Ter Duvarını Aşmak!

Belki hatırlarsınız… Bir ara Concorde modeli uçaklar vardı, hızları ile ses duvarını aşabilen. Tam o ses duvarını aşarken de, gerçekten kuyruk kısımlarına doğru arkalarında gözle görülür bir duvar oluşturarak, onun içinden geçercesine bir görsel oluştururlardı.

Neyse, bugün bizim konumuz ses duvarı değil ama, benzer bir görsellikte “Ter Duvarı”…

Tabii ki, burada “aynanın karşısında aman makyajım bozulmasın” diye yapılan göstermelik spor salonu egzersizlerinden bahsetmiyoruz… Ama o günün “gerçek” egzersizini, yani P90X egzersizini bitirdiğinizde aşacağınız “ter duvarı”, aşağıdaki görselde olduğu gibi aslında sizi bambaşka yerlere getirmekte.

ConcordeBen şahsen, P90X’in 7 no’lu DVD’si “X-Stretch / Esneme” dışında, egzersizin sonunda dahi olsa burnumun ucundan yere en az bir ter damlası düşmeden, yani “ter duvarını” aşmadan, hiçbir egzersizi sonlandırdığımı hatırlamıyorum. Muhtemelen benzeri sizler için de geçerlidir. İşte bu her ter duvarını aşısınızda, tüm stresinizden, varsa kendinize güvensizliğinizden, üzüntülerinizden, tasalarınızdan, endişelerinizden ve diğer tüm negatifliklerden arınarak, aslında tertemiz olarak “ter duvarı”ndan çıktığınızı hatırlayın. Her günün sonunda kendinizi bomba gibi hissediyor olmanızın sebebi de tam olarak işte bu…

Ter Duvarını Aşın…

Ter Banyosu

6 Yorum

 1. çok anlamlı bir görsel p90x başlayalı 5 günüm suan değişim gözlerimle görebiliyorum 90 günü merak ediyorum çok zorlayıcı bir o kadarda keyifli, acı yoksa başarıda yok tek sıkıntı kas kütlesi biraz kaybettim protein yeteri kadar alamadım herhalde şimdi onu düzeltmeye calışıyorum kolayı attım hayatımdan cips türü zaten tüketmiyorum ve p90x başlayalı nefes problemım düzeldi vücudum kötü degildi ama son zamanlarımda yaglanmıstım ve bunuda p90x sayesınde başarıya adım adım koşuyorum.

  Cevapla
 2. p90x’in her antremanında ter var.İşte o akan terler vücudumuza yapmış olduğumuz askeri darbenin etkisinden kalan etkilerini yok etmek için.

  Cevapla
 3. Bir ter damlası mı ? Dediğiniz gibi X-Stretch hariç hemen her dvd’nin ( özellikle de Plyo ve Kenpo ) sonunda bırakın burundan ter damlası akmasını, üstümdeki tişörtü çıkartıp lavoboya çamaşır sıkar gibi sıkıyorum çeşme gibi ter akıyor :)

  Cevapla
 4. Aykut Hocam Merhabalar. Oncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim. bloglardan anladığım kadarıyla çok insanın yeni bir hayata başlangıç yapmasına öncülük etmişsiniz. Hocam simdi benim 3. günüm bitti fakat yaptığım dvd de sürekli egzersiz kayıt formları diyordu bunu nasıl temin edebilirim? birde hocam dizimde problem var ab ripper dvdsinde birkac hareketi dizimdeki problem nedeniyle yapamıyorum onun yerine bir şeyler önerir misiniz? Simdiden cok tesekkurler hocam.

  Cevapla
 5. umtku

  Benim ayak bileğim bile terliyor süper oluyor:) bu gece sın ayın ilk egzersizini yapmış bulunuyorum :)

  Cevapla
 6. Çok etkileyici bir görsel olmuş. Her egzersizden sonra burunda yere pıt diye bir ter damlaması ve de akabinde hissedilen bomba gibi olma duygusu çok doğru.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız