28 Gün Tamam

Merhaba P90X Ailesi ,

Ben P90X ile tanıştığım ilk gün 14 yaşındaydım (şu an 16). O zamanlar 96 kilo civarıydım. İlk günümde şınav 1 tane bile çekemiyordum, dizlerimi kırarak yarım şınavı ancak belki 10 tane çekebiliyordum. Bu böyle yarım yamalak 1 sene boyunca gitti. Başladım 10 gün yaptım bıraktım, yemeğe abandım, iyice şiştim… Hep böyle 10 gün, 15 gün yaparak geçti.

15 yaşımda 97 kiloyu tartıda görünce artık ciddiye almamın zamanı geldigini anlamıştım. 30 gün boyunca istikrarla devam ettim, P90X sayesinde 84 kiloya inmiştim fakat araya sınavlar girince tekrar boşladım.

Şimdi ise, en sonki denemem olan 1. ayımın sonuçlarını sizlerle paylaşıyorum. Bu sefer hiç olmadığım kadar emin adımlarla yürüyorum. Kendimi gerçekten hafiflemiş hissediyorum.
Artık bundan sonra (yeni bir alışkanlık kazanmada ilk 28 günün önemi!) 1 turu göz açıp kapayıncaya kadar bitireceğime eminim, zaman öyle bir akıp geçiyorki anlamıyorsunuz bile.

3. ay sonuçlarımı da sizlerle paylaşmaya sabırsızlanıyorum. İnşallah herşey yolunda gider ve ben de P90X Mezunları arasındaki yerimi alırım.

Sağlıcakla kalın…

Enes – 1. Gün & 28. Gün

Enes 28 Blog

 

3 Yorum

 1. Merhaba, beslenme planımız ne şekilde? Yardımcı olabilirmiiniz?

  Cevapla
 2. Enesakgl

  İnşallah hocam bu yağlardan kurtulmak en büyük temennim (:

  Cevapla
 3. İlk ayını bitirmeni tebrik ederim Enes,

  Bence bu program ile bu genç yaşlada tanışmış olman çok büyük bir avantaj. Burada tek yapman gereken, bir “Yo-Yo” etkisi yaratmamak. Fitnesste “yo-yo” bir başlayıp bir bırakmak, biraz kilo verip sonra tekrar biraz almak için kullanılır. Programın etkisini ve gücünü zaten ilk elden yaşamışsın öncesinde de (1 ayda 97 kilodan 84’e inerek).

  Şimdi, benim her zaman bahsettiğim 28 gün sınırını da başarıyla geçmişsin. Artık senin de yazında söylediğin gibi, gerisi çok daha kolay ve hızlı gelecektir.

  Fotolara bakınca, 1. gün ile 28. gün arasında kendini çok daha dinamik ve zinde hissettiğin görülebiliyor :-) Şimdi bundan sonra vücut daha da iyi reaksiyon verecek ve şekillenecektir. Mutlaka 90 gün sonuçlarını da bekliyor olacağım artık :-)

  Cevapla

Yorum Paylaşınız