Bir Şortun Motivasyonu!

Herkese Merhabalar,

İsmim Tuğba, aslında çoook uzun zamandır bu sitenin takipçisiyim. Sitedeki belki tüm yazıları en ince detayına kadar okumuşumdur. Program hakkında ipuçları, beslenme, ama en çok de paylaşılan değişimler beni motive etmiştir desem yanlış olmaz.

İşte ne mutlu ki, bugün en sonunda ben de onların arasında yerimi alacağım paylaşımımı yapıyorum Allah’ıma bin şükür. Düşe kalka da olsa, ite kaka da olsa, azmettim ve programın sonunu bir şekilde getirdim.

Şu an programı uygulamakta olanlara tavsiyem, sakın yılmayın, sakın vaz geçmeyin! Vücudunuz şaşıracak, direnecek, nereden çıktı şimdi bunlar diyecek! Emin olun vücudunuz ve daha da önemlisi aklınız, sizi vaz geçirmek için çok uğraşacak, elinden geleni yapacak. Ama işte ak koyun kara koyun da böyle zamanlarda ortaya çıkacak. Vücudunuzla ve aklınızla inatlaşın. El mi yaman bey mi yaman deyin ona! Sonuç olarak önünüzde 2 farklı seçenek olacak. Vaz geçmenin pişmanlığı ya da kazanmanın mutluluğu.

Fotolarımı sitede paylaşıp paylaşmamak konusunda çok tereddüt ettim. Siz belki sadece dıştan sonuçlarımı görebiliyorsunuz değişim fotolarımda. Ama asıl bir de içimde yaşadığım değişim, o bahsettiğim kazanmanın mutluluğu o kadar büyük ki, bunu paylaşmamam yazık olur diye düşündüm.

Ben artık yeni bir “ben”im… Aynalara düşman değil, dostum. Yazımın başında da bahsettim; bu sayfalarda çok kişi bana ilham kaynağı oldu, hepsine teker teker binlerce teşekkürler. Onlardan biri de “Bir Kotun Motivasyonu” adlı yazıydı, satırlarında adeta beni anlatıyordu. Şimdi ben de “Bir Şortun Motivasyonu” ile motivasyon borcumu ödemek istedim. Umarım başlamayı düşünenlere ben de birazcık ilham kaynağı olurum.

Hayatınızdan, özellikle de fiziğinizde %100 memnunsanız, ne mutlu size! Ama değilseniz, değiştirmek için bir gününüzü, hatta bir dakikanızı bile boşuna harcamayın, harekete geçin! Hayat çok kısa, onu en iyi şekilde yaşayın.

Not: Aslında göbeğimde hala istediğim sonucu tam alamadım, ama benim için bu bir son değil, bir başlangıç. Yeniden, bu sefer daha da büyük bir motivasyonla programa başlıyorum. Sonuçlarımla tekrar görüşmek üzere.

Tuğba’nın Sonuçları…

8 Yorum

 1. Öncelikle sonuçların için çok çok tebrik ederim. Başardın ?☺ Yazında da bahsettiğin gibi ben de başlayıp 1 ay sonra bırakmış olup pişmanlık yaşayanlardanım. Sanırım benim motivasyonum eksikti. Normalde aşırı bir göbeğim yok belki de bu yüzdendir bilmiyorum ama 1 ay boyunca bacaklarımda birazcık incelme olsa da karnımda aynı sonucu göremediğim için “yapamıyorum benim göbeğim gitmiyor” düşüncesine kapıldım. Ben du sıralar başlamak için kendimi daha sağlam motive etmeye çalışıyorum

  Cevapla
 2. teoman.T

  o ilham kaynağın olarak bana cvb hakkı düşmüş :)
  merhabalar tugba süper öteki bir değişim olmuş bu tarz deiğimlerde erkeklerden çok kadınlarada ilham kaynağı olduğum için bende çok mutluyum inşallah diğer arkadaşlarımızada ilham kaynağı olur bende en kısa zamanda toparlanıp geri dönüş yapacağım buradan duyurayım :)

  Cevapla
  • Teo’cum, sen herkese ilham kaynağısın da, Instagram’da habire rakıları tokuşturuyorsun :) Böyle ilham olmaz, seni kim motive edecek?! :-) Seni de gaza getirmemiz gerekiyor yeniden bir şekilde :-)

   Cevapla
   • teoman.T

    hocam en kısa zamanda bekliyorum ozaman suprisleri : )

    Cevapla
 3. Ecem

  Harika ötesi sonuçlar, bravo tebrik ederim gerçekten. Özel olmazsa bir soru soracaktım, önden fotoğrafta göbek deliği kısmında hafif bir deformasyon gözüküyor, sizin de yazınızda göbek bölgesinde bahsettiğiniz kısım bu olmalı. Doğum yapmıştınız, sezeryan ya da normal?

  Cevapla
  • TugbaK

   Çok teşekkürler. Evet 3 yaşında bir oğlum var, sezeryan ile doğum yaptım. O yüzden toparlanması biraz zaman alıyor ama olacak :-D

   Cevapla
 4. Çok tebrik ederim, ne kadar kendinizle gurur duysanız az! Sizin de izninizle Instagram sayfasındaki sonuçların arasına da ekledim, şimdiden çok sükse yaptı :-)

  İkinci tur için de şimdi bir hafta 10 günlük bir dinlenmenin ardından, en iyi şekilde yardımcı olalım.

  Tekrar çok tebrikler.

  Cevapla
  • TugbaK

   Çooook teşekkürler Aykut hocam, tabii ki eklemenize çok sevinirim. Gerçekten bu sitede başka siz, sonra diğer tüm arkadaşlar desteğini esirgemedi. Her zaman yorum yazamasam da, inanın her satırı tek tek okumuşumdur bu süreçte. Çok da bilgi edindim, beslenmemi artık otomatik olarak oturttum, düşünmeden sağlıklı besleniyorum. Devam programımı da sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden tekrar çok teşekkürler.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız