Haftanın P90X Hareketi: Superman – Banana!

P90X hareketlerini daha ayrıntıları ile tanıttığımız, Haftanın P90X Hareketi (HPH) serisinde sırada, kimilerinin favorisi, kimilerinin fobisi… Superman-Banana hareketi var.

Superman-Banana hareketi, P90X’in 8 no’lu DVD’si Merkez Sinerjik’te yer almaktadır (Banana’sından yoksun sadece Superman versiyonu ise 10 no’lu Sırt & Ön Kollar DVD’sinde de yer alır). Bu hareket, göbeğinizin üzerinde havada süzülen bir “Süpermen” gibi doğrulup, Tony’nin komutuyla bu sefer tam tersi sırtınızın üzerinde, kollarınız ve bacaklarınızla bir muzu andıracak şekle girmeniz ile devam eder…

Hareket, sırtınızdan abdominallerinize, omuz kaslarından bacaklara kadar vücudun hemen her noktasını çalıştıracaktır. Bu hareket ile ilk tanıştığınızda, henüz göğsünüzün üzerinde doğrulamıyor ya da geçişlerde elinizden destek almak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Özellikle de hareketin sonlarına doğru Tony, ışık hızında komutlarıyla sizi çıldırtabilir! Ama hiç problem değil! Yine Tony’nin her zaman söylediği gibi: “Elinizden geleni yapın, gerisini boş verin”. 

İşte P90X’in “Superman – Banana”sı…

7 Yorum

 1. Erkan

  Fok balığı gibi hissediyorum kendimi :)

  Cevapla
 2. icten

  Banana hareketini tam anlamıyla kaslarımda hissedebiliyorum, ama superman hareketinin bu yazınızı okuyana kadar gereksiz olduğunu düşünmüştüm.
  Şimdi hareketi yaparken daha özenli olacağım.

  Cevapla
 3. ayhan3404

  banana değilde süpermen kızmı hoşuma gidiyor

  Cevapla
 4. musess

  ve güzel bir ikili videodaki

  Cevapla
 5. musess

  o sona doğru TONY süperman banana arasında ki mesafeyi yok ettiğinde ve sözcükleri birbirinin dibine girdiğinde ….ben hangisini yapcağım diye kan ter içinde yerlerde yuvarlanıyorum:)

  Cevapla
 6. tariquinho

  Elle destek almadan dönemiyordum başlarda, şimdi tek destek aldığım yer ayak baş parmağım :) desteksiz yapamıyorum kısacası..

  Cevapla
 7. Ahhh Süperman-Banana! Hem nefret edeceksin, hem de aşık olacaksın :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız