Çifte Bayram Yaşatan Hybrid Mezuniyeti

P90X sitesini belki 1 yılı aşkın bir süredir takip ediyordum. Ama artık yeter deyip başlamaya karar verdiğimde tarih tam olarak 22 Mayıs’tı, defterime not etmişim oradan biliyorum. Aslında programı aldığımda tam olarak bayrama denk gelmesi gibi bir planım yoktu ama küçük firelerle tam da bayram günü mezun olmuş oldum.

Programa başlama – bitirme sürecimden ve kendimden biraz bahsetmem gerekirse… 500’den fazla çalışanı olan büyük (ve cimri) bir firmanın tek başına çalışan IT elemanıyım. Yeri geldi Cumartesi – Pazar bile işyerine çağırdıkları çok oldu bu süreçte. Dolayısıyla egzersizlerimi hep aynı saatlerde yapma lüksüne sahip değildim. Yeri geldi sabah yaptım, yeri geldi akşam. Özellikle ilk zamanlarda ekranda gördüklerimin belki yarısını yapabildim. Ama düşe kalka olsa da devam ettim. 90 günlük süreçte, sanırım toplamda 10 gün kadar aksaklık yaşadım. Benim için P90X değil de P100X oldu :-) Ama önemli olan sonunu görmek sanırım. Sitede takip ettiğim bir motivasyon bölümü vardı “O yapabiliyorsa, sen de yapabilirsin” diye. İşte umarım benim sonuçlarım da birilerine motivasyon olur, çünkü gerçekten ben yapabildiysem, siz de yapabilirsiniz.

Hybrid Programı’na başladığımda tek amacım Eylül ayında 6-pack’lerimi görmekti. Size çok net söyleyeyim, sadece 3 ayda baklavalarınızı çıkaracak başka bir program yok! Daha önce de spor salonlarına üyeliğim oldu, en son ayda 40 TL’ye MacFit’e gidiyordum, yılbaşında yazılmıştım. Ücreti fazla olmadığı için hiç gözüme batmadı ama hep aynı hareketler, hep aynı ilgisiz hocalar ve çeşitli sebeplerden bence bir arpa boyu yol ilerleyemedim o süreçte. Şimdi ise hayatımın en ideal fiziğine kavuşmuş gibi hissediyorum, ne eksik ne fazla. Ne giysem yakıştırıyorum, yalnızken asansörlerde ve soyunma kabinlerinde “selfie” çekme alışkanlığı doğdu :-)

Son olarak, bu harika programı bir bakıma hayatıma kazandırmış olan Aykut Hocama çok teşekkür etmek istiyorum. Yeri geldi, gecenin bir yarısı yolladığım Whatsapp’lara bile anında yanıt geldi o her zamanki pozitifliği ile. Hakkınızı helal edin hocam :-)

Şurası kesin ki, 1 Eylül 2019 tarihini ben hiç unutmayacağım, benim için çifte bayram oldu. Bundan sonra da bu spor hep benim hayatımda olacak gibi hissediyorum. Hani yıllardır hep aradığınız birşeyi bulduğunuzda içinizde bir his, bir heyecan olur ya, işte ben bu programda onu buldum. Bir daha da bırakmak istemiyorum. Umarım bu yazım, başlamayı düşünenlere de bir motivasyon olur. Son olarak buradan herkesin bayramını kutlarım.

Yiğit’in 90 Gün Sonuçları…

4 Yorum

 1. Harika bir sonuç elde etmişsin hocam valla bravo.
  Acaba nasıl beslenme şekli benimsediniz yağ yakımı için keto diyet falan mı? Biraz bu konuları açma şansınız var mı?

  Cevapla
 2. Çok güzel bir zamanda gelen çok güzel sonuçlar olmuş. Tebrik ederim, buradan ben de P90X ailesinin kurban bayramını kutlarım.

  Cevapla
 3. SerdarD

  Çok tebrik ederim, darısı başımıza diyelim.

  6-pack’lerin yanında benim dikkatimi çeken göğsünüz çok iyi hacim almış. P90X ile genellikle vücut ağırlığı kullanıldığından göğüs yapmak zor diyolardı ama, siz ekstra birşey yaptınız mı göğüsler için merak ettim?

  Cevapla
 4. Merhabalar Yiğit,

  Öncelikle sonuçlarını çoooook tebrik ederim. Gerçekten senin için çifte bayram olmuş. Ben programa başlangıcı ya da bitirişi böyle özel günlere denk getirmeyi, özellikle tavsiye ediyorum (tabii şart değil, yeter ki başlayın ve bitirin :) Sen de harika bir zamanda bitirmiş oldun, Mezunlar Derneği’ne hoş geldin diyelim :)

  Sonuçları gerçekten çok iyi gözüküyor. Özellikle hedefin karın kaslarını çıkarmaktı, ki o hedefi tam 12’den vurmuşsun. Tam bir “beachbody” olmuşsun.

  Programı bitirmeni tekrar çok tebrik ederim. Hem kendine çifte bayram yaşatmış oldun, hem de inan bu şekilde sonuçlar geldikçe ben de en az sizler kadar mutlu oluyorum. Salı günü mezuniyet hediyen olan P90X T-shirt’ünü gönderelim, gururla giymen dileğiyle.

  Sana da iyi bayramlar.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız