Hybrid ve Ben (Ertuğrul’un 90 Gün Sonuçları)

Merhaba P90X Ailesi,

Öncelikle programı bitirmeme rağmen bitiş yazısını hemen yazamadım, fırsat bulamadım diyelim. P90X/Insanity Hybrid Programı’nda gerçekten insan kendini buluyor, hayatını değiştiriyor resmen. Çevrendeki insanlar (özellikle uzun süre görmeyenler) “Vauuvvv… ya sana n’olmuş böyle!” tarzı cümleler kuruyor ve bu da insanın hoşuna gidiyor :-)

Bu programa basladığımda 97 kiloydum. 90 günün sonunda şu an 86. Belki daha da önemli rakam, bel çevresi 96 cm idi, şimdi ise 81 cm’e düştü. Sanırım istesem kilo daha da verebilirdim ama çok zayıflamak da istemedim; boyum 1,87 :-) Sanırım tam olarak ideal kiloma kavuştum, programın vaat ettiği de tam olarak buydu.

Dürüst olmak gerekirse, programa başlamadan önce “Before & After” fotolarına ilk baktığımda inanin hiç inanmamıştım, çünkü hiç inandıcı gelmiyordu. “Topu topu 3 ay yaa” diyordum. Ama insan kendisindeki değişimi görünce inanmamak mümkün değil.

Geçenlerde samimi olduğum bir arkadaşım misafirliğe gittiğinde, ev sahibinin de P90X’e başladığını fakat iş yoğunluğundan dolayı yarıda bıraktığını, ev sahibinin eşinin P90X sayfasına baktığında resimlerin pek gerçekçi görünmediğini söylemiş. Arkadaşım da, ben bu programı bitiren birini tanıyorum ve inanılmaz ama değişimler gerçek demiş. Ardından o yarıda bırakan arkadaş da tekrar başlama kararı almış (gaza gelmiş bir bakıma :) Bunu duyunca sevindim açıkçası. Şimdi benim bu değişim fotoğrafıma bakarak başkaları da gaza gelir inşallah.

Ben ise yaza kadar 1 tur daha bitirmeyi planlıyorum. P90X/Insanity Hybrid gerçekten çok farklı bir program, tamam zor ama farklı yani. 90 günlük değişim fotomu aşağıda paylaşıyorum (gururla), artık işe yarayıp yaramadığına kendiniz karar verin :-)

Görüşmek Üzere…

Ertuğrul

Ertuğrul – P90X/Insanity Hybrid Programı Sonuçları

ertugrul90

 

7 Yorum

 1. Ecem

  Çok iyi değişim tebrik ediyorum. Göbek yağlarından, ki çok inatçılar diye biliyorum, çok iyi kurtulmuşsunuz 90 günde. Belki çok kimsenin dikkatini çekmemiş olabilir ama yanaklar da erimiş, bence yüzde de değişim olmuş.

  Cevapla
  • Ertugrul6055

   Aynen ecem gobek bolgesi zor eriyo biraz 2. Turda da biraz eritirim insallah. Soyledigin gibi yanaklardan da belli oluyo kilo verdigim cevremdeki arkadaslar farkediyor cok zayiflamissin diyo herkes

   Cevapla
 2. Merhabalar Ertuğrul,

  Olsun biraz rötarlı gelse de değişim yazısı, fotoğrafıyla birlikte bomba gibi geldi, çok da iyi oldu :-) Vücudunda çok iyi bir yağ yakımı sağlanmış, beraberinde kas kaybı da yaşanmamış, ki özellikle Hybrid’in en büyük özelliği de bu. Tıpkı yarı benzin yarı elektrikle çalışan arabalara Hybrid dendiği gibi, programında da hem kaliteli kas kütlesi edinerek sıkılaşma, hem de çok ciddi bir yağ yakımı sağlamış. Hem programı beğenmene, hem de tereddütte olanlara değişiminle örnek ve motivasyon olduğun için çok sevindim.

  2. turuna başlamanı da can-ı gönülden destekliyorum. İlk turun bitti diye rafa kalkmak zorunda değil; bu bir “son” değil, henüz bir “başlangıç” :-)

  Plaj mevsimine kadar daha çooook yerlere gelir bu vücut. Tekrar tebrikler ve görüşmek üzere; devam turlarında da mutlaka iletişim halinde oluruz tabii ki.

  Cevapla
  • Ertugrul6055

   Eyvallah aykut hocam bundan sonraki programi biraz hacim agirlikli yazariz

   Cevapla
  • Metehan

   Merhaba Aykut hocam.
   Mail atmıştım ama geldi mi :)
   E-postam : geceyar_20@outlook.com.tr

   Cevapla
   • Selam Metehan,

    Gece 1’de mail attıktan 5 dakika sonra 2 kere “mailim geldi mi?” diye de mail atmışsın :) Hal böyle olunca sistem senin mailleri “spam/istenmeyen posta” olarak sınıflandırır haliyle. Şimdi ilgileniyorum.

    Cevapla
    • Metehan

     Iyi akşamlar Aykut hocam mailiniz ulaşmamış ama e postamda hiçbir mail görünmüyor burdan yazsanız olur mu rica etsem :)

     Cevapla

Yorum Paylaşınız