Erkeklerin Kadınlarda Çekici Buldukları 5 Fiziksel Yön!

Taa fi tarihinde (Mayıs 2014), oldukça ilgi çeken bir yazı yayınlamıştık… “Kadınların Erkeklerde Çekici Buldukları 5 Fiziksel Yön” adlı… Şimdi neredeyse 1 yıllık bir rötar ile, yazının merakla beklenen diğer versiyonunu tartışmaya açıyoruz.

Yeniden hatırlatalım; bu liste iç güzellik, evine bağlılık, potansiyel iyi anne olma vs. gibi (tabii ki onlar en önemlileri ama :-) meziyetleri değil, sadece fiziksel özellikleri kapsıyor, onu hatırlatmak isteriz… İşte listemiz… (her türlü yoruma açıktır).

5 Numara: Kollar

Kolların, “Kadınların erkeklerde çekici buldukları özellikler” listesinde yer alması doğal ama, erkeklerin kadınlarda baktığı fiziksel özellikler listesinde de yer alıyor kollar… Ve maalesef kadınlar bu alanda biraz daha şanssız. Çünkü diğer bölgelere bakmaksızın, şişmanca bir erkek şişmanca olan kollarıyla, bir şekilde “kandırabilir” ama kadınların böyle bir şansı yok! Erkekler, karşı cinste omuz ile birleşmiş yusyuvarlak, kaldırdığında aşağısı “lömbür-lömbür” sallanan kollar görmek istemiyor. Yağ oranı düşük, definasyonlu, şekilli kollar, erkeklerin gözlerinin takıldığı yerlerden biri…

P90X İlişkisi: Bayanlar için, 90 günlük bir P90X’in ardından, yukarıda tarif ettiğimiz gibi yağ oranı düşük ve daha define, daha estetik kollara kavuşmamak mümkün değil. 1-3-4-5-8-9 ve 10 no’lu Egzersizlerin tümü bir şekilde kollarınızı ilgilendiriyor. Yalnız buradan, sakın erkek gibi kollarınızın olacağı endişesine kapılmayın; çünkü siz aksini çoook deli gibi istemedikçe, zaten böyle estetik olmayan bir durum ortaya çıkmayacaktır.

4 Numara: Göğüsler

Tamam, zaten bu listede “göğüsler” yer almasa ayıp olur, biliyorsunuz… Ama günümüzde psikologlar, pek çok erkeğin göğüsler konusunda obsesif olmasının kökenlerinin taa bebekliğe kadar dayandığını belirtiyor.

P90X İlişkisi: Özellikle bayanlar için P90X’te göğüs bölgesini direkt “kafadan” ilgilendiren pek çok egzersiz mevcut; Göğüs & Sırt (#1), Merkez Sinerjik (#8), Göğüs, Omuz & Arka Kollar (#9) ve tabii ki Yoga-X (#4)… Bayanlar, göğüslerinizin şu anki formundan memnun değilseniz, onları olduğu gibi kabullenmek zorunda değilsiniz. Kadın göğsü %80 oranında yağ dokusundan oluşur; yani P90X demek, sonunda %100 daha diri ve estetik göğüsler demek!

3 Numara: Yüz ve Gözler

Konunun uzmanlar, karşı taraftan edinilecek “ilk izlenim” denilen olgunun sadece ilk 7 saniye içerisinde oluştuğunu söylüyorlar, evet sadece 7 saniyeniz var! Bu 7 saniye içerisinde de, intiba bırakacak en kilit bölge yüz imiş… İlk maddede nasıl erkeklerin daha avantajlı olduğunu söylediysek, bu maddede de kadınlar daha avantajlı… Makyaj!

P90X İlişkisi: P90X sizi daha yakışıklı ve güzel yapar yazımızı hatırlıyor olabilirsiniz. Ya da iyi bir tur P90X’in, sizi istenmeyen bir “gıdı”dan ya da gereksiz tombul bulduğunuz yanaklarınızından kurtarmasının etkisi de yadsınamaz. Ama gözler konusunda P90X’in etkisi yok diyebiliriz (ilk kez bir konuda P90X’in etkisi yok dedik, not edin bunu bir yere :-) Ya da… ona da mı etkisi var acaba?! Daha özgüvenli bakışlar?…

2 Numara: Bacaklar

Bacakların da bu listede olması bir sürpriz değil. Bir çift güzel bacak, bir erkeğin yanından geçerken 360 derece ekseninde dönmesine sebebiyet verebilir! Bizim dilimizde, bacaklara övgü için “sütun gibi” sıfatı kullanılır. Ama bu, “uzun” bacaklardan çok “düzgün” bacakları ifade eder aslında. Yani doğuştan uzun ve seksi bacaklarınız yoksa, çözüm yok değil… Çözüm her zaman var!

P90X İlişkisi: İşte çözüm burada! :-) 13 hafta boyunca bacaklarınızın Plyometrics’in “zulmüne” dayanabilirse, kendilerini de baştan yaratacak demektir. P90X’te yine 4/3’ü sadece bacaklara ayrılmış 5 no’lu “Bacaklar & Sırt”ın da varlığını unutmayalım.

1 Numara: Kalça (Hadi popo diyelim :)

Siz 1 numarayı kime kaptıracağını düşünüyordunuz ki?! Burada sürpriz yok, listenin bir numarasında kalça var… “Yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı…” sözü sadece bizde olabilir ama erkeklerin karşı cinste en çok dikkat ettikleri bölgenin kalça olması, daha çok evrensel. Kökeni, tıpkı göğüsler maddesinde olduğu gibi çok eskilere ve bilimsel olarak kadının kalçası ile beli arasındaki değerin santimsel fazlalığının, zihinde doğurganlıkla doğru orantıya delalet etmesine dayanıyor… (çok sağlam cümle oldu :)

P90X İlişkisi: Fazla söze gerek yok; P90X’te ilk haftanızın ardından en çok nerenizin ağrıdığını bir hatırlayın!.. Doğru mu? Evet, kalçalarınız…


Evet, daha önce de söylediğimiz gibi bu liste ve konu, ne kadar olsa da subjektif. O yüzden yorumlarınızı merak ediyoruz…

106 Yorum

 1. Erkan

  o kadar geyikten sonra nesilleri tükendi tabi.

  Cevapla
 2. Ensar abi aktifsin yine :)

  Cevapla
  • Dalga mi geçiyorsun :D aykut hocam bana özel birşey mi yaptınız habire online gözüküyorum herhalde :D

   Cevapla
   • Yooo… :-)

    Cevapla
    • Sektör beni çağırıyor herhalde beni işe al bence koç :))

     Cevapla
     • Abi durmadan online gözüküyorsun gerçekten :)

      Cevapla
      • giriş çıkış yapmamak için internet tarayıcımı kapatmıyorum ondan olsa gerek :)

       Cevapla
       • Olabilir abi :) Dün plyo dan sonra bacaklarımı hissetmiyorum :)

        Cevapla
        • Erkan

         yarın daha çok ağrın olacak şimdiden söyliyim :-)

         Cevapla
         • Ben 4 günlük göğüs antremaninin acısını çekiyorum hala :)

          Cevapla
         • :) Yogada pek birşey olmuyo.Vücudum baya esnek :) Ama baya terletiyo yogada.

          Cevapla
 3. tariquinho

  Bayadır girmiyordum, site ne geyik bir yere dönmüş :)

  Bel gamzesini hatırlatayım dedim, çok değişik bişey bu bel gamzesi!

  Cevapla
  • Oooooo bel gamzesi… :-)

   Cevapla
   • Erkan

    alırım bi dal :-))

    Cevapla
    • Ne oldu erkan abi kalça ilgini çekmedi ama bel gamzesi denince bi yüzün güldü :)

     Cevapla
     • Erkan

      herkesin gamzesi kendine ensar ben aykut hocanın cümlesini tamamladım sadece :-)

      Cevapla
      • Valla aykut hoca öyle bi ooooo çekti ki bence devamı daha ilgi çekici olmalı :)

       Cevapla
 4. musess

  Hımm aykut hoca bu konuda hassas ve sabırlıdır atlamaz hiç bir aksilik olmuştur..

  Cevapla
 5. musess

  Ulan bir yardım edin diye isyan eden arkadaş :)yorumun siteye düşmüyor o yüzden cevapta alamıyorsun ama merak etme koç aykut görür görmez ilgilenecektir

  Cevapla
  • Yok Musess; konu başlığı ile alakalı olmadığı için “e-mail” üzerinden cevap yazıp belki 4-5 kez yolladım. Artık daha yapabileceğim ne var bilmiyorum?!

   Cevapla
 6. sehla

  Evet bir kadının ilk neresine bakarsınız?
  Neresine bakarsanız bakın sizde şevk uyandırmasin. istisnai durumları geçiyorum. Bilerek, is icin yada başka sebepler bilemiyorum, bunlar haricinde dekolte, dar pantolon , mini etek giyen bir kadın illa teşhir için giyinmez. Kadın mini etek giyer ” ya madem acacaktin bacaklarını niye etegi cekistiriyorsun”derler. Dekolte giyer mal mal bakarlar. Dar giyer popo suna bakarlar. Sadece bakmakla kalsalar iyi tabi. Bunun gibi giyinme tarzı yüzünden kadınların maruz kaldıkları çirkin bakışlar , laf atmalar, sıkıştırma lar, tacize, tecavuzler, hatta ölümler. ….
  Kimseye kendimizi begendirmek tahrik etmek değil amacımız. istediğimiz bu kıyafetleri giyip aynada mutlu olmak. Evin kapısından hihhh güzel oldum diyerek kendimize güvenli bir şekilde cikabilmek. Buna hakkımız yok mu??
  (Sözüm meclisten dışarı. Bugün o kadar çok tecavüz, kadın şiddet haberi okudum ki sinirlerim bozuldu. Ve en önemlisi ceza indirimi alma sebepleri. En agiri da bu oldu zaten)

  Cevapla
  • musess

   Bir kadının haklı isyanı :)

   Cevapla
  • Eren

   Sanırım daha iyi anlatılamazdı bu durum. İnsanda yazdıklarınızı anlamak için bir de beyin olması lazım tabi. Malum ‘kadın istemezse tecavüze uğramaz’ gibi zihniyete sahip olanlar, sözde tecavüzlerin önüne geçebilmek için ‘çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin’ diyen de bir aile bakanımız var. Kendi çocuğu Özgecan’ın yerinde olsaydı yine beyinsiz bir insanın bile söylemeyeceği bu öneriyi söyler miydi ? Otobüste bir şoför, bir kız var ve şoför otobüsü ormanlık alana götürmeye çalışıyor, götürüyor. İsteğin kadar yüksek sesle çığlık at, adam kıza demir ile vurarak bayıltmış bir kere. Neyin kafasını yaşıyor bu insanlar salakça öğütlerini verirken anlamıyorum. Üzülerek söylüyorum ki sorunuzun cevabı bizim ülkemiz için ‘yok’. Her şeyin biran önce düzelmesi dileğiyle, teşekkürler tekrardan bu güzel yorumunuz için.

   Cevapla
  • Eren

   Sorunuza içtenlikle tabi ki var diye cevap verebileceğim zamanları da görürüm umarım. Normalde zaten tartışmasız ‘var’ da uygulanabilir açısından ‘yok’ bu üstte bahsettiğim zihniyet var olduğu sürece.

   Cevapla
 7. Erkan

  Su gogus meselesini bi isik tutayim. Aslinda gogus degil o meme. Gogus memelerin ikamet ettigi nahiyenin ismidir. Meme argo gibi gelir kulaga ama meme memedir yani.
  simdi sayin site sakinleri. memenin boyle ilgi cekici olmasinin sebebini erkeklerin teee cocukluguna bebekligine inerek bulmaya calisirsaniz o karanlik dehlizden cikamazsiniz. Simdi amazonlarda afrikanin ucra koselerinde yasayan ilkel kabilelerde meme yada kic (popo) neden ortaliktadir? Neden erkekleri tahrik etmez? Etmez cunku seks imgesi olarak algilanmaz. o sekilde pazarlanmaz. Oysa modern dunyada meme milyar dolarlik bir estetik pazarina malzemedir. Her yerde yari ciplak kadinlar deyim yerindeyse gosterir ama elletmez. Defilede yuzbin dolarlik sutyen degil de aslinda icindekiler ilgi odagi olur. Bu bize ogretilmis bir caresizliktir. Ciplaklik bir tabudur, ahlak normlarinin onemli bir parcasidir. Afganistanda ciplak olarak sokaga cikan bir kadin parcalanir. Ama bu ceza yaptigina karsilik degildir sadece aclikla alakalidir. Bir fiilde iki eylem gerceklesmis olur.
  Afrikadaki erkek icin sehvet kavartici bir organ degilken bizler icin hormon aktivitesini hareketlendiren bir organdir. Afrikali erkek sutu zurafadan emmedi neticede. Bu tamamen nesneye yuklenen anlam ve ogretilmislikle alakalidir.
  150 kg lik bir bayan mi cekicidir yoksa fit bir bayan mi?
  Bana gore fit bayandir ama afrikadaki erkek icin hic farketmez nefes alsin yeter dusuncEsi agir basacaktir.

  Bize gore meme gizlenmesi gereken gosterilmesi ayip seksist bir organdir. Afrikali kardesim onun meme oldugunun bile farkinda degil yazik :-))

  Cevapla
  • musess

   Aynen katılıyorum çok mantıklı ve çok haklı gece gece beni dertlendirdiniz keşke ilkel yaşasaydım yok mu tanıdık kabile yahu

   Cevapla
 8. sehla

  Hocam mrb
  çok güzel bi yazı olmuş. Insan okuyunca acaba ben ilk nereye bakıyorum diye geçiriyor aklından. Ben şahsen ilk olarak ayakkabilarina bakıyorum :)))
  Zevkli mi diye :))

  Cevapla
  • Selam Şehla :-)

   Çok fazla kadından “ilk ayakkabılara bakma” durumunu duydum… Şimdi onaylanmış oldu :-)

   Cevapla
  • Erkan

   Dusman misin?

   Cevapla
 9. Popo özellikle hocam ön planda bi erkek için her zaman :)

  Cevapla
  • Kalça (popo) kadınların erkeklerde baktıkları özellikler arasında da vardı yalnız :-)

   Cevapla
   • Erkan

    Halbuki insanin standart donaniminda olan bir Parca. Yani sende var bende niye yok durumu soz konusu degil. Niye bakiyorsunuz milletin kicina :-)))

    Cevapla
 10. icten

  Yavaş yavaş ayar vermek, sinsi sinsi gaza getirmek bu olsa gerek.

  Cevapla
 11. Erkan

  DIKKAT İLANDIR

  Orjinal paketinde hic acilmamis “45 dakikalik yoga” dvd si satiliktir. Oluculer aramasin. Model yukseltecegimden satiyorum.

  Cevapla
  • musess

   Erkan abi evet mi hayır mı birini seç

   Cevapla
   • Erkan

    evet diyeyim basima bi is gelmeyecekse

    Cevapla
    • musess

     Hımm bir nevi yazı tura oynadım siz de yardımcı oldunuz o kadar :)

     Cevapla
     • musess

      Teşekkürler cevap için :)

      Cevapla
      • Erkan

       Rica ederim mevzu ne bu arada :’)

       Cevapla
  • ben talip olabilirim :) değeri ne kadar

   Cevapla
   • Erkan

    Kazanacagin 45 dakikaya ne kadar deger biciyorsan sen soyle :-)

    Cevapla
 12. güzel yazı olmuş gene ilk yorumu bnden önce 51 kişi yapmış bi alamadım şu 45 dk lık yogayı !! yuhh bana :) :)

  Cevapla
 13. aykut hocam döktürmüş yine. Hocam bir gün ermayana gelirsem denkleşelim. 2 nolu dvd varsa söz biter burada. O kadar acıya rağmen seviyorum o var. birde nedense karşı cinsler arasında kalcaya bakması hiç gözümden kaçmıyor değil sizce neden?

  Cevapla
  • Tabii ki (gerçi seyahatler sebebiyle çok nadir yerimde duruyorum :-)

   “Kalça”nın nedenini anlatmaya çalıştım ama Erkan Hoca bana katılmıyor :-) Kadınlarda “kum saati” fiziği, erkeklerin biliçaltında “doğurganlığı” ve soyun devamını temsil ediyormuş. Milattan önceki heykellerde bile var bu durum aslında.

   Geçen hafta Hürriyet Gazete’sinin ortasında 4 dev sayfalık Kim Kardashian haberi vardı (saçma sapan, yok Erzurumlu muymuş neymiş… :-) Yani Kim Kardashian sadece “ünlü olmasıyla ünlü”, enterasan bir durum… Tabii bir de kalçasıyla…

   Cevapla
   • Suratına bakınca biseye benzemeyen insanlar kalcasiyla milyonları götürüyor , ne pis bi durum

    Cevapla
    • musess

     Keşke hiç büyümeseydik bütün bu pis şeyler büyüyünce oluyor..

     Cevapla
   • The Rock

    Okudum hocam o yazıyı baya ilgimi çekti açıkçası :))

    Cevapla
    • Tamam habercilik gözüyle fena değil ama kullandıkları başlıklar çok komikti :-)

     “Hadi kızım köyüne dön…”

     “KİM olursan ol yine gel…” (Mevlana’nın sözüne atıfta bulunmuşlar sınırım…)

     Cevapla
 14. Erkan

  İnsanlar niye birbirinin kıçına bakarlar hiç anlamam. Yani adamın/kadının kıçına bakarak ileriye dair nasıl bir planlama yapılabilir ki? bunun kıçı güzel güzel yemek yapıyordur yada bundan iyi baba olur gibi bir çıkarım olur mu?

  Yani insanların orasına burasına bakmak sanıyorum “tek gecelik ilişkilerin” bir parametresi.

  Tamam artık cıvıtabilirsiniz ben dicemi dedim :-))

  Cevapla
  • :)))

   Cevapla
   • JohnGalt

    Eren gibi rakip pek kolay bulunmaz, simdiden düello icin anlastik Ensar :-))

    Cevapla
    • Hayırlı uğurlu olsun abi :)

     Cevapla
     • JohnGalt

      Seni de bi görebilsek hele !! Belki olay daha da karisacak Oliver ;-)

      Cevapla
      • Ben tırt ım :)

       Cevapla
       • JohnGalt

        Bi de biz görelim, Erkan abinden ben bu laflari çok duydum :-))

        Cevapla
        • Abi yorumlardan dolayı çok mail geldi onları silerken o arada seninki de silindi , mail atsana bana alip90x@hotmail.com

         Cevapla
         • JohnGalt

          attim gitti

          Cevapla
  • Zaten nedense içimden bir ses Erkan Hocanın bu yazıyı tasvip etmeyeceğini söylüyordu :-)

   Ama yalan yok, en az 3 yerde söyledim, diğer ruhani meziyetlerin yeri çok başkadır ama bu yazı özellikle sadece fiziksel kriterler için diye…

   Not: Bu arada T-shirt küçük gelir diyorduk, bol bile gelmiş valla :-) Süper…

   Cevapla
   • Eren

    Hocam sezgilerimiz çok kuvvetliymiş, bir kez daha ispatlandı :D Psikoloji mi okumalıyım bilemedim… :-)))

    Cevapla
    • JohnGalt

     Psikolog bir arkadaşa okuttum Erkan nin yazisini; “-Kıçına güvenen böyle konuşmaz !! ” dedi.

     Cevapla
     • Eren

      Ahahaha buna nasıl yorum yapacağımı bilemedim :D de benim kastettiğim böyle bir şey değildi onu da söyleyim arada :) Sizin çalışmalar nasıl gidiyor abi ?

      Cevapla
      • JohnGalt

       :-))) iyi gidiyor Eren, yarin 8.hafta başlıyor. Recovery week. 2.tur a ne zaman başlamayı planlıyorsun?

       Cevapla
       • Eren

        Abi 4 gün sonra bitiyor benim 90 günüm. Fakat 4 gün sonra da dershane ile kampa gideceğim sınav sonuna kadar evde olmayacağım.(15 mart gününe kadar) 16 Martta başlıyorum :-) Siz de çok iyi götürdünüz abi helal olsun…

        Cevapla
        • JohnGalt

         Ben sevdim bu P90x i ondan firesiz gidiyor :-) Heralde ben senden 3-4 hafta sonra başlayabilicem 2.tur’a. Erkan bu turdan sonra yapmaz sanki. Aslında 2.turda da fena halde seninle yarışmak istiyordum. Tam hedefe odaklı hiç bahane uretmeyen çok sıkı rakipsin :-)

         Cevapla
         • Eren

          Başarı son cümlenizdeki 6 kelimeyi uygulamaya koyarak geliyor zaten abi :-) Çok memnun olurum… 3-4 hafta önce ve 90 gün sonuçları olarak kıyaslarız, sorun yok :D Nasıl olacaksa artık… 1 hafta deseniz yine beklerdim de abi, 3-4 hafta çok uzun :)

          Cevapla
          • JohnGalt

           Beklemene hiç gerek yok Eren. ikimizinde 90. gün ve 180.gün arasindaki degisimi Aykut Hoca degerlendirir :-) O zaman 2.tur yarisimizda iyi olan kazansin diyelim. Eger Erkan da 3.tur yapmaya karar verirse 3’lü bir düello olur :-)

          • Abi transfer sezonu açılmadan oyuncuyla anlaşan takımlar gibi oldun :D

          • Eren

           Erkan abi 3. turu yapmaya karar verirse efsane bir karar olur da bakalım ne diyecek… Şimdiden başarılar dileyim o zaman abi, kolay gelsin :-)))

          • JohnGalt

           Kolay gelsin, sinava kadar görüşemezsek şimdiden başarılar Eren :-)

          • Eren

           Çok teşekkürler abi eksik olmayın :-)) Sizinle yarışmak da benim için büyük bir keyif. Daha başlamadan bile bir heyecan sardı :D Çok ezmeyin sonuçlarda :-)

          • JohnGalt

           Eren 1.turda fazlaliklardan kurtuluyoruz ancak 2.turda bu sixpacks leri cikaramazsak yuhhhh olsun bize :-)

           Seninle yarisacak olmakta beni baya bi heyecanlandirdi, galiba kimin sixpacks leri daha guzel olmus yarismasi olacak :-)))

          • Eren

           Aynen öyle abi :-) Ah bi çıksınlar da… Sizinki en güzeli olsun sorun yok :D

       • Eren

        Blog yazarak falan kendinizi psikolojik olarak çok güzel hazırladınız… Hep takip ettim, bence bu zamana kadar böyle azimle gelmenizdeki başlıca etken bu :-)

        Cevapla
        • JohnGalt

         Evet sitede aktif olmak, motivasyon açisindan iyi oluyor. Birde kendi kendine psikolojik guzel bir baski yapmis oluyorsun blog yazarak, deklare ederek.

         Cevapla
     • Erkan

      Pisikolog arkadasina hormetlerimi ilet.
      ben kicimi genel gorevlrri icin kullaniyorum. (Bkz: oturmak)
      Kicindan baska gosterecek seyi olmayanlar guvenebilir kendisine ama ben arkamda duran hicbiseye guvenmem.
      Ne yana donersen dön kicin hep arkada kalir john.

      Cevapla
      • JohnGalt

       Psikolog iste, konuyu hep baglicak bi yere :-))

       Cevapla
       • Erkan

        Yanlis yere baglamis saglam kaziga baglasin bence :-)
        Dikkat: yogun alt metin icerir.

        Cevapla
        • JohnGalt

         Diyor ki orda 5 tane madde var, neden sadece o maddeye takilmiş ?!?!?

         Cevapla
         • Erkan

          1. Sirada olmasi olabilir mi acaba?

          Cevapla
          • JohnGalt

           Takılmasın fazla diyor, yoksa bu hayat geçmez böyle diyor :-))

   • Erkan

    Ruh guzelligi onemli ama ruhlar aleminde de yasamiyoruz diyosunuz yani hocam :-)
    Yani bakilmasin demiyorum hobi olarak yine baksinlar ama silikonu var protezi var botoksu var… erkekler bu bakimdan dezavantajli. Yani disi kisinin illa ki fiziksel referanslari baz alinacaksa Pi sayisini 3 olarak alsinlar.

    Cevapla
   • Erkan

    O zaman bi kucugunu yollayin hocam :-) ben bunu johna gondereyim

    Cevapla
    • JohnGalt

     Sana bol gelen bana dar gelir Erkan :-))

     Cevapla
 15. The Rock

  Kadında vücut hatları belirgin olmalı, afedersiniz ama odun gibi dümdüz olmamalı bence :-) kaba bir tabir oldu ama böyle düşünüyorum. Fakat tabii ki gönül bu güzellik, zenginlik vs. dinlemiyor.

  Cevapla
 16. merverol

  Yoga olmazsa olmazlardan sanırım hocam :)) yazı için teşekkürler

  Cevapla
 17. Eren

  Çok güzel bir yazı olmuş hocam :) ‘Hadi popo diyelim’ ahahah :D

  Cevapla
 18. musess

  benim kadınlarda en çekici bulduğum alan boyun uzun ve ince bir boyun zürafa gibi :) neyse buda yağlarla mümkün değil… Aykut hocam elinize sağlık güzel yazı olmuş….

  Cevapla
  • Teşekkürler Musess… Ama özellikle hatırlattığım gibi, kimse “eee hani sadakat, bağlılık, iyilik, hoşluk…” demesin de, liste özellikle fiziksel yönler üzerine. Zaten diğerlerinin öneminin bilincindeyiz… :-)

   Cevapla
   • musess

    Sizi bu yüzden seviyoruz koç aykut

    Cevapla
 19. Ensar abi kıyak yaptın bana :D Bende ilk yorumu atmadım abi bir dvd de sana gelsin :D

  Cevapla
  • Ensar’ı P90X-TR’ye bekçi yaptık, haberiniz yok mu yoksa? :-) Şaka yapıyorum, hepiniz sağ olun, var olun…

   Cevapla
   • :D Hocam dakika bası f5 yapıyorum.Yorumu atcaktım ama ensar abiye yakışır ilk yorum :D

    Cevapla
   • Hocam bana adminlik verin bence :)))

    Cevapla
    • Ensar abi ben plyometric yapmaya gidiyorum.Sen siteyi boş bırakma abi yazı yayınlanırsa direk ilk yorumu at abi :D

     Cevapla
     • İşim gücüm var kardeşim benim para kolay kazanilmiyor :) ilk yorumu atana aykut hoca maaş bağlamıyor malesef :)) hem ben artık tescilli bir P90X-TR rekortmeni olarak gençlerin önünü açmaya karar verdim ilk yorumlarda ki ambargomu kaldırıyorum :)) hem aykut hocanın bütçesini de zorlamamak gerek sonuçta kendisi sevdiğimiz bi insan , tamam yaptı bi hata ama onu da anlamak gerek :))

      Cevapla
      • :)

       Cevapla
 20. :D

  Cevapla
 21. Çok güzel bi yazı olmuş hocam :)

  Cevapla
  • 30 saniyede nasıl okudun hepsini? :-) Bakın yazı ile ilgili test yapacağım artık… Çıkarın kağıtları, kalemleri… sözlü var! :-)

   Cevapla
   • Hahahaha :))) ah hocam ah ben sizi uyarmıştım :))) bu siyede herkesi 45 dklik yoga sahibi yapana kadar durmak yok bana :)))

    Cevapla
    • Erkan

     yoga için mi bunca eziyet ensar? söyleseydin benimkini sana hediye ederdim yogayı icat eden adam bu kadar gönülden bağlanmamıştır buna.

     Cevapla
     • Yoga için yapsaydim kendime alırdım abi

      Cevapla
      • Erkan

       tribimi de yaparim diyosun yani.
       senin yaptigin gider benim hosuma gider :-)
       Baskasi icin aldigini bilmiyodum bagisla beni genc adam.

       Cevapla
       • Estağfurullah haddime değil öyle birşey

        Cevapla
        • Erkan

         yasananlara sahidimiz şems ve ay.

         Cevapla

Yorum Paylaşınız