Biz de Mezun Olduk, 90 Gün Biter :-)

Herkese Merhabalar,

Gün itibariyle 1. turunu bitirmiş biri olarak karşınızdayım. Bu yazıyı bugün yazabilmek büyük mutluluk benim için. Oydu, buydu, şuydu derken bi baktım ki bitiverdi. Bitti ama aslında bir başlangıcın ta kendisi.

Bu başlangıçta neler mi var? Günlük spor yapma alışkanlığı mesela. P90X’e başladığımdan beri her gün sporumu yapıyorum. Günlük işlerim arasında artık spor var. Sadece bir saat çok bir şey değil bence. Belki de en önemli başlangıç beslenme. Artık neyin zararlı, neyin faydalı olduğunu biliyorum. Canım tatlı çektiğinde kendimi kontrol edebiliyorum. Onu da yapamazsam küçük detaylarla en az zararla kurtulabiliyorum.

P90X serüvenine başlarken kilom 92.7 idi. Bugün son Yoga sonrası tartıldım ve 93.2’lere gelmeyi başardım. Yani P90X ile isterseniz hacim kazanmak da mümkün. İkinci turda daha çok hacimle ve daha çok baklavalarla (inşallah) görüşmek üzere arkadaşlar…

Samet’in 90 Gün Sonuçları…

Samet 90 Arka

Samet 90 Ön

12 Yorum

 1. teoman.T

  Hayirlisi olsun guzel olmuss durmak yokk devamm :))

  Cevapla
  • sametd

   Sloganın hakkını vericem kardeşim 2. Turda inşallah =)

   Cevapla
 2. viXen

  Bildiğin kas kütlesi yapmışsın, tebrikler.

  Cevapla
  • sametd

   Teşekkürler=)

   Cevapla
 3. Nasıl beslendin öğrenebilirmiyim. Bende 3. ayımı bitirmek üzereyim ama sadece 1.5 kilo verdim. Ufak tefek kaçamaklarla Karatay Diyetini uyguluyorum ama kilo vermede netice alamadım .

  Cevapla
  • sametd

   kendimi çok zorlamadım onu yemeyim bunu yemeyim diye.hiç yemediğim şeyler var.abur cubur kola cips beyaz ekmek tatlı gibi.onun haricinde o gün ne pistiyse mutfakta onu yedim.haftanın 3 günü özellikle ağırlık dvdlerinden sonra tavuk balık yiyorum.genel hatlarıyla böyle

   Cevapla
 4. umtku

  Tebrikler güzel olmuş :)) .. hacim cidden kolay bişey değil 70 günde 1 cm artırabildim bayagı bi zormuş hacım olayı.. gerci vücud tepkileri farklı olabilir genetik faktörler de var bakalım nasıl olacak

  Cevapla
  • sametd

   Teşekkürler umut kardeşim.vücut ii tepki verdi çok şükür =) bakalım ikinci tura neler değişecek

   Cevapla
 5. Tebrikler Samet. Sonuçlar çok iyi gözüküyor. Nedense genellikle P90X’i kilo verme amaçlı yapanlar “daha paylaşımcı” olur :-) O yüzden böyle senin gibi kas kütlesi kazanma amaçlı sonuçları görünce ekstradan bir mutlu oluyorum :-)

  Dediğin gibi 2. turda bir de inci gibi 6-pack’leri dizdiğinde, sonuçlar daha da yukarı çıkacaktır.

  Tekrar tebrikler…

  Cevapla
  • Ama cılız bi insanın hacim kazanmasıyla samet bey gibi birisinin hacim kazanması arasında çok fark var hocam çünkü samet bey zayiflarken kas yapmış bu zaten olası birşey , hacim kazandi diye tabir edilecek kişi bence kas kütlesi kazanarak kilosunu artiran kişidir.

   Cevapla
   • Doğru. Ama benim kastettiğim, yani hedef sadece 6-pack çıkarmak ise, o da çok başarılı şekilde yapılabilir. Ama benim anladığım Samet Bey, bunu sadece 90 gün değil de, belki (en az) 180 günlük planlamış. O 180 günün sonunda 6-pack’ler kuşkusuz daha da ortaya çıkacaktır. Ama ilk 90 güne göre, fotoğraflardan gördüğümüz o omuz ve kol hacimlenmesini ve şekillenmesini ben çok beğendim. Onu belirtmek istedim :-)

    Cevapla
    • sametd

     180 gün de değil hocam sağlığım ömrüm yettiği sürece devam edicem karın kasları ne zaman çıkarsa artık.hacim için belkide yaptığım tek şey hareketleri yavaş ve beni zorlayacak ağırlıkla yaptığm için sonuçlar böyle oldu.bir de beslenme tabi ki =))

     Cevapla

Yorum Paylaşınız