Ramadan ve İnanılmaz Sonuç!

Merhaba Arkadaşlar,

Ekim ayında sizlerle ve Aykut Hocamla tanıştım. Tanıştığıma da çok memnun oldum :-) Uzun uzun P90X’i araştırıp heves ettim, benimsedim ve sipariş ettim. Önceki Blog yazılarımda P90X ile ilgili ne düşüncem varsa uzun uzun izah ettiğimi düşünüyorum :-)

Ben bir P90X Mezunuyum.

P90X bittiğinde çok kapsamlı bir Body Center’a yazıldım. Amacım kötülemek değil ama kendi hissimce, ne P90X’in evde yapma rahatlığını, ne Tony dayının verdiği motivasyon ve eğlenceyi, ne P90X’te döktüğüm teri, ne de P90X’in hızlı ve kalıcı etkisini yaşadım. Benim için fiyasko olmasa da yetersiz kaldı.

Benim her şeyden çok motivasyonum vardı, çünkü hayallerimin peşini bırakmayan birisiyim ve fit bir vücut benim hayalimdi. P90X ile tanışmadan önceye kadar her zaman şişmandım.

P90X’ten ne istiyorsanız size onu verir.

İşte bu söz benim neden 2.tura başladığımı açıklıyor:

Hedef-1: Zayıflamak, kilolardan kurtulmak; 3 ayın sonunda 20 kilo verdim. (105 kilodan 85 kiloya)

Yağ yakımına oynadım, yemeklerim size göre az biraz yanlış olsa da kendimce doğru olanı düşündüğümü yapıp yağı-tuzu-şekeri-ekmeği-unu, zararlı ya da fuzuli olan her şeyi tamamen kestim. P90X’i istediğim şekilde kullandım. İstediğim şekilden kastım, yukarıda da dediğim gibi amacım zayıflamaktı ve “Nasıl daha çok yağ yakabilirim?” bilinciyle istediğim şekil kullandım. Bana hazırlanan DVD programını değiştirmekten bahsetmiyorum yani :-)

Hedef-2: Kas kütlemi artırıp, daha net görünen parçalı bir vücuda sahip olmak.

Dediğim gibi ben şişman biriydim. Tamam t-shirtün üstünden görüntüm gayet fit, sonuçta 20 kilo verdim ama amacım zayıflamak olduğundan kas kütlem çok çok artmadı. Bu yüzden o istediğim parçalı vücuda erişemedim. İnanıyorum ki bu 2. turun sonunda bu istediğimi de elde edeceğim. P90X her zaman işe yarar. Buna şüphem yok.

Bu yazıyı okuyan yeni veya şüphesi olan arkadaşlarıma sesleniyorum:

P90X’ten şüpheniz olmasın. Çünkü gerçek ve işe yarıyor. P90X size Supplement’ler, L-Carnitine’ler önerip 1 ayda 40 kilo verin, ölün gibi reklamlar yapmıyor :-) P90X’in tek iddiası var: Hayal ettiğiniz vücuda kavuşun! Ve bunu kendi emeğinizle kendi döktüğünüz terlerle elde edin!

Tekrar ve gururla söylüyorum, ben bir P90X Mezunuyum. Ben yaptım,siz de yapabilirsiniz.

Bunlar ilk turumun sonuçlarından kareler… Şimdi 2. turumda bana şans dileyin :-)

Ramadan

Henüz Yorum Paylaşılmamış.

Yorum Paylaşınız