Bayram Sonrası 2. Tura Hazırlık

Tüm P90X Ailesi’ne Merhabalar,

Öncelikle herkesin mübarek Ramazan ayını kutlarım. Siteyi takip edenler muhtemelen daha önceki 90 günlük Hybrid Programı sonuçlarımı hatırlayacaktır (kaçıranlar için eminim Aykut Hocam bu yazının altında hatırlatacaktır :)

O dönemde sağolun, buradaki tüm takipçilerden çok destek aldım. Ve tabii ki başta Aykut Hoca’dan, tüm sorularıma ve Whatsapp’larıma yanıt vererek, beni çok seferler yarı yolda bırakma tehlikesinden vaz geçirip sürekli motive etmesiyle.

Gerçekte asıl amacım, Ramazan ayının başı ile birlikte 1 Haziran’da başlayıp, bugünlere 3’te 1’ini bitirmiş olara ulaşmaktı. Ama muhtemelen çoğumuzda olduğu gibi, evdeki hesap çarşıya uymadı :-) Yani Ramazan’la birlikte başlamayamadım ve ha bugün ha yarın diyerek, en sonunda kesin bir kararla Bayram sonuna erteledim.

Aslında şimdi burada yeniden yazma amacım da tam olarak bu. Çok eskiden bir kaç kere P90X’e başlamış ve yarım bırakmış, ama Hybrid Programı’na başlamamla birlikte her 10 günde 1 güncelleme yazılarıyla (10’ar günlük fotoğraflarıyla da birlikte) kendimi sizlerin ve herkesin önünde devam etmeye sorumlu kılmıştım.

Şimdi kısmet olursa yine bir benzerini tekrarlamak istiyorum. Umarım bu yine hem devam etmek için benim, hem de inşallah alacağım güzel sonuçlarla sizler için de motivasyon olacaktır. Bilmiyorum hiç dikkat ettiniz mi, sitede bir sayaç var ” Bugün başlarsanız, …….. tarihinde hayatınızın en iyi fiziğine sahip olacaksınız!” der. Daha önce gerçekleştiğinden ve kesinlikle beni hayatımın en iyi fiziğine kavuşturduğundan, bu cümlenin gücüne çok inanıyorum. Ve bu sefer, eskisinden de iyi, yine hayatımın en iyi fiziğine kavuşturacağını biliyorum. Tek yapmam gereken başlamak ve devam etmek olacak. Programa inancım sonsuz :-D

Hazırlık olarak, herhangi ekstra bir hazırlık yapmadım. Tek hazırlığım, motivasyon! Biliyorum ki, motivasyon olmadan hiçbir şey olmuyor. Ve ben de onu hep yüksek tutmaya çalışacağım, her gün bu siteye girerek ve inşallah yapacağım paylaşımlarla.

Şimdi fazla başınızı ağrıtmadan herkese tekrar saygılarımı sunuyorum ve 2. Hybrid maceramda görüşmek üzere diyorum.

Erdoğan’ın 90 Günlük Hybrid Sonuçları…

Hybrid Erdogan 20

Erdogan 30 Yan

40 Erdogan

Erdogan 50 Yandan

ERDOGAN 60 BLOG

Erdogan 70 Blog

Erdogan 80 Blog

Erdogan 90 Blog

10 Yorum

 1. oswaldozkan

  Hoş Geldin Erdoğan Kardeşim , İnan ki başlamana o kadar çok sevindim ki buna kelimeler kifayetsiz kalıcaktır. Ben 2.turuma Ramazan Ayında başladım . Senin tabirin ile 3 / 1 i bitti . Durmak yok kesinlikle ,podyumlarda poz gösteren dergi kapaklarında boy gösteren , filmlerde ağzımız açık kaldığı vucüt tipleri bunların hepsi imkansız değil , Hepsi elimizin altında sadece uzanmamız gerekiyor . 1.tur sonuçların mükemmeldi 2.tur da bomba olucaktır :) Başarılar dilerim .

  Cevapla
  • Erdogan

   Merhabalar Özkan Kardeşim. Yorumun için çok teşekkür ederim. Ah Ramazan’da başlayabilmene o kadar özendim ki bir bilsen. Bugün 11 Temmuz benim ilk günümdü. İlk egzersizim yaklaşık 2 saat önce bitti, ben de bittim :-D
   Beni bu kadar zorlayacağı aklıma gelmezdi ama iyi de oldu, uyandırdı beni. Şimdi geçmiş yazılarıma baktım, 16 Şubat 2016’da bitirmişim ilk Hybrid turumu, zaman nasıl da göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş. Bu sabah 1. gün fotolarımı da çektim. Bir dahaki 10 gün yazımı kafamda düşündüm bile. “Deforme etmesi 5 ay, toparlaması 10 gün” diyeceğim, yine çok azimliyim.

   Senin sonuçlarını da yakından takip ediyorum. Tatlı bir rekabet olacak :-D

   Cevapla
   • oswaldozkan

    Çok teşekkür ederim gerçekten ben de mutlu oldum . Kesinlikle öyle çok tatlı bir rekabet olacak lakin başka arkadaşlarda katılsa keşke :)

    Cevapla
 2. viXen

  Vauuuuuvvv!!! Erdoğan is back!!! Kesinlikle sitede en beğendiğim sonuçlardandı, senin yaniden başlaman sanırım beni de motive edecek. Çünkü ben de bayramdan sonrasına erteleyenlerdenim ve galiba tam aynı tarihlerde başlamış olacağız. O zaman hem sana hem de kendime başarılar dileyeyim.

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkürler ViXen. Kesinlike Erdoğan is back! Biraz önce kendime bir rakip buldum bile, Oswald Özkan. Ama sen de benimle aynı tarihte şimdi yeniden başlamışsın. Rekabete bir de seni eklemek hiç fena olmaz :-D Sana da çok başarılar.

   Cevapla
 3. Selamlar Erdoğan,

  Evet bir şekilde zaten sürekli iletişim halindeydik ama şimdi yazını okuyup aldığım habere inanılmaz sevindim. 1. tur Hybrid Programı’nda aldığın sonuçlar zaten malum, ağızları açık bıraktı. Şimdi onun üzerine 1 tur daha ha! Sitede yeniden tatlı bir rekabet havası ulaşması çok çok güzel olacak. Daha önceden Teoman’ın sonuçları harikaydı, son zamanlarda Özkan’ın (Oswald) sonuçları çok sıkı geliyor. Bu rekabetin zaten kaybedeni olmaz ama çok çok güzel sonuçlar göreceğimize eminim.

  Her ihtiyacın olduğunda yine her zaman en iyi şekilde destek olmak isterim.

  Cevapla
  • selamlar hocam bende tekrar aranızdayım talihsiz bir kaza sonucu cok uzun bir süredir aranızda değildim bu uzun süre içinde yazılarınızı takip ettim 60 gün yaptığım p90x beni inanılmaz sonuçlara ulaştırmıştı.Fakat o talihsiz trafik kazası beni bu günlere kadar engelledi sizlerle buluşmamı ama azim ileşme sürecimmi hızlı kat ettim ve yine aranızdayım.Ama sizden küçük bir ricam olacak çalışma programı bu süre içinde kaybettim sizdem ricam mail olarak atabilirmisiniz.

   Cevapla
  • Erdogan

   Aykut Hocam yine yorumunuzla beni çok mutlu ettiniz. Zaten sizin bitmek bilmeyen destekleriniz olmasa ben buralara asla gelemezsim, Allah sizden razı olsun. Dediğiniz gibi bu rekabetin bir kaybedeni olmaz. Biraz önce ilk günümü bitirdim, inanım çok heyecanlı ve de motiveyim. Allah utandırmazsa, yine 10 günlük yazılarla ve fotoğraflarla karşınızda olacağım. Tüm destekleriniz için yine sağ olun var olun.

   Cevapla
 4. SerdarD

  İşte bu son zamanlarda duyduğum en güzel haber. İnan sanki kendim başlıyormuş gibi sevindim! Senin sonuçlarını hep takip edip adeta kendim o sonuçları almışcasına sevinmiştim, gerçekten. Şimdi yeniden başlıyor ve bizlerle de paylaşacak olman çok güzel. Yalnız bir 90 gün daha üzerine koyduğunda, bu sefer göreceğimiz sonuçları tahmin bile edemiyorum! :-0

  Merakla bekliyoruz. Başarılar.

  Cevapla
  • Erdogan

   Yorumunuz için çok teşekkür ederim Serdar Bey. İnanın sizlerin bu “takip ediyorum” demesi benim en büyük motivasyonum. Bugün ilk günümdü, şimdiden 9 gün sonra yazacağım güncellemeyi düşünmeye başladım bile. İnşallah yine çok iyi sonuçlar göstereceğim. Daha iyileri sizin başınıza diyelim :D

   Cevapla

Yorum Paylaşınız