Hiçbir Yiyeceğin Tadı… O’nun Kadar Güzel Olamaz!

Bu motivasyon yazısı ve görseli daha çok bayanlara hitap edecek gibi (ama erkekler de üzerine düşeni alabilir)…

Bize gelen maillerde çok sık karşılaşırız, özellikle bayanlardan gelen maillerde… “Tatlıya karşı zaafım var”“Günde 1 paket çikolata yemeden duramıyorum”…  gibi. Aslında baktığımızda bayanlar çok haksız da değil, özellikle onlara yönelik inanılmaz bir arz ve hedef alma söz konusu!

Örneğin Magnum reklamları… Nedense(!) genellikle hep kadınları hedef alır. Şuh rujlu bir dudak, o dondurmanın çikolatasını ısırdığında adeta “TUKKK” diye bir ses çıkar, davetkar şekilde. Ya Biscolata reklamları?! Üstsüz ve kaslı Biscolata erkekleri, birbirleriyle yarışırlar… Sonra Browny Intense… Yine telefonda siparişini verirken kendinden geçer adeta, reklamdaki bayanımız…

Bu örnekler daha sayısız şekilde çoğaltılabilir. Ama tahmin edebileceğiniz üzere reklam sektörü o kadar naif değil! Özellikle bayanların zaafından yararlanabilmek için atmaca gibi beklemekte. Bu tip, özellikle küçük hazır paketli abur-cubur reklamlarının, özellikle kadınları hedef almasının, kadınların erkeklere kıyasla “çanta taşıma” oranının çok yüksek olduğundan kaynaklandığını biliyor muydunuz peki? Bir erkek çikolata ya da gofretini en fazla nerede taşıyabilir, cepte mi?! Ama kadınların koc-caman çantaları var, varsın doldursunlar içini abur-cuburla!

O zaman biz de üzerimize düşen kontra kamu görevimizi yapıyoruz ve özellikle o hedef alınan bayanlara diyoruz ki… Tezhaga gelmeyin! Kendinize gelin! Çünkü, hiçbir abur-cubur yiyeceğin tadı, o “fit” olmanın tadı kadar güzel olamaz! 

aburcubur

2 Yorum

  1. icten

    Aynen hocam, biz kadınların çantaları tam da dediğiniz gibi. Bir zamanlar ACE reklamı vardı cırrrttt Ayşe Teyze; çantasından kocaman çamaşır suyunu çıkartırdı.

    Cevapla
  2. Vuuuuu!!! Harika bir slogan olmuş! Çıktısını alıp buzdolabına asmalık.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız