P90X’in En Zor 10 Hareketi… 10 Numara!

Şimdiden söyleyelim, bu yeni yazı dizisinde P90X’i yerden yere vuracağız! Eğer uykusuz kaldığınız gecelerde TV’den direkt satış kanallarında, sağda solda, “Mucizevi İlaç”, “1 ayda Brad Pitt oldu”, “Hiçbi’şey yapmadan forma gir!” gibi şeyler arıyorsanız… çok yanlış yerdesiniz.

P90X sizi forma sokacak, hiç şüpheniz olmasın… Ama bunu nasıl yapacak? İşte bu yazı dizisinde adeta sizin gözünüzü korkutacağız!

Hayır :-) amacımız tam olarak bu değil. Ama P90X’in, vücudunuzda varlığı bile bilmediğiniz kaslarınızı size hatırlatacak, Yoga’sını kan ter içinde bitirdiğinizde bile sizi bebekler gibi uyutacak, bazı hareketlerinde sizi aynı anda hem güldürecek hem ağlatacak, o “meydan okuma” duygusunu yaşatacak en zor 10 hareketini, ekran görüntüleri ile sıralayacağız… Hazırsanız, başlıyoruz!

P90X’in En Zor 10 Hareketi: 10 Numara…

Duvar SquatWall Squat (Duvar Çömelişi): Bu hareket P90X’in 5 no’lu Bacak & Sırt DVD’sinde yer almakta. Aslında belki de çok eskilerden beri bilinen klasik bir hareket. Basitçe, üst bacaklarınız yere paralel olacak şekilde, hayali bir sandalyede oturuyor gibi, duvara yaslanarak duruyorsunuz.

Neyse ki, henüz bu aşamada Tony biraz daha insaflı ve 10’ar saniyelik değişikliklerle bacaklarınızı 90 dereceden biraz daha yukarı açarak durmanıza izin veriyor. Tony’nin daha insafsız halini ise, bu zor hareketin bir de tek bacak ile yapılan “deli” versiyonuyla, muhtemelen bu listenin daha üst sıralarında göreceksiniz!

2 Yorum

  1. ayhan3404

    bitti dediği an ayağa kalkma anı çok keyifli oluyor ::)

    Cevapla
  2. bjcaksontr

    Bu hareketin bana ciddi kas ağrıları yasattığını biliyorum :))) ama en sevdiklerimdendi

    Cevapla

Yorum Paylaşınız