Hybrid Programı (P90X + Insanity) 90. Gün!

Herkese Merhabalar,

16 Kasım’da başlamış olduğum, Insanity ile P90X’in karışımı olan ve dünyanın en iyi ev fitness programı olduğuna artık karar kıldığım Hybrid Programı‘mda, tam 90 gün sonra 16 Şubat sonuçlarımla karşınızdayım. Bu, tam olarak bir final yazısı değil henüz, çünkü takvim günü olarak 90. günüme gelmiş olsam da, programa bir 6 gün daha borcum var, şimdi içimi kemirip duran!

90 gün boyunca kaçırdığım günlerle, sadece 6 egzersiz gerideyim ve tabiri yerindeyse o borçlarımı da ödeyip, 90 egzersiz günümü bitirmiş şekilde, daha da güzel fotoğraflarla bir final yazısı daha yazmayı istiyorum.

Tabii, aranızda mutlaka bilenler vardır, programın son 6 günü ve bu son haftası zaten Recovery Haftası, dolayısıyla egzersizler hiç ama hiç gözümde büyümüyor, aksine sanırım benim için bir veda atmosferi içinde geçecek. Nadide programımdaki son 6 günün farklı egzersizlerini tek tek yapıp, onlarla vedalaşacağım. Şu yazdıklarıma bakıyorum da, resmen duygusala bağlamışım Hybrid programım bitiyor diye :-D

Nasıl duygusala bağlamayayım ki? Nereden nereye… Size bu transformasyonumu bir hikaye ile anlatayım isterseniz. Hani Spiderman’de, uysal, içine kapanık, mazbut, kendi halindeki Peter Parker, bir gün okul gezisinde laboratuarda kafesinden kaçmış özel bir örümcek tarafından ısırılır ya… işte ben de böyle bir şey tarafından ısırıldım adeta!

Hybrid programımın hayatıma girmesi, yani örümceğin o (özel, güçlü ve güzel) zehrini bedenime bir kez zerketmesi ile, adeta başka bir şey düşünemez oldum. İlk günden beri programa çok inandım, egzersizlerde kendimi adadım, ve bu kadar emek verdiğim egzersizlerde akıttığım terim boşa gitmesin diye, beslenmeme de kendiliğinden ve isteyerek çok dikkat ettim.

İşte, Spiderman – Örümcek Adam filmini izeleyenler bilirler, tıpkı Peter Parker’ın bir kere örümcek tarafından sokulduktan sonra, aynanın karşısında yavaş yavaş bir örümcek adama dönüşmesini hayretler için de izlemesi gibi, ben de kendi değişimimi 90 gün boyunca aynalarda aynı hayretle ve tabii mutlulukla izledim.

Dediğim gibi, bu bir son değil, bir başlangıç. Diliyorum ki, bu örümcek ısırığının panzehri daha bir süre bulunmasın. Değişmeye ve gelişmeye devam etmek istiyorum. Görüşmek üzere…

Erdoğan – Hybrid (P90X / Insanity) 90. Gün Sonuçları…

Erdogan 90 Blog

22 Yorum

 1. Merhaba tebrikler sonuç muhteşem. Bende aynı programı uyguluyorum bugün 6. Günüm ama bazen çok yoruluyorum ve bazı hareketleri uygulayamiyorum. Sende boylemiydin ? Bir tavsiyen varmı?

  Cevapla
 2. Tebrik ederim :)

  Cevapla
 3. Erdoğan tebrik ederim. Bende p90x3 ve insanity max:30 hybrid programına başlamak istiyorum. Konu hakkında iletişim formuna bir mesaj atmıştım ama dönüş alamadım. Belki sen yardımcı olabilirsin. Bir çok takvim var hybrid için. Nelere dikkat etmeliyim? Herbiri birbirinden farklı videoları takvime almış, kafam karıştı açıkçası. Paylaşırsan sevinirim. Teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkür ederim Zulfikar. Ben de daha önce kendi çapımda P90X’i çok kereler denemiştim işin doğrusu ama hiç birini sonlandıramamıştım, hep yarım kalmıştı. Benim Hybrid takvimimi Aykut Hoca hazırladı. Genelde bir gün P90X bir gün Insanity diye gidiyordu ama Recovery Haftası değişiyor falan. Bayağı karışık bir programdı, ilk baktığımda başım dönüyordu yani :-D Çünkü Aykut Hoca vücut şaşırsın alışmasın diye ekstradan karın egzersizlerini bile rotasyonla vermiş, yani bir gördüğün DVD’yi neredeyse 2-3 hafta bir daha görmüyordun öyle diyeyim. Ama maalesef P90X3 ve Max30 Hybrid’i konusunda bir bilgim yok, yanlış bilgi vermiş olmayayım.

   Cevapla
 4. teoman.T

  erdogan tebrikler kardesim valla fazla soze gerek yok :D

  Cevapla
 5. Gerçekten çok sağlam bi değişim, hatta bitiş fotolarıyla birlikte Erdoğan vs. Koç Aykut blogu bile yapılabilir o kadar iyi:-)))

  Cevapla
 6. bigboss

  erdoğan sonuçlar süperde sende başka kemer pantolon iç çamaşır yokmu dostum :D bizim göbek erimek bilmiyor bakacaz artık .

  Cevapla
 7. Benin de başlangıç pozisyonum aynı sizin ilk fotoda olduğu gibi diyelim. Şimdi sonuçlara bakıyorum da, bundan bir dirhem fazlasını istemem, bu bana yeter, ideal bence. Tebrikler.

  Cevapla
  • Erdogan

   Sağolun Çolak Bey. Benim de asla amacım çok şişik bir vücut değil zaten. 90 günün sonunda karın kaslarımdan çok memnunum, sadece yan karın biraz daha gidebilir. Adonis gelebilir! :-D Aslında başlangıçta kollarım da hiç yoktu, onlar da bayağı şekil aldı. Ben de sonuçlarımı koruyup, biraz daha ilerletmek istiyorum sadece.

   Cevapla
 8. Tebrik ederim Erdoğan. Daha önce de bu sitede Gökhan’ın, Teoman’ın, Muses’in ve Merve’nin sonuçlarını çok beğeniyordum ama son dönemde gördüğüm en iyi sonuçlardan.

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkür ederim Emo. Ben de zamanında özellikle Gökhan’ın ve Teoman’ın sonuçlarını çok takip ettim, bana çok motivasyon oldu. Şimdi ben de birilerine motivasyon olabiliyorsam ne mutlu bana.

   Cevapla
 9. icten

  Ohaaa diyorum, harika sonuçlar. Tebrik ederim nutkum tutuldu resmen.
  Hangi örümcek bu bizi de ıssırsa ya

  Cevapla
  • Erdogan

   :-D

   Normalde öyle süper kahramanlı filmleri çok sevmemekle birlikte, Spider-Man filminin ilki nedense çok hoşuma gider. İşte kendimi aynen oradaki Peter Parker’a benzettim, aynada yavaş yavaş değiştiğimi izlerken.

   Cevapla
   • icten

    Seni ıssıran örümcek de Aykut Hoca herhalde?

    Cevapla
    • Erdogan

     Aynen :-D Öyle de diyebiliriz

     Cevapla
 10. Muhteşem bi değişim olmuş tebrik ederim

  Cevapla
  • Erdogan

   Çok teşekkür ederim Olcay, daha iyileri başınıza diyelim.

   Cevapla
 11. Erdoğan sen n’aptın?! Tamam, inanılmaz sonuçlarını biliyoruz da, bu yazında gerçekten edebiyatta da aşmışsın. Ne yalan söyleyeyim, okurken aklıma direkt İçten’in “Bir Peri Masalı” yazısı geldi. Örümcek Adam benzetmesi bana o yazıyı hatırlattı ve tek kelime ile bayıldım.

  Yazında yazdığın gibi, o zaman 6 günlük borcunu da öde ve tam bir final olsun. Yine en hoşuma giden de, “bu bir son değil, bir başlangıç” demen. Bu sitede ikinci, üçüncü hatta dördüncü turlarını yapanlar var; senin de onlardan biri olacağını ve burada hep daim kalacağını tahmin ediyorum.

  Tekrar tebrikler.

  Cevapla
  • Erdogan

   Çok sağolun Aykut Hocam. Şimdi sizin yorumunuzu gördükten sonra önce gittim o yazıyı okudum. Evet hakkaten benzemiş biraz :-D Evet hocam, şu 6 günü de bitireyim o zaman ayrıntılı konuşalım sizinle ne yapacağız. Dediğim gibi bu daha başlangıç olsun :-D
   Bu arada, her yazıda size özellikle teşekkür ederdim, bu yazıda etmeyi unutmuşum ama buradan edeyim ben de. Bu süreçteki destekleriniz için gerçekten çok sağolun hocam. Özellikle tam hasta olup 6 gün kaçırdığımda, Erdoğan’a Moral yazısı paylaşmanız benim için çok değerliydi. Sağolun.

   Cevapla
  • merhaba aykut hocam ben 1.90 72 kiloyum kilo almak ve vücut yapmak için nasıl bir yol izlemem lazım acaba özel mesaj atacaktım sitede yeni olduğum için bulamadım.

   Cevapla
   • Merhabalar,

    Burası Erdoğan’ın Blog paylaşımının altı, onu konu dışı işgal etmiş olmayalım :-) Ama size email attım, dilerseniz oradan tüm sorularınıza yardımcı olayım.

    Aykut

    Cevapla
  • Admob merhaba ben de alacağım hybrid programini ama önceden spor gecmisim hiç yok mesela bir barfiks cekemiyorum şınavi çok az çekebiliyorum bu programı alsam bi sıkıntı olurmu yani

   Cevapla

Yorum Paylaşınız