Ramazan’ın Bitimiyle Bitecek Program (30 Gün)

Herkese Merhaba Abilerim Ablalarım Kardeşlerim Diyeyim,

İsmim Berk, yaşım 18.. 27 Mart günü başladığım programımda, ilk 30 günümün sonuna gelmiş bulunmaktayım ve sonuçlarımı sizlerle paylaşmak istedim. Aslında sitenin uzun zamandır takipçisiydim. Ama okuldu, sınavlardı, tatildi derken, bir türlü başlamak nasip olmamıştı.

Bu sayfalarda özellikle Teoman Abi’nin ve Erdoğan Abi’nin (tabii unutmayayım başta Aykut Hocamın ama onu ayrı bir lige koyuyorum, benim sonuçlarımdaki katkısı, yardımı çok büyüktür, hakkını helal etsin – ama ona sonra değineceğim) sonuçları beni bu programı alıp başlamaya ikna eden başlıca sebepti.

Aslında benim hayatım boyunca pek kilo problemim olmadı. Ama skinny-fat sayılırdım, yani zayıftım ama şişmandım! Resmen yağlı bir göbeğim vardı. Kaslarımı altında elimle hissedebiliyordum ama özellikle oturduğum zamanlarda resmen kat kat göbeğim çıkıyordu yağdan.

Ve en sonunda gözümü karartıp başladım programa. Eskişehir’de 4 (bazen 5) arkadaş öğrenci evinde kalıyoruz. Yeme-içme malum, ne bulursak onu yiyoruz :) Şöyle bir anımı anlatayım, programda daha ikinci günüm, Plyometrics (Zıplama Antrenmanı) egzersizini ilk kez yapıyorum ve ev arkadaşlarım bana “deli mi bu, ne yapıyor?” diye meraklı gözlerle bakıyordu. Şimdi ise 1’i hariç diğer hepsi de programa başladı, DVD’leri koyduğum yerde bulamıyorum :-)

Dediğim gibi, bu bir de beslenmeme o kadar dikkat edemediğim 30 gün sonuçlarım. Biraz daha beslenmeme özen gösterirsem daha neler olacak tahmin bile edemiyorum. Programıma göre son ayımı Ramazan’la birlikte götüreceğim. Zaten başlarken son ayımın Ramazan’a denk geleceğini biliyordum, Aykut Hocam’a sordum, o da her yıl Ramazan Ayı’nda da programı uygulayan çok sayıda kişi olduğunu, asıl Ramazan diye bırakmanın ya da ara vermenin yanlış olacağını söyledi.

Yeri gelmişken son olarak yukarıda söylediğim gibi kıymetli Aykut Hocama bir paragraf açmak istiyorum. Daha programı almadan başlamadan dahi tüm sorularıma yanıt verdiği, her moralim bozulduğunda Whatsapp’tan smiley :) ile biten cümleleriyle beni motive ettiği, bana “tencere yemeği yemelisin” dediğinde “bi tencere mi?” diye sorduğum :) aptal-şapşal sorularıma bile kızmadığı için, ona da en büyük teşekkürü borç bilirim.

Berk’in 30 Gün Sonuçları – Hybrid Programı

2 Yorum

 1. Tebrik ederim kardeşim, harika sonuçlar.

  Bir boks sever olarak bu akşam Joshua & Klichko maçını beklerken siteye gireyim dedim ve sonuçların motive edici. Yaşının da genç olması avantaj, keşke ben de senin yaşlarında tanışsaydım diyoruz haliyle. Başarılarının devamını dilerim.

  Cevapla
 2. Merhaba Sevgili Berk :)

  Değişimin de, yazın da harika olmuş. Özellikle “tencere yemeği” kısmında koptum :) Hakikaten öyle bir muhabbet geçmişti.

  Sonuçlarını yorumlamam gerekirse. Bence çok çok iyi gidiyor. Teoman’ın kategorisi farklıydı (100 kilonun çok üzerinde başlayıp sonra altına inmişti) ama sanırım seni motive eden Erdoğan’ın sonuçlarından çok da eksik kalmayacak seninkiler de. İlk ayda en çok tabii ki 6-pack’ler dikkat çekiyor (hayırlı olsun :)

  Dediğin gibi, öncesinde de alttan belli oluyor belki ama özellikle alt karında çok iyi bir yağ yakımı sağlanmış. Eminim çok daha da iyi olacaktır.

  Son olarak Ramazan Ayı konusunda, elbette 4 yılı aşkın bir süredir olduğu gibi, programı Ramazan’da da sürdürecek sayısız kişi var; ve her yıl olduğu gibi Ramazan öncesinde ve sırasında bununla ilgili bolca yazılarımız olacak sitede. Ramazan’ın bitmesiyle sana çifte bayram olacak gibime geliyor :) Tekrar çok tebrikler.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız