Hybrid Programı (P90X + Insanity) 2. Tur 10. Gün

Herkese Merhabalar, Erdoğan geri döndü! :-D

Aslında yazımın başlığını tam olarak şöyle koymayı düşünmüştüm: “Bozması 5 Ay, Yeniden Yapması 10 Gün!”. Eminim çok sansasyonel bir başlık olurdu ama her 10 günde bir güncelleme yazısı yazmayı planladığımdan, başlıkların da çorbaya dönmemsi adına daha sade bir giriş yaptım.

Hatırlatmak adına, çok öncelerdeki bir kaç yarım kalan P90X denemesinin ardından, Aykut Hocamın da önerisiyle 16 Kasım 2015 günü P90X/Insanity Hybrid programına başlamış, ve neredeyse hiç fire vermeden 16 Şubat 2016 günü programı bitirmiştim. (Bakınız: İlk tur 90 gün sonuçlarım)

O programımın bittiği gün, fizik olarak hayatımın zirvesindeydim diyebilirim. Ama ne olduysa işte ondan sonra oldu. O gazla 2. turuma başlamayı planlarken, günler günleri kovaladı, haftalar haftaları… Hadi aylar ayları da diyelim! Özlenilen baklavalar (gerçek baklavalardan bahsediyorum bu sefer), hamburgerler, pizzalar, kolalar… gırla gitti. Tam Ramazan’la birlikte başlayayım derken, tabii o da fanteziden öteye geçemedi, sonra bayram seyran… taa ki 11 Temmuz 2016’ya kadar. Artık ne Ramazan, ne bayram, hiçbir bahanem kalmamıştı. Hatta 8 Temmuz günü bir yazı paylaştım, “Bayram Sonrası 2. Tura Hazırlık” diye. İşte o andan itibaren, bu sitenin ve özellikle de sitede Blog paylaşmanın üzerimdeki etkisi bir kez daha ispatlanmış oldu. Öyle bir sorumluluk altına giriyorsunuz ki, sanki sözünüzü tutmaya mecbur kalıyorsunuz. Şimdi biraz daha ileri gidip bir söz daha veriyorum kendime ve sizlere. Tıpkı bir önceki turumda olduğu gibi yine her 10 günde bir sonuçlarımı paylaşmak istiyorum. Allah utandırmasın.

Doğrusunu söylemek gerekirse, o 11 Temmuz sabahı, meşhur Posta gazetemle (ne yapayım, ben çok takip etmesem de babam bulmaca eki için alıyor :) “1. gün” fotoğrafımı çektiğimde, resmen utandım! Herkesin o sonuçlarını takdir ettiği Erdoğan, ne hale getirmişti kendini. Ama geçmişte yaşamanın kimseye faydası yoktu ve bir yerlerden başlamak gerekiyordu. İşte o 1. gündeki halim ne kadar felaket olsa da, geçtiğimiz 10 gün boyunca aklımda hep o giriş cümlesinde söylediğim söz ve onun motivasyonu vardı: “Bozması 5 Ay, Yapması 10 Gün“. Sanırım kas hafızası denilen şey doğruymuş :-D

Bu sefer amacım, ilk turda aldığım sonuçları daha da ileri taşımak ve en önemlisi bitirdikten sonra kendimi salma hatasına bir daha asla düşmemek. Şimdilik lafı daha fazla uzatmak istemiyorum. Umarım yine 90 günün sonuna kadar önümüzdeki her 10 gün boyunca beni çekmek zorunda kalırsınız! :-D

Erdoğan – Hybrid (P90X / Insanity) 2. Tur – 10. Gün Sonuçları…

Erdogan20GunSonuc2

Erdogan10GunSonuclar

7 Yorum

 1. Erdoğan bey neler yapıyor acaba göbeği şişirip resim çektirmeye devam mı?

  Cevapla
  • Erdoğan yurtdışına taşındı diye biliyorum, bayramlarda seyranlarda Whatsapp’tan konuşuruz :)

   Bu arada sizin nasıl gidiyor Cemil Bey? Siz de Blog yazarlık yetkisini açtırmıştınız ama paylaşım gelmedi henüz sanırım :)

   Cevapla
 2. oswaldozkan

  Erdoğan , büyük bir boşluk sonrasında kısa sürede aldığın sonuçları öncelikle tebrik ederim .
  Seninde dediğin gibi tur sonunda mükemmel bir sonuç çıkacağına inanıyorum , durmak yok yola devam :)

  Cevapla
 3. Selam Sevgili Erdoğan,

  Yoğunluktan dolayı 1 gün rötarlı yorum bırakabiliyorum siteden, ama zaten ikinci tur 10 gün sonuçlarından ne kadar mutlu olduğumu Whatsapp’tan iletmiştim şahsen :-) Gerçekten ne kadar takdir etsem az ve yeniden 10’ar günlük Blog paylaşma fikrin de harika; geçmişte omzunda bu sorumluluğu taşımanın devamlılığına ne kadar pozitif etki ettiğini hepimiz gördük.

  Ne diyelim, bir dahaki 10 günü sanırım hepimiz iple çekiyoruz şimdiden.

  Cevapla
 4. SerdarD

  Oh oh oh, Erdoğan geri dönmüş. Yalan yok bu sitede en merakla takip ettiğim kişiydin. Normalde bu spora nankör derler ama dediğin gibi 5 ay bıraktıktan sonra yeniden toparlaması sadece 10 gün sürüyorsa bu şekilde, bizim için çok umut verici bir gelişme.

  Cevapla
 5. icten

  O güzelim vücudu nasıl bozdun demeyeceğim çünkü benzer bir durum ile ben de karşı karşıyayım. Sende ki bu değişim belki beni de gaza getirir.

  Cevapla
  • Erdogan

   Valla öyle dersen de haklısın Icten ne diyeyim, gerçekten 5 ay boyunca saldım ama şimdi yeniden motiveyim. Umarım sen de bu motivasyonu sağlarsın. Zaten iş onda bitiyor.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız