Kim 50’lerinde Böyle Olmak İstemez?

Bir önceki yazımızda bir “Ömür Takvimi” paylaşmıştık… Hayatınızın her haftasını 1 kutucuk sayarsak, tüm ömrünüzün (hem de oldukça optimistik 90 yıllık bir ömrünüzün) ufak bir sayfaya sığdığını görmüştük. Bardağın boş tarafından bakanlar için biraz karamsar bir tablo çizmişti. Şimdi tabloyu pozitife çevirme zamanı!

“Yaş” dediğiniz faktör, kimileri için sadece kağıt üzerinde bir rakam. Tamam “ben, hissettiğim yaştayım!” kadar klişe de değil ama, yaş 50’ye merdiven dayadı ya da geçti diye, “salmak” zorunda da değilsiniz! Hemen yandaki karede, Daniel Craig’i (son James Bond) 48 yaşında görüyorsunuz. Nice 50’ler var, nice 18’liklerden daha sağlıklı…

İşte ömür takviminin yarısından fazlasını tüketmiş olanlar için dahi, “geç kalmışlık” söz konusu değil. Bunun mümkün olduğunu size göstermek için fazla uzaklara gitmedik. P90X ve Insanity Programları’nın yaratıcısı Beachbody’nin 50 yaş üstü kategorisindeki bazı sonuçları, tarihleriyle birlikte sizinle paylaşmak istedik.

Belki, yolu henüz buralara çok yakın olmayanlar için şimdiden fazla anlam ifade etmeyebilir. Ama 50’lerinde bunu başaranların herkese motivasyon olacağı kesin! İşte Beachbody’nin “50+ Kategorisi”nden bazı örnekler…

3 Yorum

 1. İsmail

  Ben de başlayıp bırakanlardanım, yaşım 43, yeniden başladım, 5. günü bitirdim. Hiç birşey için geç değil, kendinizi iyi hissetmeniz ve sağlıklı olmanız için insanın vucuduna yatırım yapması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca tekrar sizlerle olmak çok güzel.

  Cevapla
 2. icten

  Sağlıklı ve fit olmak için hiç bir zaman geç değildir.

  Cevapla
 3. 39 yaşında ben başlıyorum bu Pazartesi. Başlangıçta emin olmamamıştım acaba yapabilir miyim diye. Şimdi bu yazıyı okuyunca, kendime olan güvenim ve inancım arttı daha şimdiden. Darısı başımıza diyelim.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız