29 Çeken Şubat… Başlamak İçin Bir Sebep Daha!

İçinde bulunduğumuz bu yıl (2016) bir “Artık Yıl“! Bu, kullanılan teknik tabir (biz uydurmadık :)

Dünyamızın güneşin çevresinde tam tur döndüğü bir astronomik yıl, yaklaşık olarak 365,242 gün olmasına rağmen, biz onu yuvarlar ve 365 gün kabul ederiz. Ama bu biriken küsüratı, er ya da geç bir yerlere koymamız gerekir. Biz de onu her 4 yılda bir, normalde 28 gün olan Şubat’a ekleriz!

İşte bugün de o 29 Şubat’lardan biri… Bugün doğanlar, haberlere konu olur, gerçek yaş gününü 4 yılda bir kutlayacak diye dalga geçilir… Oysa bizlerin, böyle özel (ya da özel olmayan!) günleri, lehimize çevirmede üstümüze yoktur!

O zaman biz de diyoruz ki… Bugün 29 Şubat; hayatınızı değiştirmeye başlamak için mükemmel bir gün! Sadece onla da bitmiyor; üstüne üstlük bir de Pazartesi! Bizler Pazartesi’lere de bayılırız!  O da yetmezmiş gibi, ana sayfadaki sayaç diyor ki “Eğer bugün başlarsanız, 28 Mayıs’ta hayatınızın en iyi fiziğine sahip olacaksınız!“… Yani 3-4 fire günüyle, Haziran’a, tam da yaza bomba gibi girmek… Kulağa gerçekten hoş geliyor, değil mi?

P90X, Insanity ya da Hybrid… Biz bu mükemmel ev fitness programlarını bitirip de “keşke başlamasaymışım!” diyen tek bir kişi bile görmedik! “İyi ki yapmışım, iyi ki tanışmışım” demiyeni de görmedik! Daha da önemlisi, yapıp sonuç almayanını da görmedik! Sonuç almaktan kasıt, sadece fiziğinizi değiştirmek de değil bu arada. Eski bir deyiş vardır… Vücudunu değiştir, hayatın değişsin! 

Artık yıl, 29 Şubat, bu yazıyı okuduğun “bu”gün… Hayatı değiştirmeye ilk adımı atmak adına harika bir gün…

1 Yorum

  1. Hocam sis gaza getirmeyi çok iyi biliyorsunuz :-D Yemin ediyorum şu anda kalkıp 1 no’lu DVD’yi koyasım geldi. Hele şu yazın ilk günü bitme olayı beni en çok vurdu.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız