Tam Olarak “SEN” Ol!

İnsan ne isterse, istediği şeyin şiddetine bağlı olarak hemen elde eder…

Mesela çok araba isteyen birisi, elinde biraz para bulunduruyorsa sahip olabilir. Çok daha fazla parası olan, çok daha iyi arabaya sahip olabilir. Yani bir şey için önce birikim şart diyebiliriz. Gerekli birikime sahip olmayan kişi de birikimi elde etmek için biraz çabalar. Telefon almak isteyen, elinde hiç parası yoksa bir sene boyunca iyi bir para biriktirip peşin parayla alabilir mesela. Ama dediğim gibi bunun için birikim şart. Vücut geçmişi olmayanlar ise, en azından benim gibiler (bir önceki yazılarımda (1 & 2) var geçmişim) 90 günlük periyotları bir birikim olarak nitelendirebilir.

Öyle güzel bir birikim ki bu, günde kenara 1 lira atmak kadar kolay ama alışkanlığı sağlamak kadar da zor… Bugün 45. günün vermiş olduğu birikimle size gelişimi tarif etmem için müsade edin. Ettiniz mi ? Ediyorum o zaman…

İlk yaptığım Plyo-X antrenmanımda yani 2. DVD’de 3-4 hareketi normal, gerisini modifiyeli yaparken, şimdi 4-5 hareketi modifiyeli yapıp gerisini tam yapabiliyorum. Veya bir tane şınavı TAM çekemezken şimdi tam çekip, üstüne göğüse yakın çekilen zor şınavda 12 tane çekebilmek ve bunu görmek inanın biriken paranın kumbaradaki şıngırtısına benziyor. Salladıkça içinin dolu olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Kalan 45 günün bana neler getireceğini biliyorum. Yani şu anki netice bunun bir kanıtı diyebilirim. Vücut varsın olsun Tony Hoca gibi olmasın ama ben tam tempoya ayak uydurduğumda bir 90 günlük daha birikim elde edebilirim, daha iyi bir netice doğuracaktır biliyorum! Eee ben zaten yapıyorum, hayatımın merkezinde bu P90X, devam edip tam tempoyla double yapıp, iyi bir vücut istiyorum kardeşim demez misin? Dersin kardeşim, hele bir de o gelişmenin tadını hisset, emin ol sualsiz dersin. Yani anlatabilmek için açık olmak gerekirse, daha fit, daha güzel, daha sağlıklı olmak istemez misin ? İstersin kardeşim emin ol…

En başında da dedim ya, telefon almak gibi, araba almak gibi düşün… Daha iyisine kavuşacağını bildikçe, o aldığın şeyi kullandığını hayal ettikçe onun için çabalamaz mısın? Neticede bu 90 günlük bir kupon topla, ver serüveni değil… Bu serüven çok farklı, ben bu serüvene atıldım ve çalışmamın karşılığını gün geçtikçe anlayarak, hissederek emeğimin karşılığını aldığımı görerek zorlandığım günlerde bile “Acı yok Rocky” diye bağırarak evdekilere deli imajını çiziyorsam, sen de inanarak Tony Hocanın bahsettiği delilerle birlikte olup bir saati bir saniyede bitirebilirsin. Bu arada tam tersi de olası. Yani o çalışmalar sana zor geliyorsa, bir saat olur sana bir gün; bana öyle olmadı ama tahmin etmek zor değil. Sen sen ol evet evet tam olarak SEN OL ve kendini bu programa ADA

İnan karşılığını alman uzun sürmeyecek…

4 Yorum

 1. Bu siiteyi bikaç haftadır takip ediyorum yazıları okuyorum ve inanılmaz motive edici olduğunu düşünüyorum. Ertyx senin yazını okuyunca buraya yazmak geldi içimden. Umarım 90 gün sonuçların beklediğinden de muhteşem olur…olacak diyede düşünüyorum…Başarılar diliyorum…Bu arada bende P90X yapmaya başladım ama malesef aykut hocamdan destek alamadan kendim internetteki videolardan yapıyorum…aykut hocamın desteği olsa daha motive edici olacağına eminim ama buradaki yazıları bile motive edici gerçekten..

  Cevapla
  • ertyx

   Merhaba Sevgi hanım
   Öncelikle şunu söylemek istiyorum, net üzerinden değil de programı sipariş kısmından sipariş ederek hem p90x lisanslı dvd seti, hem ezbere olmayan güvenli bir çalışma tablosu hemde besin kontrolünü sağlayan besin tablosuna sahip olmuş olursunuz. Program hakkında en ufak sorunlarını bir telefon kadar uzakta olan Aykut hocanın anında çözmesi de zaten bu işin önemli kısmı. Şöyle izah edeyim, P90X in başarılı olmasın da ki en belirgin sebep kas şaşırtması taktiği uygulaması ve bunu da ürüne sahip olduğunuzda kişisel bilgilerinizi doldurup yolladığınız formda size göre gelmiş olan bir çalışma programı var. Buna bağlı olarak yapacağınız çalışmaların sonucu daha iyi ve daha kaliteli almanız çok daha büyük bir gerçek. Yaptığınızın elbet yararı vardır fakat düşünsenize bu kadar etkili bir programı neden yüzde yüz sömürmeyelim. İyi günler diliyorum. Umarım en yakın zamanda sizi de bizlerin arasında görürüz… He bir de 90 gün sonunda mezun olduğunuzda alacağınız t-shirt gerçekten çok güzel ;)

   Cevapla
 2. 45 gün… Yolun yarısı eder… Dante gibi ortasındasın P90X’in… :-)

  İtiraf ediyorum, programa yaklaşımını en beğendiğim Blog’cılardansın. Çünkü anladığım kadarıyla P90X’e “lanet olsun -- işkence” gözüyle bakmıyorsun, onu seviyorsun. Yanlış anlaşılmasın, “lanet olsun” diye kıza kıza yapmak da bir yöntem ve yanlış değil. Bildiğim kadarıyla “nefret ederek” ya da “severek” yapmak arasında fizyolojik bir fark olamaz sonuçlar açısından.

  Ama biraz önce Whatsapp’tan gönderdiğin sonuçlardan da, her ne yapıyorsan, bir şeyleri “doğru” yaptığın belli oluyor. Bu bakış açısıyla, eminim 90 gün sonuçlarını (ve sonrasında ötesini) bu sayfalarda çok geç olmadan göreceğimize eminim.

  Cevapla
  • ertyx

   Programı beğenerek, severek yapmak yazıda da belirttiğim gibi kendimi adamamla ilgili sonucu görmeyi kenara koyun o “lanet olasıca” bayırı çıkarken dik dağa tırmanmış gibi eziyet çeken ben, şimdi koşarak çıkıyorsam bu bana yeter. Ayrıca bana vermiş olduğunuz destek, ve “pozitif” enerjiniz, inanın içte ki en ufak negatifi fazlasıyla pozitifle çeviriyor. Bir insanın bence bir şeyi başarmasında önce inancı sonra yoldaşlarının olduğunu görmesi tamamlaması için en temel iki kural diye düşünüyorum. Siz ürünü sattım keyfime baktım değil de bu programa sahip olan kişiye gerçekten isteyerek ve severek yardımcı oluyorsunuz, bunu anlamak bile bu programı sevmek için başlıca bir sebep, desteğiniz ve alakanız için teşekkür ediyorum. Herkese P90X li günler diliyorum.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız