Rüyada Kas Geliştirme (Rich Piana Usulü!)

Güncelleme: 11 Ağustos 2017 günü, yabancı ajanslara Rich Piana’nın önce komaya girdiği, sonra da komada beyin ölümünün gerçekleştiği haberi düştü. Ardından bir kaç saat sonra, haber kaynakları Rich Piana’nın ölüm haberini yalanladı ve haber linklerini kaldırdı! Rich Piana’nın kasların kafasını karıştırarak geliştirmeye inandığını biliyoruz ama sanırız şimdi de tüm dünyanın kafasını karıştırıyor. Ama umarız kendisi hayatta ve iyidir. Doğru ve gerçek haber ulaşana kadar, Rich Piana hakkında daha önce yayınladığımız yazıyı tekrar paylaşıyoruz…

Rich Piana’yı seven de, nefret eden de çoktur… Yıllarca kullandığı Steroid’leri, Synthol’leri, sektörde eşi görülmemiş bir rahatlıkla sürekli itiraf etmesi bile, yüzde biraz tebessümle onu sevmek için bir nedendir aslında. (Dozunu biraz kaçırdığı yüz estetiği ameliyatları ile giderek Bülent Ersoy’a benzemeye başlaması da sevmemek için bir neden…)

Rich Piana aşağıda, aynı konu hakkında üçüncü videosunu yapıyor ve kocaman kollara sahip olmak için kesinlikle en iyi (en garip!) olduğunu iddia ettiği bir taktiğini paylaşıyor. Biz de Türkiye’de ilk kez Türkçe açıklamasıyla, sizlerle paylaşıyoruz. İnanın, “hiçbir işe yaramadığını” söyleyerek usul usul dalga geçmeyi çok isterdik amma… denedik ve galiba işe yaradı! İşte bu sebeple bugün bu yazı burada, siz de isterseniz denemesi bedava :-)

İşte detaylarıyla bir garip yöntem: Rich Piana der ki…

Elinizde yoksa, gidin ve size en yakın spor mağazasından bir çift dambıl alın. 15 lbs – yani 6.8 kg’lik olsun der ki, düzeltelim. Ağırlığı kişiye göre değişir; doğru ağırlık, tüm set ve tekrarların sonunu “güç-bela” çıkarabileceğiniz yükseklikteki ağırlıktır. Devam edelim…

Gece yatmadan hemen önce, bu iki dambılı elinize alarak “Skull-Crusher” hareketini yapın (Bu hareket Triceps’leri çalıştırır ve P90X’te de mevcuttur). Skull-Crusher’ın görseli için Google’a bakabilirsiniz ama özetle, yere uzanarak iki dambılı başınızın hemen yanından tavana doğru kaldırıp indirdiğinizi düşünebilirsiniz. Rich Piana bunu hafif ağırlıkla ve hızlı bir şekilde yapmanızı söyler. Zaten burayı dikkatli okuyun… Tam 100 tekrar (bu 1 set). Arada hiç dinlenmeden, kaslarınızı sıkmadan, sadece hızla pompalayarak…

Ardından… Aynı dambıllarla, dik durarak, bildiğiniz “Hammer-Curl” hareketi (bu sefer Biceps’leri çalıştırır ve bu hareket de P90X’te mevcuttur). Yine hızlı, yine dinlenmeden, 60 tekrar da bundan… Birinci seti çıkardınız!

Ardından… Tekrar Skull-Cruhers, tekrar Hammer-Curl, tekrar Skull-Crushers, ve tekrar Hammer-Curl… 100 + 60’ar tekrardan toplam 3 set! (Baştaki, “6.8 kilo değil de, bu tekrarları çıkarabileceğiniz maksimum kilo ne ise o” notumuzun kıymetini şimdi anladınız mı?!)

Bu aşamada kollarınız, hayatlarında hissetmediği duyguları hissediyor olacak! Ama daha bitmedi. Ardından direkt olarak evinizdeki bir aynanın karşısına geçiyorsunuz ve aynaya karşı poz veriyorsunuz. “Şu kollarıma bak, şu çıkan damarlara bak!…”

Ardından… Ne birşey yemek, ne başka bir şeyler… Direkt olarak yatağa. Bu arada Rich der ki, eşiniz ya da kız arkadaşınız varsa, sevişmek vs. de yasak! Bu daha önemli! (Bodybuilding.com’da bu bölüm fazlasıyla eleştirildi :-)

Hani gece yarısı korku filmi izlediğinizde, rüyalarınıza girer ya… Gerçek hayattaki karakterinize göre rüyanızda ya katleden ya da katledilensinizdir… Bu yöntem de benzer prensibi kullanmakta. Aynı koşullamayı, uykudan hemen önce aynada gördüğünüz o manzara ile yarattığınızı düşünün, ve üstüne uyuduğunuzu… Aaaa… Kaslar nerede büyürdü? Evet, doğru bildiniz; uykuda!

İşte bu ritüeli tam bir yıl boyunca aralıksız yaptığınızı düşünün! Şimdi hemen, “ama aynı kasların bir daha çalıştırılmadan önce en az 24 saat dinlendirilmesi gerekmiyor muydu?” diyenleri duyar gibiyim :-) Ama “deli” tekrar sayılarından da anlayabileceğiniz gibi (toplam 480 tekrar!), burada kasları yırtıp parçalamıyorsunuz. Hafif ağırlık ve aralıksız yüksek tekrarlarla kaslara taze kan ve oksijen pompalıyorsunuz. Zaten buradaki asıl olay “fizyolojik” etkiden çok “psikolojik” etki. Beyninizi, gece kollarınızı büyütmek adına koşullamak, bir bakıma kandırmak. Tabii ki bu yöntem sadece kollarla sınırlı değil, zayıf bulduğunuz tüm kaslarda kullanılabilir.

İşte “Rüyada Kas Geliştirme Metodu”… Rich Piana usulü :-)

* Bu arada biraz şaka ile anlattık ama… Kim bilir bu yöntem belki de, daha önce paylaşılan ve gelmiş geçmiş en faydanılan Blog’umuz kabul edilen Karın Vakumu‘nun tahtını sallayabilecek yeni bir taktik bile olabilir, kim bilir… Deneyip görenlerden haber bekliyoruz…

Rich Piana Usulü Rüyada Kas Geliştirme

11 Yorum

 1. Acilen yardımınıza ihtiyacım var video yu youtuben izlediğimde altyazı yanlıştı dambıllar 8.5 kilo olarak gösteriyordu neyse ben hergün sadece hammer curl yapıyorum dambılım 10 kg 3 set 40 tekrar yapıyorum hergece kollarım büyürmğ sanki küçldü gibi hisaediyorum halbuki 70 tekrara kadar çıktığımı biliyorum ama önceden 50 ı zor yaparken şimdi ne bilim acilen yardım 3 set 40 tekrar hergün hammer curl iyimi tricepsi de 3 günde 1 sağlam çalışıyorum

  Cevapla
 2. Cenk Hoca’nın da siteyi takip etmesinden gurur duyduk :-) Özellikle Bülent Ersoy yorumu aklında kalmış :-)

  Cevapla
 3. adamın her videosunu nerdese izledim dinledim büyümek istiyorsanız yiyeceksiniz :D özellikle samimi ve dürüt oluşu supp para vermek yerine beslenmenize verin dior ki kendi mutant die supp markası var ve cıdden ıı de ama adam almayın yerıne beslenmenıze oncelik gosterın dıor cok guzel bir yazı olmus hocam sizden bişe rica edecekdim ing oldugu ıcın cok ıı anlayamadım sanırım eminem ya beachbody eg yapmıs p90x sanırım yada normal fitness kendi röportajı var carl diakier shaun vs hepsı paylasmıs tony de paylasmıs fıtness hayat kurtarır emınımenınkını gibisinden
  http://www.rollingstone.com/music/news/eminem-reveals-how-drug-use-led-to-weight-gain-recovery-20150731
  bu röportajı spor yaparken sanırım resim video before afterıda olmalı:D

  Cevapla
  • Sen bir şey istersin de yapmaz mıyız İbrahim’cim :-)

   Haberi biliyorum… Fener maçı bitsin, yazacağım hemen :-)

   Cevapla
 4. Erkan

  adam yıllanmış patates gibi heryerinden cücük çıkarmış. Gece karanlığında ateşin var mı birader dese, cüzdanı çıkarır veririm.

  Cevapla
  • :-) Siz hiç kaybolmayın emi Erkan Hocam :-)

   Cevapla
   • Erkan

    buralardayım hocam, burada olmamam, burada olmadığım anlamına gelmez. :-)

    Cevapla
 5. viXen

  Ben hiç beğenmedimmmm kas şeklini. Bence en güzel kas sizin değişim fotoğrafınızdaki Hocam. Fit ve ideal, şiş değil.. Çok başarılı….

  Cevapla
  • İltifat için teşekkürler :-) De Rich Piana boş adam değildir. Camiada çevresi geniş, ana-babadan zengin, emlak zengini :-) Ama artık herkes biraz kafayı üşüttü gözüyle bakıyor ona. Yazıda dediğim gibi, “eşinizle sevişmeyi falan boşverin, dambıl daha önemli” demesi bayağı tartışıldı forumlarda :-) Zaten, evinde tek başına köpekleri ile yaşıyor… Steroid’lerden de performansanın yerlerde olması muhtemel :-) Yani bir bakıma normal öyle demesi…

   Cevapla
 6. Adamım yaa… Rich Piana!

  Sokakta yürürken bu adam gibi gözükmek istemiyorum derseniz, yalan söylemiş olursunuz! (erkekler için diyorum tabii ki).

  Ama Bülent Ersoy yorumu kopardı beni hocam :-D

  Cevapla
  • Biraz iddialı olmuş :-) Herkesin böyle gözükmek isteyeceğinden emin değilim…

   Rich’i ben de severim ama sanki giderek daha bi kolayına kaçmaya başladı gibime geliyor… Kollar, özellikle de Triceps’ler ben “Synthol”üm demiyor mu sizce de?

   Cevapla

Yorum Paylaşınız