Cevaplanamayan Sorular!

Sıradan bir sabahtı… Gözlerimi açtığımda mutsuz, keyifsiz ve asık suratın vermiş olduğu bedlikle yüzümü yıkamaya gittim. Yüzümü yıkadıktan sonra yüzümdeki o ifadeyi gördüğümde “Niye böyleyim?” diye sordum kendime, fakat cevabı bulamadan işime gittim. Gün boyu iş yerinde düşündüm, neden bu kadar keyifsizdim? Ne beni bu kadar sinirli ve mutsuz ediyordu? Cevabı bulamadım tabii ve iş bitiş saati geldiğinde aynı rutinde evin yolunu tuttum.

Yolun bayırını çıkarken nefes nefese kalmış yolun bayırından söylene söylene evden içeri girmiştim. Anneme “Yemek hazır mı?” diye sorduğum da “Hazırlıyorum” diyince daha da sinirlenip bir de evde kavga çıkarmıştım. Odama çekilip bilgisayar başında otururken ertesi günün izinli olduğunu düşündükçe mutlu olmaya çalışıyordum ama “o şey” bunu bile engelliyordu. Düşünsenize hafta da bir gün izniniz var ve önceki gecesi bu bile sizi mutlu etmeye yetmiyor.

Boş geçirdiğim gecenin ardından bozuk ve saçma bir uyku takip etti günü ve ertesi güne aynı şekilde uyandım. Bilgisayarı açıp internette gezerken karşıma mucize zayıflama ilacı haberi geldi, merakıma yenik düşüp linke tıkladım ve bir çırpıda okudum o kadar inandırıcıydı ki, kartımı tek hamlede cüzdanımdan çıkarıp alacakken, “oğlum bu ilaç, sakata gelme, önce sağlıklı mı değil mi bir araştır” dedim kendime. Araştırmak için ismini yazdım ve en başta beliren site de aslında işe yaramadığını, hatta üstüne ilacın gönderilmemesi gibi durumların bile olduğunu okudum. Aptalca “yırttın oğlum”derken kendime “eee bu site ne ki böyle eleştiriyor” dedim.

Evet o gün girdiğim P90X-TR sitesi bana bu bilgiyi vermişti. Siteyi öyle bir açlıkla inceledim ki, bir çok yazıyı okumuş, motivasyon öykülerini izlemiş, değişim fotoğraflarına deli gibi bakarken bulmuştum kendimi. İnanır mısınız yüzümde o kadar saçma bir gülümseme vardı ki…

Tamamen emin olduktan sonra dedim ki; beni mutsuz eden sağlıksız yaşam, hantal bir vücut (aşırı kilolu değilim) ve uyuşuk bir beden… Bunlar beni mutsuz ediyordu, kurduğum 90 gün sonrası hayalleri bile hepsini bertaraf etmiş yüzüme garip gülümsemeyi vermişti. Nihayet deli gibi düşündüren o sebep, sonucuna ulaşmıştı. Yapmam gereken sipariş kısmından P90X setini sipariş vermek olacaktı. Hemen yaptım da, araya hafta sonu girdiği için sabırsızlanıyordum. Kargolar Pazar günü çalışmıyordu… En sonunda Pazartesi günü kargoya verilmiş ve Salı günü elime ulaşmıştı. İş yerinde bütün gün hayalini kuruyordum, ama bir yandan korkuyordum ya devam ettiremezsem diye…

Akşam eve geldiğimde 1 buçuk saat zamanım vardı ve ardından dışarı çıkmam gerekecekti ve erteleme gibi bir şansım yoktu… Bu, haftanın her Salı ve Cuma günleri böyleyken okuduğum “P90X merkezinizde olsun” adlı yazı aklıma geldi. Yarın başlarım derken hemen ilk DVD’yi açtım ve egzersizime başladım. Öyle yorulmuştum ki nasıl yorulduğumu unutmuştum resmen, ılık duşumu alırken sapıkça zevk almıştım ve kahkaha atıyordum evde, nişanlım evde delirdim gözüyle bakıyordu bana… Ama ben o gün mutluluğun formülünü ele geçirmenin verdiği kahkahayı atıyordum resmen.

Bugün bunu yazarken 17. gündeyim. Tatlı ağrılı sızılı geçen ilk haftalar yerini 5 tane çekebildiğim şınavlardan 12-15’lere bıraktı. Dizlerime kadar esneyebilirken, şimdi yere dokunduğumu görmek, başta DVD’lerin sonlarında sık mola alırken şimdi daha seyrek almak geliştiğimin bir parçasıydı.

Görüntüde henüz fazla değişiklik yoktu çünkü transformasyon 28. günden sonra başlayacaktı… Fakat içimde parçalanan o yağları hissediyordum, boğazımı sıkmaya başlamıştım, diyet programına da bugünden itibaren başladım. Şimdi her akşam eve gitsem de egzersizimi yapsam diye can atıyorum resmen, bittikten sonra içtiğim Nesquik ve vücudumun sıkılaşması benim için güzel bir alışkanlıktan başka bir şey değildi.

Evet arkadaşlar… Eskiden arkadaşlar çağırırken giden ben, film izlicem işim var diyen ben, P90X’i tam olarak hayatımın merkezine koydum ve onu yapmadığım tatil günlerinde bile keşke olsa diyorum artık. Siz de kendinize inanırsanız ve mutsuz eden şeyin vücudunuz olduğunu anlarsanız 90 gün sonunda “HAYATINIZIN EN İYİ VÜCÜDUNU” elde edebilmek için P90X size bir nimet gibi gelecektir. İnanır mısınız? Şu anda 270 gün gibi bir program yapmak ve tamamlamak istiyorum. Başarının anahtarı o “PLAY” tuşuna basmak ve fazlasıyla yapabildiğinize inanmak.

P90X’li günler diliyorum, hoşçakalın. Unutmayın “Do your best, forget the rest!”

3 Yorum

 1. viXen

  17. günü görmek şuan en çok istediğim şey sanırım, çünkü başlayınca duramıyorsun bunu biliyorum. Kritik olan ilk 14 gün, 20.gün ve 60. gün.

  Seni tebrik ederim, sonuçları bekliyorummm

  Cevapla
 2. Vuuuuu… Resmen son zamanlarda okuduğum en etkileyici kullanıcı paylaşımlarından… Okurken yaşamış gibi oldum.

  P90X’in o psikolojik hazzını çok iyi bilirim. Sanki artık hayatta hiçbir şey eskisi gibi olmayacak hissi. Paha biçilmez, tarif edilmez… Ama çok güzel tarif etmişsin.

  P270X çok iyi fikir. Bu motivasyonun hiç düşmesin. Ben de herkes gibi takipte olacağım.

  Cevapla
  • ertyx

   Teşekkür ederim hocam, içimden geçenleri kısmen paylaşmak mükemmel bir şey. Bir telefon kadar yakın olan siz ve sitede ki motivasyon kaynağı olan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, çünkü inanın her birinin yazısı paylaşımı sizlerin ilgisi yaptığım sporu daha anlamlı ve güzel kıldı.

   Herkese keyifli P90X’li günler…

   Cevapla

Yorum Paylaşınız