P90X’in En Zor 10 Hareketi… 5 Numara

Single Leg Wall Squat (Tek Bacak İle Duvar Çöküşü): Hareketin 2 bacak ile yapılan versiyonu bile 10 numaradan “En Zor Hareketler” listesine girmişken, bir de aynı hareketin tek bacak ile yapılanın bu listede yer bulması normal. Diğeri gibi yine 5 no’lu “Bacaklar & Sırt” DVD’sinde yer alır. Zaten hareketten önce Tony, parmaklarını ısırarak, bu hareketin ne kadar zor olacağını size hatırlatacaktır.

Hareket, kapak fotoğrafında görüldüğü üzere, üst bacaklar yere paralel, sırt duvara yaslı, tek ayak üzerinde durarak ve adeta hayali bir sandalyede oturuyormuşcasına yapılır. Neyse ki Tony yine insaflıdır ve her 10 saniyede bir bacak değiştirme komutu verecektir.

Not: ”P90X’in En Zor 10 Hareketi” bölümü, gözünüzü korkutmak ya da sizi P90X’ten başlamadan soğutmak için değildir. Her zorlu hareketin, başlangıç seviyesi için daha kolay versiyonlarının da DVD’lerde gösterileceğini ama yeri geldiğinde programın hala sizi zorlamaya (ve geliştirmeye) devam edebileceğini hatırlatmak isteriz…

6. Sırada: Hoplatmalı Şınav (Plyo Push-ups)

7. Sırada: Zıplayarak Dizleri Çekme (Jump Knee Tuck)

8. Sırada: Poz Ver ve Yakala (Pose & Grab)

9. Sırada: Makas (Fifer Scissors)

10. Sırada: Duvar Çöküşü (Wall Squat)

2 Yorum

  1. Rumil-Lessien

    Bu hareketi 1 dakika boyunca yaptıktan sonra bacaklarda olan tatlı acıya hayranım süper bişey :D

    Cevapla
  2. Ben bacaklarımı iyi bilirdim (sıfır selülit) ama programda beni en çok zorlayan ve şu 10 saniye bir bitse dedirten hareket!

    Ama size bir ipucu vereyim, bu hareketi sadece DVD geldiğinde değil, iş yerinde falan da deneyin. Ben inat ettim, öyle yaptım ve artık ekrandakilerden daha iyi duruyorum :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız