Hybrid Programı (P90X + Insanity) 50. Gün!

Hybrid Programı’mda 50 günü bitirmiş bulunmaktayım. Dikkat ederseniz artık, daha önceki yazılarımdaki gibi “kazasız-belasız bitirmiş bulunmaktayım” diyemiyorum, çünkü biraz kazalı-belalı gidiyor! Başladığım gün, her 10 günde bir güncelleme yazısı yazacağıma söz vermiştim ve bu sözümü de tutuyorum en azından. Ama “kaza-bela”ya gelince, 20 ile 30. günler arasına soğuk algınlığı – grip girmişti, şimdi 40 ile 50. günler arasına ise tabii ki yılbaşı hovardalığı girdi!

Sanırım en büyük hatam, Perşembe’ye gelen 31 Aralık gününü atlamamla başladı. Yani hadi 1 Ocak gününü atlamayı anlarım da, gereksiz yere 31 Aralık’ı egzsersizsiz geçirince, program şaştı. İşin kötüsü itiraf ediyorum 1 Ocak da kaçtı :-D Hal böyle olunca, ben 10 gün boyunca her gün o kaçırdığım günleri nereye sokuşturacağım psikolojisi ile cebelleştim.

Aslında yine büyük bir şansım, tıpkı 20-30 gün arası soğuk algınlığımda olduğu gibi, yılbaşı arası da şansıma programın Recovery Haftası’na denk geldi. Yani programımda zaten hafifletilmiş egzersizlerden oluşan bir haftaydı. Yoksa, normal ağırlık antrenmanları, gün aşırı Karın Parçalayıcı, Cardio Abs, Insanity’nin Max’ları … falan olsaydı, sanırım tam ayvayı yemiştim. Yine de yeni başlayacak olan ve devam eden arkadaşlara tavsiyem, benim düştüğüm psikolojiye düşmeyin. Yani 1-2 gün kaçırdınız diye, sürekli geride kalıp programı yakalamaya çalışmak, kaçırdığınız egzersizleri araya sokarak bazı günler 2 egzersiz yapmaya çalışmak vs. fizyolojik olmasa da psikolojik olarak bana biraz ağır geldi. Ama benim tam olarak 14 Şubat Sevgililer Günü‘nde mezun olma gibi bir hedefim olduğundan, varsın 1-2 gün geç bitsin demek istemedim açıkçası, programı yakalamaya çabaladım. Şimdi son ayımda hedefim, artık günü gününe gitmek, hatta yapabiliyorsam 1 gün önden gitmek :-D neden olmasın.

60. gün güncellemesinde görüşmek üzere.

Erdoğan – Hybrid (P90X / Insanity) 50. Gün Sonuçları…

14 Yorum

 1. sonuç çok güzel iyi kg vermişsin ama şu var before fotosundaki poz ile after daki poz farklı keşke afterdada gazete tutarak çekilseymişsin ozaman daha güzel yorumlanabilir ve konuşabilirdik kolay gelsin:D

  Cevapla
  • Erdogan

   Selam İbrahim, çok teşekkürler öncelikle, elimden geleni yapıyorum. Aslında elimde gazete tutarken de pozum vardı, daha önce de hep öyle çekiyordum ama Aykut hoca bunu seçip paylaşmış sanırım değişiklik olsun diye. Özellikle hep aynı şekilde çekiyorum ama dediğin gibi, inşallah 90’ın sonunda hepsiyle öyle güzel bir kolaj yapacağım :-D

   Cevapla
 2. Bebetoo

  Erdoğan agbi ben buğra. Öncelikle tebrik ediyorum değişim mükemmel ötesi :) Bizim gibi arkadaşlara örnek olduğun icin ayrıca bir teşekkür daha ediyorum :) Kalan 30 günluk programımi bitirdikden sonra izinden geliyorum erdoğan bey :) Ayrıca göstermis oldugun bu azim takdir edilesi :) Başarılarinin devamıni diliyor yeni fotoğraflarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.. :) :)

  Cevapla
  • Erdogan

   Çok teşekkürler Buğra kardeşim. Ben de daha dün senin yazını okudum. Senin değişimin de harika. Başta fotoğrafı görünce 90 sanmıştım ama senin de 60’mış, aynı kulvardayız :-D P90X’i bitirdiğinde Hybrid’i tavsiye ederim. Ben de senin bahsettiğin gibi çok kere P90X’e başlayıp bırakmıştım artık resmen fobi olmuştu. Ne kadar istesem de yapamayacaktım, hazine elimden uçup gidecekti adeta :-D Hybrid benim için oyunun kurallarını değiştirdi! Yorumun için tekrar çok sağol.

   Cevapla
 3. teoman.T

  erdogan kardeşim tebrikler yemin ederim sende ki azim dagalrı deler sende kasları delerek :D sixpackleri patlatmışın :D helal olsun sana merak etme cok gizli takipçin olarak seni takip ediyorum gizlden gizliye :D

  Cevapla
  • Erdogan

   Teoman çok teşekkürler. Doğrusu benim buralara gelmemde senin sonuçlarının etkisi vardır. Şimdi ben bir şekilde motivasyon kaynağı olabiliyorsam ne mutlu bana. Fotoğraflarda güzel çıkıyor :-D ama özellikle alt karnımda ve yanlarda hala yağlanma var, beni rahatsız ediyor. Ama inşallah onlar da gidecek 90’ın sonunda. Senin de yazılarını takip edeceğim yine.

   Cevapla
 4. Erdoğan abi sonuçlarını imrenerek takip ediyorum. Karın kasları çok iyi ortaya çıkmış şimdiden ama anatomin de çok iyi sanırım. Benim dikkat ettiğim, bel bölgesinde boxerın lastiği bile bollaşmış, normalde lastik elastiktir yine de öyle durmaz ama sende ciddi bir bel incelmesi olmuş. Merak ettim abi belini ölçüyor musun, 50 günde kaç santimden kaç santime geriledi?

  Cevapla
  • Erdogan

   Metehan kardeşim çok teşekkür ederim. Evet doğru görmüşsün, o Dagi boxerımı özellikle giyiyorum, totem yaptım :-D ama o bile bollaştı, bol bol duruyor. Belimi maalesef başlarken ölçmemiştim ama kot bedenlerini biliyorum. 50 gün önceki hiçbir kotum kesinlikle olmuyor onu söyleyebilirim. Kemerle bile çok zor idare ediyorum. Aykut hocanın bana ciddi kot borcu oluştu :-D (şaka yapıyorum saygılar hocam :)

   Cevapla
 5. icten

  O gördüklerim karın kasımı, gerçek mi??? Vay canına tebrik ederim… tamam çok sıkı çalışmışsın da o kaslar nasıl 60 gunde bu kadar güzel oldu?

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkürler İçten. Evet :-D Benim Hybrid programından anladığım karın bölgesini çok hedef alıyor. Insanity egzersizlerinde ısınma bölümünde bile abartmıyorum belki 1000’lerce zıplama ve yere inme hareketi var hafif de olsa. Karnımı çalıştırıyor mu diye hissetmek için tek elimi bazen karnıma koyuyorum hareketi yaparken, resmen deli gibi kasılıyor. Yalnız henüz 60 değil, 50! :-D

   Cevapla
 6. SerdarD

  Noluyor yav, 3 gün siteye girmedim, her yer baklava olmuş!

  Aykut hocam sanırım yeni yıldaki yarışma ile ortalık iyice kızışacağa benziyor. Biraz önce Buğra’nın da 60 gün sonuçlarına baktım, şimdi de Erdoğan’ın 50. İkisi de kafa kafaya gidiyor. Erdoğan’ın başlangıcı biraz daha geride olduğundan, bence biraz daha ileride. Yine darısı başımıza diyelim, iç geçirelim, yolumuza devam edelim :-D

  Tebrikler Erdoğan, takipteyim.

  Cevapla
  • Erdogan

   Teşekkürler SerdarD, ben de diğer arkadaşların değişimlerini takip edip kendime motivasyon yapıyorum. İnşallah sizlerden de güzel değişimler gelir abi.

   Cevapla
 7. Selam Erdoğan,

  Yetişebilirsem ilk yorum benden olsun :-) Senin 10 gün serine devam ettiğin gibi, biz de tebrikler ve şaşkınlık serimize devam ediyoruz :-) İtiraf ediyorum, gizli gizli 10 günleri sayıyorum her yazıdan sonra, 1-2 gün gecikse acaba “havlu atılma durumu” oldu mu diye bir korku kaplıyor içimi… Sonra evhamlarımın boş olduğunu görüyorum, iki katı mutlu oluyorum… :-)

  Bu arada site son 3 günde “6-pack” açık arttırmasına döndü. Önce Muhammed Burak, sonra Buğra, bugün de sen… Siteye nur yağdı valla. Sonuçlar yönünden belki geçtiğimiz 3,5 -- 4 yıldır en verimli 3 gün oldu bu :-) Çok da güzel oldu.

  İyi o zaman şimdi 60’a saymaya başladım, haberin ola :-)

  Cevapla
  • Erdogan

   Merhaba sayın Aykut hocam. Beğenmenize çok sevindim, email de atmışsınız sağolun. Valla hocam aslına bakarsanız yine biraz nazar değdi, yılbaşı günü ve ertesi gün sporumu kaçırdım. Bi hafta boyunca onları toparlamaya çalıştım. Ama bir müsibet bin nasihattan betermiş, bana iyi bir ders oldu. Bundan sonra günü gününe yapmaya çalışacağım. Herşey için tüm desteğiniz için tekrar sağolun Aykut hocam. Bugün Cumartesi, programımda Core Cardio & Balance var. Yarın da sırf inadına Yoga yapacağım :-D

   Cevapla

Yorum Paylaşınız