1 Aylık Dinlenme ve 2.Tur

Merhaba Arkadaşlar,

Ekim ayında sizlerle ve Aykut Hocamla tanıştım. Tanıştığıma da çok memnun oldum :-) Uzun uzun P90X’i araştırıp heves ettim, benimsedim ve sipariş ettim. Önceki Blog yazılarımda P90X ile ilgili ne düşüncem varsa uzun uzun izah ettiğimi düşünüyorum :-)

Ben bir P90X Mezunuyum.

P90X bittiğinde çok kapsamlı bir Body Center’a yazıldım. Amacım kötülemek değil ama kendi hissimce, ne P90X’in evde yapma rahatlığını, ne Tony dayının verdiği motivasyon ve eğlenceyi, ne P90X’te döktüğüm teri, ne de P90X’in hızlı ve kalıcı etkisini yaşadım. Benim için fiyasko olmasa da yetersiz kaldı.

Benim her şeyden çok motivasyonum vardı, çünkü hayallerimin peşini bırakmayan birisiyim ve fit bir vücut benim hayalimdi. P90X ile tanışmadan önceye kadar her zaman şişmandım.

P90X’ten ne istiyorsanız size onu verir.

İşte bu söz benim neden 2.tura başladığımı açıklıyor:

Hedef-1: Zayıflamak, kilolardan kurtulmak; 3 ayın sonunda 20 kilo verdim. (105 kilodan 85 kiloya)

Yağ yakımına oynadım, yemeklerim size göre az biraz yanlış olsa da kendimce doğru olanı düşündüğümü yapıp yağı-tuzu-şekeri-ekmeği-unu, zararlı ya da fuzuli olan her şeyi tamamen kestim. P90X’i istediğim şekilde kullandım. İstediğim şekilden kastım, yukarıda da dediğim gibi amacım zayıflamaktı ve “Nasıl daha çok yağ yakabilirim?” bilinciyle istediğim şekil kullandım. Bana hazırlanan DVD programını değiştirmekten bahsetmiyorum yani :-)

Hedef-2: Kas kütlemi artırıp, daha net görünen parçalı bir vücuda sahip olmak.

Dediğim gibi ben şişman biriydim. Tamam t-shirtün üstünden görüntüm gayet fit, sonuçta 20 kilo verdim ama amacım zayıflamak olduğundan kas kütlem çok çok artmadı. Bu yüzden o istediğim parçalı vücuda erişemedim. İnanıyorum ki bu 2. turun sonunda bu istediğimi de elde edeceğim. P90X her zaman işe yarar. Buna şüphem yok.

Bu yazıyı okuyan yeni veya şüphesi olan arkadaşlarıma sesleniyorum:

P90X’ten şüpheniz olmasın. Çünkü gerçek ve işe yarıyor. P90X size Supplement’ler, L-Carnitine’ler önerip 1 ayda 40 kilo verin, ölün gibi reklamlar yapmıyor :-) P90X’in tek iddiası var: Hayal ettiğiniz vücuda kavuşun! Ve bunu kendi emeğinizle kendi döktüğünüz terlerle elde edin!

Tekrar ve gururla söylüyorum, ben bir P90X Mezunuyum. Ben yaptım,siz de yapabilirsiniz.

Bunlar ilk turumun sonuçlarından kareler… Şimdi 2. turumda bana şans dileyin :-)

Ramadan

18 Yorum

 1. Öncelikle tebrikler. Değişiminiz çok hoşuma gitti. Bir sorum olacak size. Benim de fazla kilolarımdan dolayı şikayetlerim var ve bende 15-20 kilo kadar vermek istiyorum ve vermek gerekiyorum. Siz nasıl bir beslenme programı uyguladınız acaba? Beslenme konusunda gerçekten yardıma ihtiyacım var. Cevabınızı bekliyorum.

  Cevapla
 2. Mehmet

  Değişim harika gerçekten. Benim için de motivasyon kaynağı oldun.

  Cevapla
  • Ramadan

   teşekkür ederim, ben de arkadaşlarımın 3 aylık sonucunu görüp motivasyon kazandım da geldim buralara… herkese başarılar :)

   Cevapla
 3. Tebrik ederim Ramadan :)
  bir kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim;
  bu değişim p90x ile 3 ayda mı oldu ?
  beslenme programından biraz bahseder misin ?
  ekstra takviye kullandın mı ?

  Cevapla
  • Ramadan

   teşekkür ederim :)
   3 ayda oldu bu değişim.
   beslenmemde şu gün şunu yiyeceğim ya da ara öğünde bir avuç kuruyemiş gibi kasıntılar yapmadım beslenme programı yapmadım ama elimden geldikçe yedim yani yemeklerimde dediğim gibi zararlı ya da fuzuli her şeyi kestim ve acıktıkça yedim. (akşam dışında) ‘tavsiyelerim’ adlı blogumda beslenmeme dair tüm detaylar var bi göz atarsan :)
   ekstra hiçbir takviye kullanmadım tamamen doğal yollarla :)

   Cevapla
 4. cengiz uslu

  Tebrikler kardeşim güzel başarı fark büyük gerçekten. Darısı bizim başımıza inşallah.

  Cevapla
 5. BBatuhan

  Fotoğraflar arasındaki farka diyecek bir şey yok.. :) İnanılmaz bir değişim, bu günlerde bana sağlam bir motivasyon kaynağı oldu. Başarılar dilerim :-)

  Cevapla
  • Ramadan

   Motivasyon verebildiysem ne mutlu bana :) teşekkür ederim. :)

   Cevapla
 6. Hayati

  Selamlar:) Ramadan kardeşim büyük bir azim örneği göstermişsin, sebat edip 90 günü devirmişsin alnının teriyle bu harika bir durum. Bu süreçte 20 kilo verip vücut yağ dengesini alışılmışın dışında sarsarak eritmişsin tebrikler. Ben de ilk turumu bitirmek şöyle dursun aksi bir durum yaşanmazsa, 2. turu gözüme kestirdim bile ve P90X HAYATIMIN BİR PARÇASI OLMUŞTUR ARTIK benim bir parçam, kendimi harika hissettiğim durak noktam. Vücudumun bana karşılık vermesi inanılmaz güç veriyor bana. Şimdiden kolay gelsin inanıyorum 2.tur sonuçlarına 1. tur sonuçlarından daha çok şaşıracaksın. Artık SIKILAŞMAK ZAMANI..:)

  Cevapla
  • Ramadan

   bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim :) p90x’i sevmemin en çok sebeplerinden biri de her zaman kesin sonuç vermesi. sana da başarılar diliyor en yakın zamanda sonuçlarını bekliyorum kardeşim :)

   Cevapla
 7. yüzündeki özgüven çok iyimiş:Dbence güzel değişim neden kendine güvenip yüzünü göstermiyorsun çok güzel sonuç almışsın:D

  Cevapla
  • Ramadan

   :D sebebi farklı onun ya Ibrahim abi özgüvenle alakalı değil :d

   Cevapla
 8. Ugur_K

  Merhaba Ramadan tebrikler benimde mezun olmama az kaldı ve bu turu bitirip 2.tura bomba gibi başlamak için nekadar hevesliyim anlatamam bagmlilik yapti:)) insallah 2.turda hersey gonlunce olur basarilarr

  Cevapla
  • Ramadan

   aynen bağımlılık yapıyor :D teşekkürler :)

   Cevapla
 9. Çoooook tebrikler Ramadan.

  90 günde 20 kilo yağdan kurtulma, insanın sadece fiziğini değil sanırım ruhunu da inanılmaz değiştirir :-)

  Üzgün surat -- gülen surat da bunun için :-)

  2. turunda da çok başarılar. Yine mükemmel bir değişim seni bekliyor olacak.

  Cevapla
  • Ramadan

   teşekkür ederim hocam başladım bile :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız