90 Günde Devr-i Alem

Merhabalar,

Ben Umut, 90 günlük maceramın sonuna gelmiş bulunmaktayım. Daha önceki yazılarımda, baştan sona vücut ve manevi gelişimimi sizlere elimden geldiğince aktarmaya çalıştım, başarabildiysem ne mutlu bana :-)

90 günde farklı bir insan olunur mu?  Evet! Programın bana neler kattığını aylardır anlatıyorum ve  eğer hala program hakkında tereddüt yaşayan arkadaşlarımız varsa, hemen başlasın! Bu programla tanıştığım için  çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Kendimi tanıyamaz oldum. 3 ay önceki halimden eser yok. Yaptığım iş gerçekten ekstremdi, her antrenman üstüne bir şeyler koydum. Bazı günler gerçekten çok zorlandım ama olayın püf noktası  meseleyi kafada bitirmek. Başlamadan önce bir söz vermiştim ne olursa olsun bırakmayacağım diye ve başardım.

Şimdi ise çevremdeki tüm insanlara sağlıklı yaşam ve spor hakkında elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Çoğu arkadaşımın zararlı alışkanlıklarını bırakmasına sebep oldum ve şimdi 2 arkadaşıma P90X maceralarında yardım ediyorum. Daha önce böyle sabır ve azim isteyen bir olay karşısında hep yenilirdim. Bir hevesle başlar iki gün sonra bırakırdım fakat P90X böyle olmadı. Programa inandım, kendime güvendim, asla pes etmedim, ve başardım.

Son olarak her zaman yanımda olan Aileme, dostlarıma ve tüm P90X-TR ailesine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, iyi ki varsınız…

Umut 90

Umut Sırt 90

29 Yorum

 1. kas kütlesi kazanıyosun ama hacim kazanamıyosun tüm p90x x tamamlayanlarda gördügüm olay bu yagları yakıyosun kas kütlen meydana çıkıyo kas kütlesinde çok fazla artış ve hacim kazanamıyosun

  Cevapla
  • serhat

   http://www.p90xtr.com/p90x-ile-hacim-kazanmak-mumkun-mudur/ bu yazıyı oku istersen ayrıca arkadaşın ilk resmine bak boynunun altındaki kemik baya belirgin sonra diğer resimlere bak orası tamamen dolmuş sadece yağ yaksaydı orası dolmak yerine daha da belirginlerşirdi burdan hacim kazandığnı anlayabiliriz

   Cevapla
  • Merhaba Mete,

   Ben de burada yargıçlık yapıyor gibi olmayayım ama “kas kütlesi kazanıyorsun ama hacim kazanmıyorsun” yanlış bir yargı olur. Amacı bu olan birinin, P90X ile hacim kazanamaması mümkün değil! Evet, P90X çok iyi yağ yakan bir program ve üzeri yağdan arınmış kaslar, olduğundan daha define ve büyük gözükür. Ama amacı bu olan, tekrarlarını 8-10 aralığında tutan ve pozitif bir ivme ile kullandığı ağırlıkları arttıran bir kimsenin, 90 günlük bir süreçte kaliteli kas kütlesi ile hacim kazanmaması mümkün değil. Yani fazlasıyla mümkün. Zaten örneklerini de ben pozisyonum dolayısıyla, bu sitede paylaşılsın ya da paylaşılmasın, hemen her gün görmekteyim.

   Cevapla
 2. bende 90.gün değişim fotoğraflarını bekliyodum tebrik ederim bende 52.günümü bitirmiş bulunmaktayım 1.ay tshirtim ter içinde kalırdı şimdi anca boynuma kadar terliyorum ve tam 5.5 kilo verdim ah şu six packler dokunduğumda aynı senin sixpacklerin gibi bi dizilişi olduğunu hissediyorum umarım son ayda çıkar ama ben kendime hedef koydum isterse tüm kaslarım çıksın bu kışı boş geçirmiyicem diye hazirana kadar durmak yok 2 defa daha 3 ay yapıcam aralıktan sonra. tekrar tebrikler :)

  Cevapla
 3. kardeşim azminin ve başarının devamını diliyorum

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekkür ederim İbrahim abi

   Cevapla
 4. Tebrikler harika bir değişim sırt ve kollarda iyi değişim olmuş şimdi insanity hybrid zamanı hacim almaya bak ;)

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekkürler. Öyle olacak büyük bir ihtimal :)

   Cevapla
 5. Histoire

  Tebrikler Umutcum, harika bir değişim.
  Azmini ve başarın bir çok kişiye örnek olacaktır.
  Peki şunu da merak ediyorum, şimdi ne yapmayı planlıyorsun ? :-)

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekkür ederim duygu abla :) Sınav dönemim bu sene çok yoğun özellikle ilk sınavlar. Onu atlattıktan sonra Aykut hocanın yardımıyla P90X’ in başka bir versiyonunu tamamlamayi düşünüyorum

   Cevapla
 6. Tebrikler
  Genç arkadaşların böyle faydalı işlerle uğraşarak sahip oldukları potansiyeli görmeleri çok güzel ve umut verici. İnanıyorumki başarma duygusu sende yeni ufuklar ve hedefler doğurmuştur. P90x aslında bir toplum projesi ve devlet tarafından da tavsiye edilmeli.

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekkürler ve Tamamen katılıyorum düşüncenize.

   Cevapla
 7. Mentalist

  Gördüğüm en etkili değişimlerden biri umarım, tüm hayatın boyunca sporu( P90x) hayat felsefen haline getirirsin tebrikler

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekkür ederim. Yaşam tarzımı ilk günden belirlemiştim :-)

   Cevapla
 8. Vaay be,
  Söylenecek söz yok.. fotoğraflar her şeyi anlatıyor zaten ama P90X öncesi ve sonrası boy ve kilo değişimini cidden merak ettim :-)
  Programı malum sebeplerle yarıda bırakmama rağmen gelecek yaz en baştan başlayıp değişimi gün be gün fotoğraflayarak gitmek hayallerim arasında.. sonrasında hızlandırılmış gösterimde bir video hazırlayıp (Bu şekilde 2 tane video gördüm şuan) senin Umut ışığı olduğun biz gençlere ben de yol göstermek istiyorum..
  Tekrar tebrikler ve tüm hayatında da başarılar Umut :) ..

  Cevapla
  • umutcs

   Sınav sistemi adamı darma duman ediyor seni en iyi anlayacak kişi ben olsam gerek :) Hedefine en kısa zamanda ulaşıp sitede paylaşmanı bekliyorum. Boyum başlamadan önce boyumu ölçmüştüm tam 1.90 dı ama açıkcası program bitimi ölçü almadım fakat kalıp eklenince uzadığımı söylüyorlar :) yakın zamanda diyetisyene gidip tüm oranları paylaşmak istiyorum özellikle yağ oranını merak ediyorum. Çok teşekür ederim Furkan en kısa zamanda başlaman dileğiyle…

   Cevapla
 9. Metehan

  Umut mükemmel bir değişim umarım bunun kat ve kat daha fazlasını hedeflersin. Ya yorum yapamıyorum şuan gerçekten 1-1.5 senede spor salonunda bu sonucu alamayan çok kişi var gerçekten mükemmelin ötesinde.
  Tekrardan başarıların tekrarını diliyorum. Umarım bu pozitif yaşam, ömür boyu hem dış dünyada hemde burda sürer.

  Cevapla
  • umutcs

   İlk paylaşımımdan beri çok destek oldun Metehan çok teşekkür ederim . Dediğine katılıyorum insanlar yıllarca gidip bu sonucları alamazken 90 gün günde 1 saatte yapılabiliyormuş. Umarım hepimizin sürer. İyi günler kardeşim.

   Cevapla
 10. montani

  Gülümsemenin, giderek büyümesi benim de dikkatimden kaçmadı. Sanırım bu programın en büyük artısı, vücut dönüşümünün yanı sıra, büyük bir öz güven duygusunu beraberinde getiriyor oluşu.

  Umut kardeşim, azmin ve bunun sonunda elde ettiğin başarın için tebrik ederim.

  Cevapla
  • umutcs

   Çok teşekkür ederim. En önemli gelişimlerden biri özgüven duygusu oldu. dediğiniz gibi gülümsemeden anlaşılıyor

   Cevapla
 11. serhat

  süper vücut yapmışsın çok kıskandım şuan özellikle sırt kasların çok iyi en çok gelişim 60-90 günleri arasında oldu heralde

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekküer ederim kardeşim :) Evet özellikle 90 da çok olduğunu düşünüyorum.

   Cevapla
 12. Bu arada email ile yolladığın Sırt fotoğrafını da yazıya şimdi ekledim. 90 günde bir canavar yaratmışız! İlk güne kıyasla, varlığını bile bilmediğin kaslarını ortaya çıkarmışsın. Değişim çok iyi.

  Her zaman dediğim gibi; burada sadece 90 günden bahsediyoruz. 90 gün boyunca, pek çok insanın yaptığı gibi “hiçbir şey” yapmayabilirdin ama sen günde 1 saatini P90X’e ayırmayı tercih ettin. Ve çok da iyi etmişsin…

  Cevapla
  • umutcs

   Sırtı pek çekmemiştim çekince bende sasırdım. 90 da Sürpriz yapayim dedim :)

   Cevapla
 13. Merhaba Umut,

  Öncelikle tebrik ederim. P90X’i Bitirenler Kulübü’ne katıldığın için. (Bu arada gerçekten böyle bir Fit Club kuruyoruz; P90X’e herkes başlayabilir ama herkes bitiremez! İnsanları başladığı işi bitirmeye motive etmekte etkili olacaktır)

  Önce 1. gün ardından 90. gün fotolarına baktığımda, bu değişimin sadece ve sadece 90 günde sağlandığını görmek inanılmaz. Bu dediğimi yanlış anlama ama adeta “çocuk” iken “adam” olmuşsun :-) Son fotoğrafta kesinlikle bir “beachbody” görüyorum ve böyle olacağını da tahmin ediyordum, beni şaşırtmadın.

  P90X’in boyunca ailenin de hep senin yanında yer alıp desteklediğini biliyorum. Bu herkeste olan bir durum değil, o yüzden kıymetini bil. Onlar da sana destek vererek ve teşvik ederek, sana belki tüm ömrünü pozitif etkileyecek bir bakış açısı kazandırdılar.

  Pozitiflikten bahsetmişken… Her karede giderek artan o gülümsemeyi de görmezden gelmedim. Son fotoğrafta artık Joker olmuşsun :-) Bu sağlıklı bedenin yanında bu özgüven, seni hayatında çok iyi yerlere taşıyacaktır; bunu inanarak (ve bilerek) söylüyorum.

  Tekrar tebrik ederim.

  Not: Ama bu bir son değil, bir başlangıç olsun…

  Cevapla
  • umutcs

   Merhaba Aykut Hocam

   Dediğiniz gibi ailemin etkisi çok büyük onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. 30 günden itibaren bana inandığınızı çok iyi biliyorum ve bununda motivasyonuma çok etkisi oldu. Tekrardan teşekkürler ve sağlıklı günler :)

   Cevapla
   • umutcs

    Ve ekelemeyi unutmuşum bu tabii ki bir başlangıç :) Şu anda az bir süre off vereyim dedim bir de ilk sınavlarımı atlatayım sizin fikirlernizle üstüne bir şeyler koymayı hedefliyorum.

    Cevapla
 14. hlevents

  UMUTCS tebrikler. Sen bitirdin ben başlayacağım. Darısı başıma :)

  Cevapla
  • umutcs

   Teşekkürler. darısı başınıza ,Başarılar :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız