Kendinize Yapabilecekleriniz… 2. Bölüm!

Ve serinin ikinci bölümü… Bir önceki yazımda ABD’li Fitness Antrenörü Drew Manning‘in, vücudumuzun beslenme ve egzersiz alışkanlıklarımıza iyi ya da kötü nasıl (çabuk) yanıt verdiğini göstermek için yaptığı bilimsel deney niteliğindeki çalışmaya yer vermiştik.

Şimdi ise, sıfır fiziksel aktivite ve kötü beslenme ile 6 ayda adeta mahvettiği vücudunu, yine sadece 6 ayda nasıl eski haline getirdiğine tanık olacağız. Serinin ilk bölümü benim, ve gördüğüm kadarıyla yorum bırakan hemen herkesin, içini nasıl cız ettirdiyse, ikinci bölümü de en az onun kadar mutlu etti ve herkesin istediği zaman istediği sonuçları alabileceği yolunda umutlandırdı.

Bu Blog’ta 5 yıl kadar önce, belki de daha ilk yazılarımın birinde, “insan vücudu mükemmel bir makinadır, siz ona ne verirseniz o da size onu geri verir” dediğimi hatırlıyorum. Sanırım tam da bu söylediğim, görsel olarak daha iyi kanıtlanamazdı.

Genel olarak fiziğinizden memnun değil ya da daha önemlisi bu sebeple geleceğinizdeki sağlığınızdan endişeli misiniz? Kendiniz dışındaki herşeyi suçlamayı bırakın ve bugünden itibaren sağlığınız için birşey yapmaya başlayın. Vücudunuz, sağlığınız ve çevrenizdeki herşey buna minnettarlığını gösterecektir, şüpheniz olmasın.

Buyrun, sadece 6 ayda kendinize, bu sefer pozitif yönde, neler yapabileceğinize tekrar bakalım…

23

23 Yan

25

27

28

29 Yan

31 Yan

31

32 Yan

32

33

34 Yan

34

35 Yan

35

36

37 Yan

37

38 Yan

38

39

40 Yan

40

41 Yan

41

42

43 Yan

43

44 Yan

44

45

46 Yan

46

47 Yan

47

48

49 Yan

49

50 Yan

50

51

52 Yan

52

Fit2Fat2Fit… Yani Fit’ten Şişman’a ve tekrar Fit’e dönüşümün 1 yıllık tablosu…

drew-manning-fit2fat2fit

 

3 Yorum

 1. Ben de en çok sevdiğim bitirici sözü yapım bari “Sporla kayıp edilen zaman hayattan kazanılır.

  Cevapla
 2. Selamlar herkese dün 3. günü de bitirdim kollar ve omuzlar ve tabiki ab riberx ancak benim cok hosuma gitti bu program

  yalnız sormak istedigim dün ab ripper x yaptım (tabi cok fazla olmasada) ancak karnımda sabah kalktıgımda agrı falan hissetmedim sizce dogru yapmadıgımdan mı kaynaklanıyor yoksa kendimi fazla zorlamadıgımdan mı

  Bir de Aykut Hocam göbeği ertmek için ek yontemlere gerek var mı sizce ya da bir oneriniz mekik falan

  yoksa bu göbekten nasıl kurtalacagız:)::):):):):)

  Cevapla
  • Selam Cenk,

   P90X zaten hoşa gitmeyecek bir program değil :-) özellikle de alacağın sonuçları bildiğin zaman.

   Ab Ripper X illa karın ağrıtmak zorunda değil, hem öyle olsa bile bunu ancak 1-2 gün sonra hissedersin.

   Bu arada henüz 3. günündesin. “bu göbekten nasıl kurtulacağız” demen için gerek yok. Aynı motivasyonunla 90 günü bitir ve göbeğini bir daha görmeyeceksin! :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız