P90X’in En Zor 10 Hareketi… 3 Numara

Tek Elle Şınav (One-Arm Push Up): P90X’in 9 no’lu DVD’si olan Göğüs, Omuzlar ve Arka Kollar’da yer alır. Zaten çoğu kimselere pek de kolay gelmeyen şınav hareketlerinin “kralı”dır…

Tahmin edebileceğiniz gibi, standart şınavda iki elinizin üzerinizi kullanırken, burada tek elinizi belinizin arkasına koymanız ve sadece tek elinizin üzerinde doğrulmanız şeklinde uygulanır.

Bu sefer kapak fotoğrafı olarak Tony’i değil de Rocky’i kullandık ki, Tek Elle Şınav, Rocky’nin klasikleştirdiği, Tony’nin tekrar önümüze getirdiği bir harekettir. Yine iyi yönünden baktığınızda, bu hareket ile 90 günlük Program Takvimi’nize bağlı olarak 5. ya da 6. haftanızdan önce karşılaşmayacaksınız.

Not: ”P90X’in En Zor 10 Hareketi” bölümü, gözünüzü korkutmak ya da sizi P90X’ten başlamadan soğutmak için değildir. Her zorlu hareketin, başlangıç seviyesi için daha kolay versiyonlarının da DVD’lerde gösterileceğini ama yeri geldiğinde programın hala sizi zorlamaya (ve geliştirmeye) devam edebileceğini hatırlatmak isteriz…

P90X’in En Zor 10 Hareketi Listesi:

4. Sırada: Mısır Koçanı Barfiksi (Corn Cob Pull-ups)

5. Sırada: Tek Bacak ile Duva Çöküşü (Single Leg Wall Squat)

6. Sırada: Hoplatmalı Şınav (Plyo Push-ups)

7. Sırada: Zıplayarak Dizleri Çekme (Jump Knee Tuck)

8. Sırada: Poz Ver ve Yakala (Pose & Grab)

9. Sırada: Makas (Fifer Scissors)

10. Sırada: Duvar Çöküşü (Wall Squat)

7 Yorum

 1. p90x’in her zorlayıcı hareketleri özeldir.Sizi farklı kılar nedense.

  Cevapla
 2. Mentalist

  Çoğunlukla dizimin üstünde yapıyordum, benim için gerçetken ”challenge” bir hareket.3 numaradan listeye girmesine şaşırmadım.

  Cevapla
 3. umtku

  6 yapabiliyorum :) 1 numarayı çokk merak ediyorum çokkk

  Cevapla
 4. Aykut hocam merhabalar, uzun bir aradan sonra tekrar aranızda olmanın haklı gururunu yaşıyorum. :)
  Geçen sene attığım maillerin bazıları spam kutusuna düştüğü için göremiyordunuz sanırım, dün bir mail attım konunun biraz aciliyeti olduğu için bildirmek istedim, bize verdiğiniz tüm destek için ayrıca teşekkürler :)

  Cevapla
  • Selam Barış, cevap yolladım :-)

   Cevapla
   • Yüzsüzlük bu ya, ben de gene cevap yolladım hocam :) Vallaha Allah kolaylık versin size bizim gibilerle uğraşmak kolay olmasa gerek :)

    Cevapla
    • Ben de hemen cevap verdim :-) Rica ederim, her zaman tüm sorulara zevkle yanıt veriyorum…

     Cevapla

Yorum Paylaşınız