Rich Piana Hayatını Kaybetti! Vücut Geliştirme Dünyası Şokta

Çok değil 11 Ağustos 2017 günü, dünyaca ünlü vücut geliştirmeci ve internet fenomeni Rich Piana‘nın hayatını kaybettiği bilgisi yabancı ajanslarca geçilmiş, hemen ardından ise haber yalanlanarak, Rich’in hayatını kaybetmediği ama komada olduğu düzeltmesi yapılmıştı. Bugün ise, 25 Ağustos itibariyle Rich Piana’nın yaşam savaşını kaybettiği  ve aramızdan ayrıldığı bilgisi kesinlik kazandı. Hem de, dünyaca ünlü diğer bir vücut geliştirmeci olan Dallas McCarver’in (26) hem de aynı eyalette (Florida) vefat etmesi haberinin üzerinden daha 72 saat geçmeden…

Daha önce de bu sayfalarda, yoğunlukla steroid kullanımına bağlı olarak, başka dev vücut geliştirmecilerin de ölüm haberlerini vermek zorunda kalmıştık. Ama Rich farklıydı! (Daha önce Rich Piana hakkında yayınladığımız Blog yazısı: Rüyada Kas Geliştirme – Rich Piana Usulü!)

Youtube’da 1 milyonun üzerinde abone, kişisel Instagram’ında 1.2 milyon takipçi (vefatından sonra giderek de artacaktır), sayısız fan sayfası… Rich Piana’yı farklı kılan sadece dev fiziği değil, belki de dev kalbi ve en çok da dürüstlüğüydü. Çünkü, vücut geliştirme endüstrisindeki genel tablonun aksine Rich, steroid kullanımını asla inkar etmedi, tam tersine korkusuzca söyledi. Steroid kullanıp, supplement reklamlarında boy gösterenleri ifşa etti, kimilerine göre bu şekilde gençlere iyi örnek, tabii kimilerine göre de kötü örnek oldu.

En son rol aldığı Generation Iron 2 dökümanter filminin bir sahnesinde, “ölene kadar steroid’leri kullanacağını” söylemişti ki… o steroidler sadece 46 yaşında ölümüne yol açan neden oldu.

Rich Piana, sektördeki alışık olunmadık tarzı ve kendisini seven-sevmeyen herkesin takdir ettiği açık sözlülüğü – dürüstlüğü ile çok kişiye örnek olmuştu bir anlamda. Belki de 46 yaşında beklenmedik ani ölümüyle de, kendisini takip eden genç kitleye son bir ders vermek istedi… Steroid’lerden Uzak Durun! 

Huzur içinde yat dev adam…

Rich Piana (1971 – 2017)

* Rich Piana’nın eski eşi Sarah Piana’nın ölüm haberini yayınlama Instagram’ı…

1 Yorum

  1. Erdogan

    İnanamıyorum arkadaşlar, önce Dallas McCarver, sonra da ölmez yaşar dediğimiz Rich Piana!

    Cevapla

Yorum Paylaşınız