Kadınlarda Kalça Sıkılaştırma… Ve Twerkout!

Popüler kültürümüze ve özellikle de Kim Kardashian ablamıza çok teşekkürler, günümüzde bayanlar arasında sıkı (tamam) ve kocaman (acaba!) kalçalara sahip olmak adeta bir obsesyon oluverdi.

Aslına bakarsanız, zaten “sıkı bir kalça” sadece kadınlarda değil, erkeklerde de arzu edilen bir durum. Hatta, P90X-Türkiye sitesinin Google üzerinden en çok aranan yazı serisi olan “Kadınların Erkeklerde Çekici Buldukları 5 Yön” listesine “kalça” 5. sıradan giriş yaparken, bunun kontra yazısı olan “Erkeklerin Kadınlarda Çekici Buldukları 5 Yön” yazısında ise aynı “popo”, tam da zirvede, 1. sırada yerini almıştı!

Peki ne yapmalı, o arzu edilen sıkı kalçayı elde etmek için? Öncelikle, dikkat ederseniz “elde etmek” için dedik, çünkü Brezilya’lı bir anneden gelen müthiş genleriniz yoksa, sıkı bir kalça için muhtemelen biraz çaba serf etmeniz gerekiyor! Ama merak etmeyin, mevcut kalçanız ne durumda olursa olsun, çalışarak onu istenilen seviyeye getirmek fazlasıyla mümkün.

Eğer bu siteyi takip ediyorsanız ve Ev Fitness programlarından herhangi birini uyguluyorsanız (P90X, Insanity ya da Hybrid), zaten şimdiden doğru yoldasınız demektir. Çünkü kalça sıkılaştırmanın en temel hareketleri kabul edilen; Squat (Deadlift Squat, Wall Squat, Single-Leg Wall Squat…) Lunge (3-way Lunge, Side Lunge, Toe-Roll-Iso Lunge…) Superman, High Knees, Mountain Climbers (Dağ Tırmanıcısı), Ski Abs, In & Out’s ve daha adını burada sayamadığımız sayısız kalça sıkılaştırıcı hareket, programınızda yer alıyor olacak.

Ama bunların dışında bugün sizi, internette hızla fenomen olan yeni bir akımla daha tanıştırmak istedik. İsmi “Twerkout“! İngilizce’de “Workout” yani egzersiz ve “Twerk” hareketinin birleşiminden türetilmiş. “Twerk” nedir derseniz, çok değil daha 2013 yılında ABD’li çılgın şarkıcı Miley Cyrus’un meşhur ettiği, spesifik “popo sallama” hareketine verilen ad. İkisinin birleşiminden de Twerkout doğmuş. Yani Twerk yaparken, aynı zamanda kendinize aynı zamanda iyi bir kalça egzersizi yaptırmış oluyorsunuz.

Twerkout’u bu kadar anlatım yeter, şimdi ne olduğunu çok daha iyi anlayacağınızdan emin olarak :-) sizi, Twerkout’un üstadı kabul edilen Lexy Panterra’nın videosu ile baş başa bırakıyoruz…

İşte Size Twerkout!

2 Yorum

 1. icten

  Yazıyı okudum evet evet benim istediğim şey dedim ama videoyu izleyince oha hayallerimde ki popo dedim. Sanırım şu sıralar en büyük takıntım harika kalçalar… Gerçi P90X sayesinde bu durumdan çok da uzak sayılmam ama amacım kilo vermeye yönelik olduğu için konsantrasyonum kalçalarda değildi ama artık yoğunluk hele ki bu videodan sonra kalçalarda…

  Önerebileceğiniz bir beslenme şekli var mı peki?

  Cevapla
  • Sana verdiğim beslenme programı! :-)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız