Hybrid Programı (P90X + Insanity) 40. Gün!

Evet, 16 Kasım’da başladığım P90X/Insanity Hybrid serüvenimde, söz verdiğim gibi 10 günlük güncellemelerimde 40. günümle devam ediyorum. Eğer takip ediyorsanız ve hatırlarsanız, 20. gün ile 30. gün arasında araya bir soğuk algınlığı girmişti ve toplamda 4 gün egzersizsiz kalmıştım. Bu sonuçlara da biraz yansımıştı ve 20 ile 30 arasında çok da gözle görülür bir değişim olmamıştı. Ama yine 30. gün yazımda kendime ve sizlere söz verdiğim gibi, bu sefer gerçekten gaza bastım ve kendimce çok verimli bir 10 gün geçirdim.

Bu 10 gün gerçekten hem verimliydi hem de zevkliydi diyebilirim. Çünkü çok da iyi geçirmediğim Recovery haftamdan sonra hem P90X’in hem de Insanity’nin yepyeni egzersizleri geldi. Ve adeta programa sanki sıfırdan başlıyormuşçasına vücudumu şaşırttım. Bir de Recovery haftasının sonuyla birlikte sanki aşırı kilo veriyormuşum gibime gelmişti ama yeni katılan egzersizlerin sayesinde sadece zayıfladığımı değil, yağ yakarak aynı zamanda kas da kazandığımı hissettim.

Aykut Hoca’nın hazırladığı programıma göre, ilk kez karşıma çıkan yeni egzersizlere değinirsem, şöyle söyleyeyim 6 günün 5 günü komple yeni egzersizlerden oluşuyordu. P90X’ten 9 ve 10 no’lu DVD’ler ve Insanity’den de “Max Workout” diye geçen 3 yeni DVD. Özellikle Insanity’nin Max’ları gerçekten ilk aydaki egzersizleri mumla arattı :-D

Özetle 30. gün ile 40. günüm arasındaki değişim, beni bu Hybrid programının dizaynına bir kez daha aşık etti diyebilirim. Çünkü ne yalan söyleyeyim, Recovery haftasına girerken performansın ve sonuçların aynı ivme ile gitmemesi, psikolojimi biraz düşürmüştü. Ama o haftanın amacı da oymuş, yani vücudu biraz dinlendirerek bir sonraki haftadaki çılgınlığa fiziksel ve mental olarak hazırlamak. Yukarıda da dediğim gibi, 5 tane yeni egzersizin gelmesiyle adeta ilk günlerde hissettiğim motivasyonum geri geldi ve bu motivasyonla birlikte süreç çok başarılı geçti. Sanırım bu sonuçlarıma da yansıdı.

Allahtan bir mani çıkmazsa, 50. gün yazımda görüşmek üzere.

Not: Aykut Hocam, size de bir sürpriz yaparak teşekkür etmek istedim. Her zaman elimde tuttuğum, tarihi gösteren gazetemi bu sefer bir kez de dolabın kapısına bantlayarak, benim için hazırladığınız Hybrid programına ve size de bir teşekkür göndermek istedim. Bu harika programı hayatıma kattığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Erdoğan – Hybrid (P90X / Insanity) 40. Gün Sonuçları…

Erdogan 40 Kapak Foto

22 Yorum

 1. thefuture

  Erdoğan şimdi ben de dün Hybrid programı şipariş ettim.ve gerçekten şimdiden onu beklemek hayatamı daha güzel hale getirdi. Daha heyecanlı olmaya başladım. Erdoğan ,sizin şimdi sonuçlarınızı görüyorum ve bu harika. Şimdi yazınızda bazen aynı verimi her gün volmadı dediniz. O da programa göremiş sanırsam. Peki bu durumda nasıl moralinizi bozmadan kaldınız ve en çok yeme hayatınızda ne yaptınız?

  Cevapla
  • Erdogan

   Merhaba Thefuture. Hybrid genel olarak gerçekten motive işi. Benim firesiz gitmeme kuşkusuz en büyük etken, siteye verdiğim söz oldu. Her 10 günde bir güncelleme yapacağımı söyedim, bunun için de firesiz gidiyorum. Ama tabii ki her günün verimi her güne uymuyor. Ama Hybrid’te de kolay günler ve zor günler var. Mesela bugün 1 Ocak’ta yılbaşından kalma haliyle egzersiz yapma isteğim tavan değildi ama şansıma Hybrid’te bugün sırada Max Recovery DVD’si vardı. Tüm programın sondan birinci en kolay DVD’si sayılır. Biraz önce yaptım bitti kurtuldum. Bu şekilde egzersizi bitirdikten sonra yaşanan his hiçbir şeyde yok, bunu siz de göreceksiniz :-D

   Yeme içme konusunda, genellikle P90X Beslenme Tablosu’na uymaya çalışıyorum. 1 ve 2 no’lu kategorilerden besleniyorum. Yine Hybrid öyle kendinizi aç bırakılacak bir diyet yapılacak bir program değil bence. Sağlıklı yediğiniz sürece bol bol yiyebilirsiniz.

   Cevapla
   • thefuture

    Teşşekkürler erdoğan verdiğiniz bilgileri kendine de uygulamaya çalışıcam h şüpeniz olmasın.

    Cevapla
 2. Sonuçlar için tebrikler Allah devamını nasip etsin
  Bende 15 gündür Hybrid programa devam ediyorum (ayağımdaki alçı 3 hafta oldu çıkalı pek zorlayamıyorum gerçi)
  sormak istediğim şu
  p90x programının shoulder-arms ve chest and back günleri arasında plyo cardi circut var hepside üst kas grubuna yönelik. 5.gün legs and backs var. açıkcası 4.gün arttık kollarım ve omuzlarım çok zorlanmış oluyor.sizinde programınızın böylemi acaba?

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkürler Arda, amin :-D

   Aykut Hocanın bana hazırladığı programda mesela bu haftanın ilk günü Göğüs, Omuz & Arka Kollar ve üçüngü günü Sırt ve Ön Kollar var. Arasındaki gün de Max Plyo Circuit var. Ama benim bildiğim Plyo üst vücudu değil bacakları ilgilendiriyor, adı üzerinde Plyo -- Zıplaman antrenmanı demek. Yani öyleyse seninki de yanlışlık yok.

   Bu arada benim programımıda 90 günde sadece 3 gün off var, yani biraz ağır bir program olduğu doğru :-D

   Cevapla
 3. erdoğan kardeşim sonuçlar gerçekten inanılmaz 40 günde six pack çıkmış göğüsler kollar hacim kazanmış bunu 1 senede yapamıyanlar var aykut hocanın dediği gibi daha önce normal p90x yaptınmı ? bide p90x+hybrid baya bir kondisyon istiyor diye duydum doğrumu ? yani yeni başlıyan biri yapamaz heralde .

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkürler Crazyboy. Evet dediğin gibi hem de acaip kondisyon istiyor. P90X ile yaklaşık 1,5 -- 2 yıl önce tanışmıştım aslında, onda da 1 ay yaptım yine çok iyi sonuçlar aldım ama 1 aydan sonra devamını hiç getiremedim, defalarca başlayıp başlayıp bıraktım. O yüzden kondisyonum biraz vardı diyebilirim. Ama Hybrid benim için kuralları değiştirdi. Hem aynı P90X’e başlayıp başlayıp bırakmanın negatif psikolojisinden kurtuldum, hem de daha eğlenceli geliyor. Bugün 7. haftamın 3. günü olacak allah nasip ederse. Her güne aynı önemle asılıyorum hakkını veriyorum.

   Cevapla
 4. Kadir Simsek

  yahu arkadaş bu ne güzel bir şeydir. Gözlerimi alamıyorum. Zaten ilk 10 gün sonuçlarından sonra benim esin kaynaklarımdan biri olmuştun ve gittikçe yerini sağlamlaştırıyorsun :) Tebrik ediyorum gönülden. Benim P90X turundan sonra Hybrid programına başlamaya karar vermemde en büyük etkensin, bunun için de teşekkür ediyorum. Eminim ki bir çok arkadaşımız gibi ben de geri kalan güncellemeleri sabırsızlıkla bekliyorum, güç seninle olsun! (Star Wars’u unutmayalım :D)

  Cevapla
  • Kalbim temizmiş :-) Yaklaşık 1-2 dakika önce (alttaki yorumda) ben de sizi anmıştım :-)

   Cevapla
  • Erdogan

   Çok teşekkürler Kadir Şimşek. Valla ne yalan söyleyeyim ben de gözümü alamıyorum bazen :-D Artık giyinirken falan hep karnımı daha da bi kasıyorum, hoşuma gidiyor değişim. Arada bi 3 günlük firem olmuştu ama şimdi mümkün olduğunca firesiz gitmeye çalışıyorum. Bugün 7 haftamın 3. günü olacak, haftaya da yine Recovery haftası var. Aslında beni en çok recovery haftaları korkutuyor, geçenkinde hasta oldum diye biraz fobi yaptım galiba :-D Sana da çok başarılar. Bitirdiğinde Hybrid’i tavsiye ederim. Daha önce P90X’e başlamış başlamış da yarım bırakmış biri olarak, benim ihtiyacım olan iksir buymuş galiba :-D

   Cevapla
   • Kadir Simsek

    “Artık giyinirken falan hep karnımı daha da bi kasıyorum” :) bunu hak ettin dostum, alnının bedeninin teriyle hem de :)

    Hastalıktan korkma bence. Ben de bu süre zarfında 1 kere hastalandım, 1 kere de eşiğinden döndüm. Ancak ne var biliyor musun? Hastalığımı da yine programa uyarak, spor yaparak atlattım. Hem de 1 günde :) Virüsler korkuyorlar yanıma yaklaşmaya :)

    Seninle gerçekten de başa baş gidiyormuşuz bu arada :) Benim de aslında 8. haftam olmasına rağmen 1 hafta ekstra tekrarımdan dolayı şu anda 7. haftanın 2. günündeyim. Ancak gel gör ki benim sonuçlarım seninkilerin yanına bile yaklaşamıyor :) Kıskanıyorum seni bu sebeple (kötü niyetli olarak değil tabii ki)

    Güzel sözlerin ve verdiğin ekstra motivasyon için teşekkür ederim, ilerleyen günlerde görüşmek dileğiyle :)

    Cevapla
 5. Vay, Teoman’ı buralarda görmek güzel :-)

  Bir de, Erdoğan’ın yazısının yorumlarını işgal etmek gibi olmasın ama, Kadir Şimşek de Erdoğan’la hemen hemen aynı tarihlerde başlamıştı ve genellikle yazılarına yorum bırakırdı. Eğer beni duyuyorsan Kadir, bir ses ver :-)

  Nasıl gidiyor, merak ettim. Bıraktım deme! (dersen de canın sağolsun, yeniden başlarsın)

  Cevapla
  • Kadir Simsek

   Tesadüfün böylesi :) Yorumu bıraktıktan sonra sayfa güncellemesiyle sizin yorumunuzu gördüm hocam :) Kesinlikle bırakmadığıma emin olabilirsiniz. Geçtiğimiz 2 hafta gerçekten sıkıntılı geçmişti, 2. ayın 2. haftasının sonunda size yazmıştım, pek verimli bir hafta geçiremedim tekrar edeceğim diye. Geçtiğimiz hafta da tekrar ettim ama sanıyorum ki yine istediğim şekilde verim alamadım :( ancak bu sabah kaçırdığım kenpo x ile başladım ve çok memnun oldum bugünden. Yarından itibaren 2. ayın 3. haftasına başlayacağım.
   Size 60. gün güncellemesiyle bomba gibi gelecektim lakin gelin görün ki bombanın pimini yeni tutmaya başladım gibi. Ben bu bitsin de hybrid e başlayayım diye bekliyorum :)

   Cevapla
 6. teoman.T

  kardeşim valla tebrikler o karın kasının yan tarafı olan çizgiler bile çıkmış gercektende helal olsun azmine bayıldım budan bi kac sene oncebenimde boylee azim vardı ama :( bu aralar o azmi bulamıyorum tekrardan tebrikler

  Cevapla
  • Erdogan

   Çok teşekkürler Teoman kardeşim. Senin sonuçlarını bilmez miyim, biz onlarla büyüdük diyelim :-) Ben dahil hepimize sen motivasyon kaynağı oldun. Bir sen, bir de şu koltuk değneklerine mahkum olmuş eski paraşütçünün hikayesini gördükten sonra ilk kez başlamaya karar vermiştim zaten. P90X’e belki defalarca kez başlayıp yarım bıraktım ama bu Hybrid ile gerçekten yeniden doğuyorum, inanılmaz sevdim programı. Senin de bir an önce motivasyonunu geri yakalayıp tekrar bizlere örnek olmanı diliyorum.

   Cevapla
   • teoman.T

    vayy kardeşim ne kadar güzel yazmisin cok sagol o güzel dileklerin için inşallah en kısa zzamanda sizlerin aranıza donucem ugur abi ve benn aldııgmız kiloları geri vericez inşallah :)

    Cevapla
 7. SerdarD

  Yahu arkadaş herşeyi anlıyorum, kilo vermeyi anlıyorum, çıkan 6-pack’leri falan anlıyorum da, bir kol 40 günde nasıl bu kadar hacimlenir anlamıyorum. Yani ben yıllardır uyğraşıyorum ama olmuyor. Valla şaka bir yana tebrik ederim Erdoğan kardeş. Bakalım 50. günde bizi nasıl şaşırtacaksın. Zira bizim şaşırma reseptörlerimiz bozuldu artık!

  Cevapla
  • Erdogan

   Sağolasın Serdar. Evet 40 gün fotomda kolumu birazcık sıktım :-D bileklerimden gözüküyor ama beni de tatmin etmeye başladı kollarım sonunda. Gerçi daha önceki yazı ve yorumlarımda da söylemiştim, fotoğraflarda kollarım olduğundan daha küçük çıkıyor diye ama bu son fotoda daha olduğu gibi çıktı diyelim. Ama Hybrid’in de hakkını yemeyeyim, özellikle 2. ayım çok verimli geçiyor.

   Cevapla
 8. icten

  Ohaa…. Yok artık diyorum. Yani bu şekilde bir vücut yapabilmen harika. P90X’in gücünü biliyordum ama hybrid galiba bu konuda uçmuş.
  40 günde bu vücut olur mu evet olur, Tony’nin dediği gibi hissederek yapınca olur.
  Tebrik ederim, gıcık oldum ve kıskandım, gaza geldim resmen.

  Aykut Hocam, size de mail attım, ben de Hybrid’e başlamak istiyorum!

  Cevapla
  • Erdogan

   Çok teşekkürler İçten. Senin de çok yazılarını okumuştum aynı Teoman’da olduğu gibi. Senden de yeni güncellemeler bekliyorum şahsen. Ama Hybrid’i şiddetle tavsiye ederim.

   Cevapla
 9. Selamlar Sevgili Erdoğan :-)

  Sanırım başta ben dahil herkes, acaba bu sefer ne gelecek diye merakla senin Hybrid serüvenini ve 10 günlük güncellemelerini bekliyoruz. İnan daha ne kadar bizi şaşırtabilirsin diye merak içerisindeyim ama hala inanılmaz şaşırtmaya devam ediyorsun.

  Belki 20. gün ile 30. gün arası senin istediğin kadar iyi geçmemişti ya da sonuçlarının o kadar iyi olmadığını düşünüyordun (ki bence onlar da iyiydi). Ama bu programın özelliği bu zaten, araya Recovery Haftaları’nın girmesiyle, vücut şaşırtılmaya devam ediyor. Bu yukarıda gördüğüm 40 günlük sonuçlarını, spor salonunda 1 yılda alamayanlar var (kimseye haksızlık olmasın ama böyle!).

  Seni tekrar can-ı gönülden tebrik ediyorum :-) Motivasyonun hep böyle yüksek kalsın. Bakalım ileride daha neler neler göreceğiz :-)

  Not: Fotoğraftaki jestin için de çok teşekkür ederim. Rica ederim, bizimki sadece yol gösterme diyelim, egzersizleri sizler yapıyorsunuz :-)

  Cevapla
  • Erdogan

   Aykut hocam çooook teşekkür ederim. Sizin yorumlarınız her zaman benim için çok değerli. Size küçük bir jest ile teşekkür etmek istedim, lafı bile olmaz. Dün tatil günümdü bugün 7. hafta başlıyor. Havalar Antalya’da bile soğumaya başladığından artık yürüyüş yapamıyorum ama bu süreçte bazen atlamak durumunda kaldığım Ab Ripper X ve Insanity’nin Cardio Abs’lerini atlamayarak devam edeceğim bu hafta. Tabii ki inşallah 50’de 60’ta 70’te 80’de ve 90’da görüşürüz hocam.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız