Haftanın Insanity Hareketi: Ski Abs

P90X’in birbirinden güzel ve etkili hareketlerini tanıttığımız “Haftanın P90X Hareketi” adlı bir serimiz vardı. Kaçıranlar bazılarını aşağıdaki linklerde bulabilir…

Haftanın P90X Hareketi: Hapishane Şınavı!

Haftanın P90X Hareketi: Superman – Banana!

Haftanın P90X Hareketi: Kamikaze Şınavı!

Haftanın P90X Hareketi: Jump Knee Tucks!

Şimdi ise, son günlerde oldukça yaygınlaşmaya başlayan ve harika ötesi sonuçlar gördüğümüz Hybrid Programı’nın parçası olan, Insanity hareketlerini biraz daha ayrıntılı şekilde tanıtmak istiyoruz. Seçtiğimiz ilk hareket, favorimiz olan Ski Abs – Kayak Karın Hareketi… Bu nadide hareket, Insanity’nin pek çok DVD’sinde karşınıza çıkacaktır. Özellikle karnınızın yanlarındaki yağlara elveda demeye hazırsanız… başlıyoruz!

Insanity’nin Ski Abs – Kayak Karın Hareketi…

Ski Abs 1

1) Ski-Abs hareketine bildiğiniz Plank pozisyonunda başlıyorsunuz. Zaten P90X ya da Insanity’i denemişliğiniz varsa, göbek adınız neredeyse artık “Plank” olmalı :-) Kollar omuz genişliğinden biraz açık, bacaklar düz, topuklar geride, boyun düz, kalça yukarı ya da aşağıda değil, tüm vücut düz bir hat şeklinde…

Ski Abs 2

2) Hareket boyunca eller yerlerinden hiç oynamayacak şekilde… Ayaklar birbirine bitişik, dizlerden kırarak önce sağ (ya da sol farketmez) tarafınıza gelecek şekilde çekiyorsunuz (zıplıyorsunuz).

Ski Abs 3

3) Bir sonraki adımda yine geriye, başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Kollar dik, ayaklar bitişik, topuklar geride, boyun düz, kalça yukarı ya da aşağıda değil, tüm vücut düz bir hat şeklinde vs… (göbek adınız artık “Plank” unutmayın)

Ski Abs 4

4) Ardından tıpkı 2. adımda olduğu gibi, bu sefer vücudu diğer yöne alarak, yine ayalar bitişik şekilde dizlerden kırarak zıplıyoruz. Bu hareketi biraz daha ritmik bir şekilde yaptığınızda kendinizi gerçekten karlı bir dağdan aşağı slalom yapıyor gibi hissedebilirsiniz! Alın size hem kolları, hem omuzları, tüm karnı ve özellikle de yanlardaki Oblikleri çalıştıran mükemmel bir hareket. Elveda yan yağlar… Hoşgeldin ince ve sıkı bir bel…

9 Yorum

 1. Erkan

  ben bu ablayı hatırlayamadım :))

  Cevapla
  • Hatırlatayım :-)

   Tarih 17 Aralık 2014… “Ikidir bu fotolardaki abla dikkatimi cekiyor. Daha dogrusu dikkatimi dagitiyor. Hareket yalan oldu.”

   Ne bileyim böyle şeyler aklımda kalıyo, aynı ablayı görünce aklıma direkt siz geldiniz :-)

   Cevapla
   • Erkan

    haaa tamam ozaman :-))

    hareket güzel abla da güzel yapacak bişey yok. :))

    Cevapla
 2. başlıyorum sadece p90x yaparak :D bu sefer tam anlamıyla bilgi birikimimide üstüne koyarak

  Cevapla
  • Vayyyy, P90X’in yıldızları gökten teker teker inmeye başladı :-) Buralar bayağı güzel olacak 2016’da :-)

   Cevapla
 3. teoman.T

  benimde favorilerimden birtanesi insanity de en cok yer haraketlerini cok seviyorum :D

  Cevapla
 4. icten

  Zıplamak ve hoplamak gibi hareketler hiç bana göre değil:/

  Cevapla
  • Aaaaa… Insanity’deki favori hareketim! :-)

   Bir de, genellikle bacaklarınızın canının çıktığı DVD’lerde oluyor haliyle ve yükü bacaklarınızdan biraz alıp kollarınıza/omuzlarınıza vermek hoş oluyor.

   Cevapla
 5. Erkan Hocam (Srgl), hanım kızımız hakkında özellikle sizden yorum bekliyorum :-) Daha önce pek bi ilginizi çekmişti :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız