P90X’ten Sonra Hybrid Maceramın da Sonuna Geldik

Asla Pes Etme…

Beni takip eden arkadaşlar bilirler, daha önceki P90X maceramda bir çok aksilikler meydana gelmesine rağmen bitirdim. Şimdi de Hybrid maceramı bitirdim, lakin yine sorunlar benim peşimi bırakmadı bu süreçte. 2,5 hafta gibi bir süre yapamadım. Bilgisayarım bozuldu programın tam ortasında ama yine de pes etmedim, devam ettim, çünkü kendime vermiş olduğum bir söz vardı . Onu tutmak için uğraşıyorum. Sonuçlar ortada, aslında çok üzüldüm daha iyisini yapabilirdim ama kısmet olmadı. Bu bir son mu diyeceksiniz, hayır değil. Yazımın sonunu dikkatli okuyun :-)

Arkadaşlarım, abilerim, ablalarım, hocalarım… Bu bir macera değil, hayat tarzı, yaşam standardı, bunu bilmeniz gerekiyor.  Her zaman kendimi bir tık ileride düşündüm. Belki şunu farketmişsinizdir ki aynada çok farklı görünüyorsunuz, telefon ile çektiğiniz fotoğraflarda çok farklı görünüyorsunuz. Amacım her ikisinde de iyi görünmek. Sizlere bir maceramı anlatmak istiyorum. Geçenlerde bir Crossfit’ci ile metroda karşılaştık, ufak bir spor sohbetinin ardından bana sorduğu soru şu oldu; “hangi sporu yapıyorsun?”… Hybrid & P90X cevabını verdiğimde, o da nedir gibi bir şey söyledi, biraz içeriğinden bahsedince benimle dalga geçercesine konuşma yaptı. Sende güç ne arar yaa, bu vücut çalışanlar hepsi boş bir balon gibidirler diye hitapta bulundu. Bu durum benim zoruma gitti ve ilk defa kendimi deneme fırsatı buldum. Kendisini düelloya davet ettim. Ve seve seve kabul etti! Aslında korkuyordum, karşımdaki adam yıllardır güç sporu ile uğraşmış ve ben ise sadece 6 aydır Hybrid & P90X yapan biriydim. Önce korkularım oluştu içimde ama sonra bir anda  içimde doğan bir güneş ve “neyden korkuyorsun, gücünü göster” diye kendi kendime içimde konuşmaya başladım. O ambiyansı tam olarak kelimelere dökemesem de, sizlere ancak bu kadar anlatabiliyorum.

Ve daha sonrasında düelloya başladık. Düellonun içeriği; şınav, barfiks ve teker dövme. Sonuç… Ben bu arkadaşı 2 segmentte farkla yendim! Şınavda en son 110’lara gelmiştim tek seferde, kollarım titremeye ve gözlerim kararmaya başlamıştı artık, içimden yeter dur artık diye isyan etmeye başladım. Ama içimdeki bu hırs beni bırakmadı ve tam 125’e geldiğimde ilk segmenti kazanmıştım ve beni büyük bir mutluluk sardı. Biraz dinlendikten sonra barfikse geçtik. Kendisi serbest çekeceğini söyledi, yarım çekip bırakıyordu! Ben ise çalıştığım şekilde yapıcaktım, nizami! Ve barfikse başladığımızda 20 tane nizami çekmeyi başardım ama rakibim yarım çektiği için benden ileride devam ediyordu. Bende kollarımda derman kalmadı ve bir an gözlerimi kapadım, Tony Amca yanımdaymış gibi hissettim, “hadi hadi, devam et bırakma, bu sen değilsin” gibi bir kısa metrajlı mizansen gözümün önünden geçti ve 33 tane çekerek 2. segmentte de mağlup ettim! Son segment ise benim alışık olmadığım bir şey ve kendisinin uzmanlık alanı olduğu için beni mağlup etti. 2-1 kazanmış oldum. Ve bu Crossfit’çi beni tebrik etti, sistem hakkında biraz daha bilgi almak istedi :-)

Dediğim tek cümle şu oldu, hiç bir insanı dış görünüşü ile yargılama, içinde ne canavar olduğu belli değildir :-) Tebessüm ettim ve ayrıldık.

Bunu sizlere anlattım çünkü gerçekten bir spordan çok daha fazlasını bizlere öğreten bu sistem, vücudumuzu nasıl kullanmamız gerektiğini bizlere açık açık anlatıyor ve söylüyor. Onu en iyi şekilde kullanmak ise bizlere düşüyor. Abilerim, ablalarım, arkadaşlarım, hocalarım… Diyeceğim şu ki, bu bir son değildir.

3. TUR BEKLE BEN GELİYORUM…

Özkan’la 180 Günde Devr-i Alem

Ozkan180on

Ozkan180Yan

10 Yorum

 1. Vaaay be helal olsun :)

  Cevapla
 2. teoman.T

  özkan kardeşim süpersin altın harflerle yazdık p90xtrnin anlına ;) helal olsun bıkmadan usanmadan devam ettin ;) fazla söze gerek bilene yok ;)

  Cevapla
 3. thefuture

  Özkan abi tebrik ederim . Gercekten sonuclar yikiliyor . Sanirim bir yerde su an deprem oluyor . Yo hayir o senin sonuclarinmis.??

  Cevapla
  • oswaldozkan

   ahhhh Abicim Ahhhhh . Yorumun çok iyiydir her zamanki gibi :) Artık senide sahalarda görelim mi hep biz hep biz birazda farklı hikayeler okuyalm artık ;)

   Cevapla
 4. Erdogan

  Tebrik ederim Özkan kardeşim. Benden hep bir adım öndesin. Umarım ben de 2. turumun sonunu görebilirim. Bu arada belki farkında olmadan bana çok büyük de bir moral vermiş oldun. İlk turumu neredeyse firesiz bitirdikten sonra bu sefer hastalık vs. toplamda 10 gün bir geriden gitme durumu oluştu. Şimdi senin yazında koskoca 2,5 haftayı kaçırdığını ama ona rağmen devam edip sonunu gördüğünü görünce, artık bana da bahane kalmamış oldu. Bu ekstra motivasyon için de ekstradan teşekkür ederim.

  Cevapla
  • oswaldozkan

   Rica Ederim ERdoğan Kardeşim senin sonuçlarınıda merak ediyorum , Ben 3 tur a hazırlanırken seninde 2.tur sonuçların muhteşem olucaktır :) Asla pes etmek yok bize yakışmaz .

   Cevapla
 5. Selamlar Sevgili Özkan… Oswald Özkan :-)

  Senden değişim fotoları gelince en az senin kadar mutlu oluyorumdur, bunu söyleyeyim. Zaman ne kadar çabuk geçmiş, 90 derken şimdi de 180… Fotoğraflarının üzerine o başlığı o yüzden attık; “Özkan ile 180 Günde Devr-i Alem”… Gerçekten de dünyan değişmiş. En azından fotoğraflardan öyle anlıyoruz :-)

  Hep seninle konuşmalarımızda, bunu sadece “spor olsun diye” değil de, artık bir yaşam biçimi haline getirdiğini biliyorum. Hikayeni de zevkle okudum, o Crossfit’çiye iyi haddini bildirmişsin :-) İleride bir Crossfit’çi size herhangi bir şekilde laf attığında, ona “Crossfit’i icat eden kişiyi Google’da aratmalarını” söyleyin. Çıkacak manzara şaşırtıcı olacaktır :-)

  Tekrar tebrikler. O zaman bize de sana bomba gibi bir 3. tur düzenlemek düşer. Şimdiden başarılar. Görüşmek üzere…

  Cevapla
  • Aykut Hocam merak ettim, kimmiş o, ne olmuş Crossfit’i bulana?

   Bu arada sonuçların harika Özkan, daha önceki sonuçlarını da görmüştüm, bu sefer hacim de kazanmışsın. Bakalım 3. turda daha neler göreceğiz, başımıza taş yağacak :-D

   Cevapla
   • oswaldozkan

    Çolak abi , Teşekkür ederim durmak yok abi seninde başlamanı 4 gözle bekliyorum artık :)

    Cevapla
  • oswaldozkan

   Teşekkür ederim Aykut hocam , 3.Tur u sabırsızlıkla bekliyorum :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız