Ben Başardım Sıra Sizde!

Herkese Merhaba! Öncelikle aranıza tekrar gelmenin mutluluğunu yaşadığımı söylemek istiyorum. Sitede aktif olamadığım süre zarfında misafir olarak hep yazılarınızı okudum ve inanılmaz değişimler gördüm, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Bu yazımı yazma sebebim, bugün programla tanışalı tam 2 sene oldu. Bu muhteşem site ve muhteşem egzersizler ile “kendimi buldum” desem yalan olmaz. Kocaman bir göbek, sarkan memeler ve bolca yağlı bir vücut ile yaşıyordum ve bunu sonlandırmaya karar verdiğim için de çok mutluyum.

Programı yaklaşık 2 sene uyguladım ve eski yazılarda da söylendiği gibi ”P90x sizi bir Arnold yapmaz ama kendinizi kesinlikle yeniden keşfetmenize yardımcı olur” parolası ile son 6 ay da spor salonunda çalıştım. Yani toplamda koca 2 sene ve inanın bırakmaya da hiç niyetim yok! Daha fazlasını istediğim için spor salonunda devam ediyorum. Size bu yazımda değişimlerimi anlatmak istiyorum. Diğer yazılarımda da ne gibi zorluklarla karşılaştım onları aşmak için neler yaptın nasıl beslendim vb. konularda yazacağım.

P90X’e 1 çift dumbell, direnç lastiği ve 1 barfix barı ile başladım. Bu serüvene atıldığımda ailem dahil kimse yanımda yoktu. Kimse destek vermedi. P90X, özellikle de fitness, protein isteyen bir uğraş ve ülkemizdeki et fiyatlarını da hepimiz biliyoruz. Bunun için bir yandan işte çalıştım, bir yandan okudum, bir yandan da P90X’i yaptım. Yapamazsın diyenlere aldırmadım. İnanın çok yoruldum. Sırf bunu yapabilmek için üniversite ilk senede kendim eve çıktım, yurtta fazla iyi beslenemem diye. Azmettim, başarmak istedim ve sonucunu aldığıma inanıyorum. Çok kez sixpack çıkarttım ama BULK dönemi denen dönemler yüzünden çoğu zaman kaybettim ve yeniden, BIKMADAN tekrar çıkarttım. Sanırım bu konuda artık ustalaştım :)

Fotoğraflar benim emeğimin, sabrımın, terlerimin, emeklerimin sonucu… Herkes burgerlerin yanında kola içerken, ben tavuk göğsü, balık ve kepekli pirinç/makarna yedim. Sudan asla şaşmadım. Çalıştım, istedim ve şu anda da tam olarak istediğim yerdeyim. ŞÜKÜR! Çoğu insan kahvaltısını 1 poğaça ile geçiştirirken ben 6-7 yumurta beyazı, yulaf yedim ve süt içtim. Her gün kendi yemeklerimi büyük bir özenle hazırladım (ailem maalesef üniversiteden dolayı yanımda değildi). Erken uyudum. Alkolü bıraktım. Kısaca DEĞİŞTİM! Zor mu? Evet, inkar edilemeyecek kadar zor oldu. Daha önce yapamazsın, başlama, zamanına yazık diyenleri dinlemedim ve şu anda soruları şöyle olmaya başladı: Nasıl yaptın, ne yapmam gerekiyor, yardım et! Adres belli, P90X! Sabredin arkadaşlar. Asla vazgeçmeyin. Kendinizden emin olun. İnanın zor olanı yaptıkça daha değerli oluyorsunuz, kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. Unutmayın çalışırsanız gelişirsiniz, gelişirseniz hırslanırsınız, hırslanırsanız kazanırsınız. Kazanırsanız.. KAZANIRSINIZ!

Sağlıkla, sporla ve P90X ile kalın. Yeni yazılarım ile sizlerle olacağım…

Burak… Önce & Şimdi

 

7 Yorum

 1. yaklaşık 2.5 yıl sonra bu yazıyı okuyorum ve mukemmel bir azim, istek, hırs örneği..hep daha iyiye insallah

  Cevapla
 2. Selam Burak,
  Seni övgülere boğmuyacağım,zaten ne söylesem az kalır:))
  Sadece gördüğüm en başarılı,yerli hikaye olduğunu söyleyebilirim bu kadar az yorum,şaşırtıcı……….
  Şu anda da,devam ettiğini düşünerek(p90x ve Gym)yeni motivasyon kaynağım olduğunu söyleyebilirim, tebrikler……

  Cevapla
 3. icten

  Wuhuwww… değişim harika tebrik ederim. İlla ki herkes 90 günde istediği vücuda kavuşacak diye bir şey yok. Azmetmişsin yılmamışsın ve başarmışsın, başarmak harika bir duygu.
  Yazını da büyük keyifle okudum. Tekrar tebrikler

  Cevapla
  • Burak Şancı

   Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim :) Size de kolay gelsin, başarı eminim ki yakınınızdadır :)

   Cevapla
 4. Selam Burak,

  Bugün senden email gelince çok sevindim. Ardından bir de değişim fotosu gelince sevincim 2 kat arttı :-) Müthiş bir iş başarmışsın. Öncelikle P90X’i ve genel olarak sporu hayatından çıkarmadığın için. Ben bırak 90 günde sadece ilk 30 günde istediği sonuçları aldıkları için bırakanları çok biliyorum (halbuki çok yazık ediyorlar). Ama sen bir şekilde P90X’i ve sporu hayatında tam 2 yıl boyunca tutmuşsun, ne güzel.

  Değişime gelince. ikinci fotoğrafa bakıyorum, adeta bir Lazar Angelov omzu çıkmış! :-) Değişim gerçekten çok iyi, neredeyse tüm fizik transformasyonlarında gördüğümüz gibi, tabii yüz ifadesi ve bakışlar da değişmiş :-) Bunun adı “vücut transformasyonu” değil “hayat transformasyonu” oluyor!

  Tekrar tebrik ederim. İlerideki paylaşımlarını da şimdiden bekliyorum merakla.

  Cevapla
  • Burak Şancı

   Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim hocam. Bu sözleriniz beni daha da motive etti :) Özellikle hayat transformasyoni sozunuze çok katılıyorum olumlu anlamda hayatımda muhteşem değişimler oldu, hep sizin sayenizde.. Bana ilk başladığım zaman yardımlarınız olmasaydı aynı vücudumda yaşamak zorunda kalacaktım muhtemelen. En kısa zamanda yeni bir yazı yazmayı düşünüyorum :)

   Cevapla
   • Rica ederim, egzersizleri yapan da değişimi gösteren de sensin.

    Bu arada eski kullanıcı adını da buldum, istersen onu da kullanabilirsin (geçici bir şifreni emaile attım), nasıl istersen :-)

    Cevapla

Yorum Paylaşınız