Korkak, Tembel, Galip…

Bu sitenin kurulduğu 2012 yılından beri, sizlerden günde 100’lerce, bazen 1000’lerce mail gelmekte… Herkesin amacı, hedefi, belki korkuları, endişeleri, soruları, özetle “hikayeleri” farklı farklı… Tabii ki kimseyi sınıflandırmak haddimize değil, ama “motive etmek” haddimize. Bu bugün bu yazıyı da bunun için yazıyoruz.

İşte bütün bu “hikayeleri” gördükten ve süzgeçten geçirdikten sonra, insanların hayatlarında dönüm noktasını oluşturduğunu düşündüğümüz bu egzersiz programına karşı yaklaşım, belki de 3 ana kategoride toplanır. Korkaklar, Tembeller, Galipler…

Korkaklar; şüphesiz bu sınıfın en kötüleridir! Korkaklar, asla başlayamaz. Korkaklar, o “konfor zonu”nun dışına çıkamaz. Aslında çıkmak ister, o sayede bu siteye bir şekilde yolu düşmüştür, ama korkar işte, o adımı atamaz. İnanır mısınız, bize şu cümlelerle gelenler az da değil; “ben bu programı belki 1-2 senedir araştırıyorum”. Yorum yok…

Tembeller; ortanca sınıftır. Tembeller ise asla bitiremez. Tabii, başlamak da bir şey ama unutmayın, bizim burada amacımız sizi sadece “başlatmak” değil, asıl “bitirtmek”. Onlar için hep bir bahane mutlaka vardır. Zamansız gelen bir misafir, ipin ucunun kaçtığı bir haftasonu, kendine iyi bakmazsan gelecek bir hastalık, “çok zor ben yapamam”… belki de spesifik bir nedensiz, sadece tembellik işte!

Galipler; ahhh o galipler! Kazananlar, başaranlar… Her yeni gün takvimlerine bir “X” daha atanlar… Bir daha arkalarına bakmamacasına hayatlarını değiştirenler… Hiç merak etmeyin, onlar da etten kemikten! Peki farkları? Aslında tek farkları, bırakmamaları. Evet, korkmamaları, başlamaları ama en önemlisi, BIRAKMAMALARI. Belki her bırakmayı düşündüklerinde, “neden” başladıklarını hatırlamaları. Sonuç olarak, kayaları bile delen damlanın “gücü” değil, onun sürekliliği!

İşte sözün özü bu… Korkaklar, tembeller, galipler… Hangisi?


P90X-Türkiye’de Şubat Ayı, “Mezun”ları Hatırlama Ayı!

* Şubat ayı boyunca, her yeni yazı paylaşımının altında, programı başarıyla bitirenleri hatırlıyoruz!

1 Şubat’ta, bu serinin ilk konuğu Esra olsun! Aslında bu değişim için belki sayfalar dolusu yazılabilir. Ki Esra’nın bu değişimi sayfalar dolusu anlatan, inanılmaz motive edici, büyük takipçili ve çok başarılı bir Instagram hesabı zaten var (#fitandhappylife). Ama derler ya, bazen bir kare 1000 kelimeye bedeldir diye… İşte bu da öyle bir kare!

11 Yorum

 1. çok şükür ki ben de galibiyetin 78.günündeyim..son 12 gün… 1. tur bitecek ve durmak yok 2. tura başlayacağım. p90x = AŞK…Nasıl bırakılır bilmiyorum ki??*Aykut Hocamın dediği gibi tek pişmanlık neden daha önce başlamamışım \’dır.Cevap veriyorum ;Esra\’yı instagramda takip etmeye başlamasaydım hala bilmiyor olurdum…Aykut Hocam, bu sayfa dışında bir de instagram hesabımız olsa fena olmaz…

  Cevapla
  • Bugünün en güzel yorumu :) Teşekkürler.

   Not: Instagram sayfası çok yakında geliyor (insana sürpriz de yaptırmıyorsunuz :)

   Cevapla
   • merverol

    ınstagram sayfası açılacağı için çok sevindim. Sayfaya hep giriyorum maalesef 1 tur bitirdikten sonra diğer turların hakkını veremedim. Başladığım yere geri döndüm :( insülin direncim çıktı ve şuan ilaç kullanıyorum gerçi daha önceki sonuçlara göre yarı yarıya düşmüş . Şuan p90x ınsanıty hybrid 2.günüm bitti inşallah bırakmam. Ne kadar kötü ki oğlum 2 yaşındaydı 1.tur bittiğinde şimdi 4 yaşında :( şuana kadar ne durumda olurdum .İnsan kendine çok bahaneler buluyor ,yaratıyor .Bütün gün çoğu insanın elinde telefon ama spor denince vaktim yok.. Ben artık bahanelere sığınmıyorum ve hareket edeceğim hep 27 yaşında 1000 mg sabah akşam ilaç kullanıyorum kaç aydır bunu kendime evladıma yapamam .. inşallah bitirdim diye blog yazarım biliyorum daha yolun başı insan isteyince herşeyi başarır ben de BAŞARACAĞIM ! 88 gün sonra görüşmek üzere hocam .

    Artık bi tshirt hediyesi verirsiniz yine yeşillll :D :D :D

    Cevapla
   • merverol

    Şimdi takvime baktım planlı bir şey değildi 90. günüm 5 mayıs doğum günüme geliyor şimdi daha farklı motive oldum :))

    Cevapla
 2. Bsrcttnn

  Ben başlayalı daha iki gün oluyor #p90x mucizesine . Tembel birisi olduğumu hep bilmişimdir yatmak uyumak telefonla ilgilenmek hep cazip gelmiştir. Ama kilolar artınca dur demek için öğrenci olarak harçlığımdan kesip bu seti aldıysam Tembel değil ”GALİP” geleceğim

  Cevapla
  • Vuuuu, “P90X Mucizesi” ne güzel bir söz :) Evet maalesef Facebook ya da Youtube’e bir girip, tam 2 saat sonra çıkanları çok biliyorum. Oysa bu program tüm günüzün maksimum %4’ünü (1 saat işte) verdiğinizde gerçekten bahsettiğiniz o “mucize”yi yaratıyor.

   Tercihinizden pişman olacağınızı sanmıyorum. Genellikle P90X ile ilgili yaşan tek pişmanlık; “neden daha önce başlamamışım ki?” pişmanlığıdır :-)

   Cevapla
 3. icten

  Ben de uzun zamandır yorum yazmıyorum ya da blog paylasmıyorum ama bu yarışa yeniden ben de varım ve bu sefer “galip” olarak tamamlayacağım.

  Uyumsuz serisi gibi olmuş yazı, bayıldım…

  Cevapla
  • Beğenmene sevindim İçten. Umarız senin de yazıların başlar yakında :-)

   Cevapla
 4. Harika ötesi bir yazı olmuş! Ama galiba bu durumda ben tembel oluyorum :-( Sanırım korkak olmaktan daha iyi ama, bir de artık galip olsam tadından yenmez. Esra\\\’nın değişimi de müthiş, zaten kendisini takip ediyorum Instagram\\\’da. Bu değişim bu yazının altına da cuk oturmuş.

  Bu arada henüz daha tembelim dedim ama o kadar da tembel değil. Onu sadece tam olarak henüz bitiremediğim için söyledim. Eskisi gibi çok yorum yazamasam da yine hergün siteye girip bir şekilde kendimi motive ediyorum. Ve 2 ayımın 3. haftasının 4. günündeyim. Belki bu yazılar devam ettiğinde benim değişimim de altında yer alır, ne de güzel olur :D

  Cevapla
  • icten

   Emo tebrik ederim seni, bence artık tembel olmaktan çıkmışsın; 2.ayın 3.haftası demek başarmaya az kaldı demek.

   Müthiş

   Cevapla
  • Teşekkürler Emo. Zaten bu yazının amacı kimseyi yargılamak değildi. Korkaklar korkak, tembeller tembel, galipler de galip. Hepsinden mevcut :-) Amacımız her zamanki gibi “motivasyon”. Ama “galip”ler arasında yer almanın, çekilenlere değeceği kesin.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız