Uzay – 90 Günün Ardından

Merhabalar Tekrardan,

Uzay ben, belki hatırlamışsınızdır hani şu “34 Günlük Serüven” blogumdan :) Malum son sınıf öğrencisiyim, pek giremedim buralara, değişimimin hepsini bir arada vermek istedim.

Öncelikle Uzay, 2012 yılında 1,60 boyunda ve yaşına göre oldukça kilolu bir çocuktu. Yaşımın verdiği istekle spor salonlarına yazıldım, en fazla 1 ay gidip 2-3 kilo verip sporu bırakırdım ama bi yere kadarmış… Gel gelelim P90X ile tanışana kadar!

Ben, annem bana sabah ekmek al dediğinde uyuyor numarası yapan birisiydim, hayatım abur cubur tatlılar, gereksiz fast-food ürünleri üzerine kuruluydu. Sinemaya gidiceksem bi kova mısırı bitirmeden çıkmazdım o salondan, bana yakışmazdı çünkü :) Yağ tulumu gibiydim maşallah.

İşte bana bir değişim lazımdı. P90X ile tanışınca ufaktan bir şeylerin değişeceğini anladım. Ufaktan dediğime bakmayın, hayatım değişti aslına bakarsanız. 90 gün içinde tamamen tatlıyı bıraktım, abur cubur yanımdan bile geçemez, yan gözle dahi bakmadım. Tatlı krizine falan girmeye lüksüm yoktu. Çünkü benim hedeflediğim “ben”, kaçamak yapamazdı, yapmadı da. Yanlış anlamayın, haftasonları eğlendim, gezdim, tozdum… AVM’lerde boyumuzu göstermek güzel de, ardından eve yorgun geldim, saat 12’yi geçti, derken uyuyamadım kalktım. Ve kendime yeni bir ata sözü yaptım, sizinle paylaşayım işe yarıyor: “Saat kaç olursa olsun spor ulan!” diyerekten…

Gel gelelim şimdiki ölçülerimize… P90X ile tanıştığımda 176,5 boyunda ve 62,2 kiloydum. Mezuniyetimdeyse boyum 180, kilom 67. Ha bir de unutmadan eski Uzay’dan bi kaç fotoğraf da olsun istedim Blog’umda. İşte Uzay’ın öncesi – sonrası…

Önceki Uzay

Şimdiki uzay

Spor Ulan

Not: Bu yazı yorumlara kapalıdır. Yorum bırakmak ve yorumlara açık orijinal versiyonu için   Burayı   tıklayabilirsiniz.

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız