ÖzgeCAN’ın Ardından…

Bu konuda yazılacak çok şey var ama ne yazsak kelimeler kifayetsiz… 3 gündür koca bir ülke idamı tartışıyor. Hatta idam ödül olur deyip işkence tasvirleri yapıyor. Şahsım olarak bu yaratıkların ölmesini istemeyenlerdenim. Nefes aldığı her an vicdan azabından kıvransınlar istiyorum.

En naif insanı bile insanlıktan çıkarıp, “şöyle şöyle yapacaksın ki anlasın” şeklinde işkence uzmanına çeviren bu olay inşallah son olur diyoruz, ama biliyoruz ki olmayacak…

Kızının kefenlenmiş bedenine dokunamayan bir baba gördüm. Kızı gömülürken, “Meleğimin üstüne toprak atmayın” diye yalvaran bir baba gördüm… Telafisi, tesellisi yok bu acının. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın.

ÖZGECAN’a Allahtan rahmet, ailesine de sabır diliyoruz…

Editör’ün Notu: Sitenin yazarlarından Erkan bu sabah “sosyal bir mecra olarak sitede bu konuyla ilgili bir free-style blog açılabilme ihtimali var mı Aykut Hocam” diye sorduğunda, hiç duraksamadan tabii ki dedim. Şimdi, yeni bir konu başlığı açmaya yer vermeden, izninizle bir-iki cümle eklemek isterim.

Ateş düştüğü yeri yakar ve bizler bu acıyı belki tahmin bile edemiyoruz… Ama bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapmak adına, işin her zaman aslında “biz”e düştüğünü düşünenlerdenim. Özellikle de bu dünyaya bir “can” getiren ya da ileride getirecek olan anne-babalara… Mesela?… En azından, yerlere göklere sığdıramadığımız ve doğal olarak gözümüze çoook yakışıklı ve bitirim görünen erkek çocuklarımız için, bir övünç kaynağı olarak “aslan oğlum benim… ileride çok canlar yakacak” yakıştırması yapmasak ya… Çünkü belki de küçücük dimağlara yerleştirilen bu düşünceler, gerçekten bir gün geliyor ve… çok can yakıyor. Tıpkı ÖzgeCAN’ın ve ailesinin canının yandığı gibi…

Ozgecan

Tüm P90X-Türkiye Ailesi olarak Özgecan’ Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz…

13 Yorum

 1. hani derlerdiye sayın değerli forum üyeleri. bizden niye selahaddin fatihler çıkmıyor diye? Bir söz vardır. ne verdinki karşılığından ne alasın diye. Biz her şeyimizi erkektir yapan ben yaşamadım kızım yaşasın diye tamamıyla diploma güdümlü istihdam alanı olmayan işsizliğe karşı kölelikli bir eğitim yapısı yüzünden ahlaksız nesil yetişiyor. Çünkü eğitim sisteminin içi tamamen boş yozlaştırıldığı için istenilen şekilde sağlıklı bilinçli nesiller yetiştirilmiyor.

  Cevapla
 2. The Rock

  Böyle canilikleri yapan insanların psikolojik rahatsızlıkları olduğunu düşünüyorum. Normal insan asla bunu yapmaz.

  Cevapla
 3. UgurDUZLA

  Bu konuda konuşamıyorum gerçekten, içimden sadece farklı farklı şekilde o kişiye canilik yapmak, bela okumak ve burada söyleyemeyeceğim birçok cümleler geçiyor, evlat yetiştirmek çok önemli gerçekten, ben babama bu tarz birşey yaptım cenazeyi ortadan kaldırmamız lazım desem beni o yavrucakdan daha beter duruma getirir düşünün artık nasıl bir aile ki herşey normalmiş havasında bu vahşetin üstünü baba-oğul, arkadaş örtmeye çalışıyorlar.

  Cevapla
 4. merverol

  Bu haberi duyduğumdan beri uyku uyuyamaz oldum :( hayatının en güzel döneminde yaşadığı vahşet hepimizi çok derinden etkiledi.Bir erkek annesi olarak korku ve endişe içerisindeyim, ileride böyle giderse neler olacak tahmin bile edemiyorum.Tabiki cinsiyet ayrımı yapmadan evlatlarımızı iyi yetiştirmek gerekiyor, biz ne verirsek evlatlarımıza bizden ne görürlerse onları uyguluyorlar. Tabiki toplumumuzda erkek olunca ister istemez bir farklılık oluyor daha bebeklikten belli, hocamın dediği gibi ileride çok canlar yakacak çok duyduğum cümledir bu ve çok kızıyorum böyle söyleyenlerede illa birinin canının yanmasımı gerekiyor? Canı yanan ailelerin yerine kendimi koyamıyorum :( 9 ay boyunca doğmasını bekle sağlıklı şekilde sonra onun büyümesi için emek harca, ateşi çıktığında bile insanın nasıl canı acıyor üzülüyor, yürümeye başladığında düştüğünde bile yüreği kalkan bi annenin babanın, böyle vahşete yüreği nasıl dayanır. Erkekten arkadaş olmaz diyen zihniyet insanlar bu ülkede olduğu sürece ve erkekle kadın yan yana geldiğinde bile sadece Cinsellik akla geldiği sürece bu ülke düzelmez. Allahım sen çocuklarımızı böyle cahil, vicdansız, duygusuz, aile terbiyesi almamış insanlardan koru yarabbim. Allah ailesine ve yakınlarına sabır versin bu acının tarifi yoktur. Bunu yaşatan ş.r.f..z insan bile demek istemiyorum, inşallah yaşattığı acının daha beterini yaşar, ölmek onun kurtuluşu olacaktır. Böyle bir blog yazısı için çok teşekkür ederim p90x ailesini bu yüzden çok seviyorum herşeyi paylaşıyoruz,allah daha fazla acı ve üzüntüleri göstermesin inşallah hepimize.

  Cevapla
 5. ayhan3404

  Erkan yasanan durum inan hem vahim hemde uzun uzun dusundurucu dune kadar kucagizda buyuyen bebek bir piskopat olarak piyasaya cikiyot melek iken seytan oluyor erkan evet boyle bir konuyu burda paylastigin icin hem sana. Hemde aykut hocAya cok tsk ederim bir baba olarak aykut hocanin dedigi gibi cok is dusuyor. Allah rahmet eylesin

  Cevapla
  • Erkan

   Haklisin ayhan. cocuklarimiza en iyi okullardan diploma aldirarak el bebek gul bebek buyuterek yeterli insanligi verebiliyor muyuz? Cocuklarimiza kendi vicdaniyla konusabilmeyi, vicdanini muhasebe edebilmeyi ogretmeliyiz.

   Cevapla
 6. Erkan

  Zalimi zalim kuluna kırdırır hak.

  Bu zevatın da karşısına çıkacaktır elbet başka bir zalim kul.

  Cevapla
 7. musess

  Bizim evde de herkes işkence uzmanı kesildi çevremde en naif olduğuna inandığım kişiler de aynı şekilde… Bu mahluk ve yaptıkları tartışılamaz ama kendi düşüncem tecavüz edenlerin çoçukluklaeında tecavüze uğramış ve empati kurmayan sağlıksız kişiler oldukları söyleniyor… Biz toplum olarak cinselliği konuşmaya Korkuyoruz aile içinde böyle bir bilinç yok çocukların var mesela Cinsel tercihlerini bilmiyorsın onun cinselliği ile ilgili hiç bir şey bilmiyorsun malesef bu şekilde duyarsızlıklar bazı kişilerde geleceğe dönük büyük yaralar açıyor…. Tamam inşallah Özgecana yaşattığı acıyı ve fazlasını yaşar ama burada şunu sadece özge canın Zanlısına da yıkamıyorum biz toplum olarak suçluyuz acaba neden bir karısı bir çocuğu olan biri böyle bir sapkınlık yapıyor diyede sormak lazım bununda zincirleme sebepleri var bence… Cinselliği tüh kaka bir şey olarak göstermek ve bu kadar koruyucu olmak yerine çocukken defalarca tecavüze uğradığını saklamayacak kadar yakın olmalı aileler çocuklarla yada Cinsel seçimlerini bilecek kadar!!!! Biz suçluyuz mekanın cennet zaten güzel kız

  Cevapla
 8. Allah rahmet eylesin , inşallah zulüm görerek ölen bir müslüman olduğu için şehit sevabı alacak.

  Bunu ben kadın şiddeti olarak addetmiyorum hocam ve diğer abi ablalarim , bu insanlık değil , birisi karısını döver o kadına siddettir ama bu olay bu kadar değil bu çok canice yapılmış birşey , evet idam edilmeli , başka fikirler çok hafif kaçıyor , hatta ben iyice zıvanadan çıktım o işleri yaptığı uzuvlarini kullanamaz hale getirip zindana atmak gerek , oh şimdi mis gibi yaşayacak içeri de adi herif. Güneş yüzü görmemeli bu adamlar ! Aynı duyguları bebek tecavüzculeri için de besliyorum.

  Cevapla
 9. JohnGalt

  Cevapla
 10. Yine konu ile ilgili olduğunu düşündüğüm, bir 13 Aralık günü yayınlanan “Kız Gibi Koşmak… Kız Gibi Vurmak…” adlı yazıda paylaştığımız videoyu yeniden burada paylaşmak istedim.

  Cevapla
 11. Erkan

  Keşke elimizden fazlası gelse de klavye başından değil birfiil müdahale edebilsek. Çocuk büyütmek başka birşey, çocuk yetiştirmek başka birşey. Biz çocuklarımı yetiştirelim.

  Cevapla
 12. Bu hassas konudaki hassa yaklaşımın için teşekkürler Erkan. Ben kısa notumu izninle yukarıda paylaştım; bu günün ve geleceğin anne-babalarına çok iş düşüyor çok…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız