2. Haftaya Başlangıç

Aslında dün programı bırakmaya karar verdim, hatta itiraf ediyorum aslında bıraktım. Kenpo DVD’sini yapmadım, bir gün öncenin vermiş olduğu barfiks ağrıları yeterince canımı sıkmıştı çünkü. Daha sonra tüm günü tembellik ile geçirirken arkadaşım haydi kıyafet alalım biraz dedi ve benim de acil tarafından bir kota ihtiyacım vardı. Şimdi yazdıklarımı dikkatli okuyun çünkü ben bile inanamadım. Kotlardan beğendiğim 10 kadar modelin 30 bedenini aldım, daha sonra kabine gittim, kabinden çıkarken 28 beden kot ile çıktım; ve bence bu imkansız olmalı ama hayır her zaman giyindiğim marka ve 28 beden.

Bu sebeple bugün akşam eve gelir gelmez 2.hafta DVD’sini koydum ve süre bu sefer hiç de öldürücü değildi benim için, hareketler de öyle tabii bir kaçı hariç, mesela halen şınav hareketlerinde 5-7 arasında kalıyorum ama daha önceleri birisi bana şınav çekeceksin dese hayretler içinde karşımdakinin ateşini ölçerdim.

Şimdi zaten 30 bedenmişsin aman ne gerek var spora demeyin, kocaman bir göbeğim var. Aynaya baktığım anda evet dehşet verici bir kilom yok ama ben Dreya gibi olmak istiyorum, ne kadar fit o kadar öz güvenli ve sağlıklı. Sizin de hedefiniz asla kilo vermek ile sınırlı olmamalı, dengeli ve güçlü bir vücut sizi hayattaki zorluklara karşı da güçlü kılar. Güç sadece beyinde ya da kaslarınızda gerçekleşen bir şey değildir, güç aslında dengedir.

Programa başladığım bir hafta içerisinde hayata bakış açım ve beslenmem değişmeye başladı, belki size bu da inandırıcı gelmeyecek ama gerçekten sağlıklı uyku uyumaya başladım ki bu benim için oldukça önemli.

1 hafta içerisinde bende bu değişimi gerçekleştiren programın şimdi 90 gün içerisinde bana yapacaklarını merak ediyorum, umarım kendimi super-girl zannedip gökdelenlerin tepelerinden uçmaya kalkmam.

içten

 

12 Yorum

 1. Ben (henüz) P90X yapmıyorum ama sizin yazılarınız beni motive ediyor nedense! :-) Lütfen devam.

  Cevapla
  • icten

   Merhaba Merve,

   Yazılarımın seni motive etmesi ettiği kadar, senin ya da her hangi bir kişinin motive olması da beni motive ediyor. Evet henüz başlamadın ama bence biran önce başlamalısın, çünkü yaz ve beraberinde harika bir vücut seni bekliyor.

   Cevapla
   • Tam şimdi sitede gaziniyordum ki ilk defa bir blog’da yorumuma cevap veriliyor, bi heyecan yaptım :-)

    Şimdilik belki yoğunluktan dolayı kendim yapamıyorum ama inan senin yazılarını okudukça sanki ben yaşıyormuş gibi hissediyorum.

    Cevap için teşekkürler.

    Cevapla
    • icten

     Merhaba Merve,

     Yoğunluk kelimesinin anlamını en iyi bilenlerdenim, inan bana sürekli bir koşuşturmaca içerisindeyim ama P90X yapıp sonuç alan insanları bire bir tanıyorum ve yaparsam sonuç alacağıma inanıyorum o yüzden de zaman ayırıyorum. Bu kişileri bire bir tanımama rağmen başlamam ancak onların sonuç almalarını gördükten ve aldıkları sonuçla nasıl keyifli bir yaşam sürmelerini gözlemledikten sonra oldu. bu sebeple inanıyorum ki 30. gün sonunda ilk değişim fotoğraflarımı gördükten sonra sen de zaman ayıracaksın; çünkü fit bir beden için rejim asla yeterli olmuyor ve her rejimin sonunda daha fazla yağlar ile yeni bir dönem seni bekliyor. Ben başlayacağına inanıyorum ve bunun için de elimden geleni yapacağım.

     Bu sitede gezinen herkes aslında bir nevi aynı sorunu paylaşan ve bundan kurtulmak isteyen kişiler; birbirimize destek olduğumuz sürece hiç bir maddi çıkar gözetmeksizin hepimizin bu sorundan kurtulacağına inanıyorum.

     Yazdığın hiç bir yorumun cevapsız kalmayacağına eminim.

     Sevgiler

     Cevapla
 2. lütfen bu kadar çabuk pes etmeyin :S

  Cevapla
  • icten

   Merhaba Hakan,

   Programı sen de yapıyorsun ve ilk 21 gün sürekli pes etme düşüncesinin kafamda olmasını anlayabilirsin, ama değişim için pes etmemeye çalışıyorum.

   Aslında programı bitirebilmek için yapılması gereken tek şey DVD’yi koyup start demek, çünkü o güzel vücutlu insanları görünce evet ben de varım diyorsun ve sürenin nasıl geçtiğini anlamıyorsun.

   Umarım başaracağız.

   Cevapla
 3. P90X’te 90 gün içerisinde herkes tartışmasız çok iyi sonuçlar alır. Ama bazıları sonuçları daha erken görmeye başlar. Sanırım sen bu şanslılardansın (ben de öyleydim yalnız :-)

  Ama dediğim gibi, verilen programa ve beslenme tablosuna dikkat eden herkes, er ya da geç 90 gün içerisinde istediği sonuçları alacaktır.

  Cevapla
  • icten

   Aykut Hocam,

   Ben gerçekten inanamıyorum kısa süre içerisinde kendim de görmüş olduğum değişime. Bu süreçte sizin başınızı sık sık ağrıtıyorum, hiç şikayet etmeden vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederim.

   Cevapla
 4. Ben de başlıycam. Umarım bende de etkisini gösterir.

  Cevapla
  • icten

   Merhaba Bilayda,

   Mutlaka başlamalısın, denemeden bilemezsin. Ben programı yapıp da güzel sonuçlar almayan kişi ile karşılaşmadım. Programın güzel yanı sana aynı zamanda yeni bir yaşam felsefesi sunuyor ve sen bunun farkına bile varmıyorsun.

   Başlayıp pes etmekten de korkma, çünkü kimse sana programı bitirmek için tek bir hakka sahipsin demiyor. Her şey sana bağlı.

   Cevapla
 5. Tam siteden en sonunda çıkıyordum ki, bir de bu yazı geldi :-) Bırakın da gideyim artık :-)

  Motivasyonunu çok tebrik ettim ama.

  Cevapla
  • icten

   Buğra Merhaba,

   Site de geçirdiğin zaman inan bana boşa harcanan zaman değil, yazılanların hepsi gerçek. Eğer ki bir değişim istiyorsan karar verip uygulamaya geçmen için harika bir teşvik merkezi burası.

   Hayatta değiştiremeyeceğimiz şeyler var elbet, ama değiştirebileceğimiz şeyler için gerekli olan tek şey harekete geçmek ise şimdi tam zamanı.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız