Pazartesi Başlayacaklara Tavsiyeler…

Yaz tatilinin, bayram-seyranın, hatta şimdi seçim heyecanın da sona ermesiyle, P90X ile vücut transformasyonlarına yeni başlayacak olanlar rekor seviyede… Ve tabii ki, genellikle yeni bir şeylere başlayacak olanların olmazsa olmazı, Pazartesi’ler…

İşte bu Pazartesi, P90X’e yeni başlayacaklar için, sizi mutlak başarıya ulaştıracak, motivasyonunuzu bu süre boyunca zirvede tutacak, doğruyu-yanlışı göstererek yol gösterecek, bir paragraf hazırladık. Sadece bu bir paragrafı okumak ve özümsemek, sizi bir adım ödeye taşıyacaktır. İşte bu yolculukta size yol gösterecek sihirli paragraf…

“Öncelikle P90X nedir, onu bildiğinizden ve hangi yola baş koyduğunuzdan emin olun. Hala aklınızda soru işareti var ise, siz sorun Aykut Hoca yanıtlasın; orada 2500’ten fazla soru-cevap bulacaksınız… Önce üzerinizdeki “atalet” ve miskinlik durumunu atın. P90X ile bir gün nasıl geçer inceleyebilir, kendi beslenmenizi düzene sokmak adına bir gün boyunca ne tükettiğinizi bizimle paylaşabilirsiniz de… Motivasyona ihtiyacınız olduğunda, değişim öykülerini inceleyin; özellikle de yerli olanları… Bir Ayhan‘ı, İbrahim‘i, Pınar‘ı, Uğur‘u, Muhammed‘i, Okay‘ı, Ramadan‘ı, İçten‘i, Umut‘u, Ömer‘i, Temoan‘ı, Kaan‘ı, Berat ve Ablası‘nı, ve daha ismini burada sayamadığımız nicelerini… (Ve tabii bunu da unutmayın :-) Gerekirse siz de Blog paylaşın; bundan 90 gün sonra sizin gibi başkaları da bu sefer sizin sonuçlarınızı örnek alsın diye… Mutlaka Tony’nin başarı için 10 Kanunu‘nu bilin. Ve tabii ki altın değerinde P90X ipuçlarını… Hazır olun, çünkü sizin için şimdi yeni bir hayat başlıyor!”

11 Yorum

 1. Eee dört gündür tatildeyiz, oyu da verdik… Geriye ikinci aya başlamak kaldı hadi bakalım yine bir pazartesi ya nasip!!! :)

  Cevapla
  • Evet, 2 Kasım Pazartesi, başlamak için süper bir gün… Aslında her gün başlamak için süper bir gün :-)

   Cevapla
 2. icten

  Hocam,
  Siteye bir bakayım dedim sonra yazdığınız yazı da ismimi gördüm sonra da dedim ki madem öyle bugün ben de başlıyayım yeniden… Plansız programsız ama eğer ki ismim başkalarına ilham olacak sa sanırım bu zorlu serüvene girmeye hazırım.

  Muesses’in de geçen gün yeniden bir yazı yazdığını gördüm, kendisi ile yazı yayını yarıştırmak en sevdiğim şeylerden biri.

  Cevapla
  • Güzel fikir İçten!

   Bugün başlayacak çok kişi tanıyorum. Hadi sen de yeniden başla :-)

   Cevapla
 3. teoman.T

  İsmimi yanlis yasmisiniz ;)) ismim teomann ;)) gecc kalmayin ve ertelemeyinn lutfenn bunu tekrae soyleye soyleye dilimizde tuyler bitmedi skilmadan yilmadan her blogun altinaa yazacagkm lutfen ertelemeyinn ;)),

  Cevapla
  • icten

   Teoman,
   Sen ne alemdesin sahi? Kilo aldın mı, spora devam mı? Güncel bir foto yolla da görelim. Yoksa haydi sen de bizimle yeniden başla.

   Cevapla
 4. Bu program sabah kalktığımızda kahvaltıdan önce mı yapılmalıyoksa kahvaltıdan sonra mı.

  Cevapla
  • P90X ne tok karnına, ne de tüm geceden kalma bomboş mideye yapmak doğru olacaktır. En ideali (eğer sabah erken saatlerde yapmayı planlıyorsanız), sabah hacimsel olarak büyük değil ama çabuk enerji verecek birkaç besin (bir küçük muz, kuru incir, kayısı, ceviz, bir yarım elma vs.) tükettikten yaklaşık 20-30 dakika sonra egzersize başlamak olacaktır.

   Cevapla
 5. Hocam selam. Bu aldığımız programı ısten oncemı yoksa ısten gelıncemı yapmalı. Ben 2 de ıse gıdıyorum aksam 10 da eğiliyorum sizce hangı zaman yapmam benım ıcın daha ıyı olur

  Cevapla
  • Merhabalar,

   P90X’in sabah, akşam ya da başka bir zaman yapılması, sonuçlar açısından büyük farklar yaratmayacaktır. Yeter ki, 90 gün boyunca devamlılığı yakalayın. Sadece, genellikle sabah saatlerinde yapanların (kurtulanların), devamlılığının daha iyi olduğu görülmekte.

   Cevapla
 6. Süper bir paragraf olmuş. Ama oku oku bitmez :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız