşünüyorum. Sonra kaldığım yerden devam tabii ki :-) Aykut Hocama çok teşekkür ediyorum, her zaman yanımızda olup her konuda yardımcı olduğu için. Ve hepinize başarılar diliyorum…

İşte Sonuçlarım…

Yakup Arka

Yakup Ön

Yakup Yan


Başlamadan Önce Barfiks: 1 Adet Anca!
90 Gün Sonunda Barfiks: 14 Adet

Başlamadan Önce Şınav: 7 Adet
90 Gün Sonunda Şınav: 35 Adet

Başlarken Boy: 1.72 cm
Sonunda: 1.78 cm

Başlarken Kilo: 76 kg civarı
Sonunda: 69 kg


 

3 Yorum

 1. Kardeşim yaş kaç ? 3 ayda boy nasıl 6 cm uzamış bunun icin ek birşey yaptın mı ?

  Cevapla
 2. CAN SİRGÜVEÇ

  Kardesim sen kac yasindasin ?

  Cevapla
 3. Merhabalar Yakup :-)

  Bugün sonuçlarını bana Whatsapp’tan, yazını da emilden gönderdiğinde, bu kadar çabuk sitede yer alacağını tahmin etmediğini düşünüyorum :-)

  Sen her ne kadar, sonuçlarını aşırı beğenmediğini (bunun için de beslenmeni suçladığını) söylesen de, ben yine de çok beğendim. Özellikle sırttan ve de yandan olan foto konuşuyor! :-) Belki sadece “önden” olan foto seni çok tatmin olmamış olabilir. O da P90X’te “6-pack” beklentisinin çok yüksek olmasındandır. Ama o önden çekilmiş fotoda bile, omuzların nasıl hacimlendiğini, omuz-göğüs definasyon çizgisinin nasıl belli olduğunu ve de kollardaki hacimlenmeyi görmek, bence yeterli.

  Şu an benim tavsiyem de, önce biraz dinlenmen. P90X’in “Muscle Confusion” yani Kas Şaşırtması prensibine göre de bu dinlenme önemli (ama tabii beslenmeye hala dikkat ederek).

  İkinci turun sonunda, o 6-pack’lerin de çok net şekilde çıkıp, yazdan önce çok iyi bir Beachbody’nin geleceğine emimim :-)

  Tekrar tebrikler…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız