Zuzumla (Ab Ripper X) çalışmamız

Arkadaşlar Merhaba,

Bugün programımın üçüncü günündeyim, hareketleri artık daha düzgün ve nizami yapıyorum. Fakat sık sık mola veriyorum bedenim alışık olmadıgı için ve hantal olduğum için! Pes etmiyorum, bazen kendi kendime “yapamıyosun salla gitsin yapma” desem de, sonra “olmaz yapacaksın, 1 tane de olsa yapacaksın” diyorum ve öyle böyle bitiriyorum   programımdaki hareketleri.

Ab Ripper X kabusum oldu zaten :) ama göbek için programdaki en iyi bölüm bence. Karnım sanki parçalanıyor, mola vere vere, 3,5 diye diye yapıyorum ama hiç yapmamaktansa 3 tekrar bile iyidir.

Yemek konusuna gelince, arkadaşlar 2 günde midem o kadar ufaldı ki normalde hergün yediğim yemegi bugün yiyemedim. Tabakları yine full yaptım ama midem almadı, yani sizin anlıyacağınız  bu programı yapınca isteseniz de o kadar yemek yiyemiyorsunuz. Şunu unutmayın, son 10 dakika kaldı yapmasam da olur, aman bugün yorgunum yapmıyım, misafir geldi, misafire gittim, işte mesaiye kaldım, falan filan bahaneleri kendiniz kaldırın. Çünkü 90 gün boyunca böyle bahaneler belki onlarca kez olacak, kimse gelip de size “bu 1 saat hiç bir işin yok, spor yap” demez, bunu siz kendinize demelisiniz.

Bu arada benim en büyük motivasyon kaynağım zuzuma ve kuzuma çok teşekkür ediyorum :-)

Moment

 

9 Yorum

 1. icten

  Kuzu bence için rahat etsin bu konuda, çünkü buradan bakınca Moment hiç de pes edecekmiş gibi durmuyor. Ama sen yine de kendisinden manevi desteğini esirgeme :)

  Cevapla
 2. merhaba,
  ben kendim bu programi uygulamiyorum ama destek oluyorum birisine :) basta ona olmak üzere herkese kolay gelsin, yaptiginiz kolay bi is degil..
  bu arada @moment: programi aksatmak yok sonra bozusuruz :) öpüldün

  herkese basarilar diliyorum

  Cevapla
  • haha yok yok aksatmamm kuzum :)

   Cevapla
 3. Ab Ripper X’i dün ilk kez bu site üzerinden izleyip, ben de denedim. Öncelikle söylemeliyim, çok güzel bir hizmet olmuş. İş seyahatlerinde, otel odalarında vs. DVD’ler olmadığı zaman cep telefonundan rahatlıkla yapılabilir.

  Ancak, böbürlenmek gibi olmasın ama, ilk sefer yapmama rağmen bana o kadar zor gelmedi. Sonuna kadar yapmadım ama ilk 5 hareketi falan ekrandakilerle beraber 25’er tekrar yaptım. Ama bugün kaslarımda o tatlı yanmayı hissediyorum, bu da demekki işe yarıyor anlamına geliyor sanırım.

  Cevapla
 4. Biliyorum programı beleşe getirmek ister gibi duruyorum ama acaba bugün hangi egzersizi yaptınız sorabilir miyim? Sadece Ab Ripper X’i mi? Teşekkürler.

  Cevapla
  • :)beleşe getirme gibi bi durumunuz yok zaten kişiye göre değişiyo proğram benim proğramım belkide senin işine yaramıcak bayanların programı benim işime yaramaz mesela kişiden kişiye fark var gün geliyo 2 cd birden calışıyon gün geliyo 40 dakka calışıyon cd 3 benim bugünkü ekzersizim. Aykut hocaya danışırsan o sana daha detaylı anlatır gerekirse program hazırlar zaten bloglarda var örnek program;) biraz araştırırsan bulursun dostum :)

   Cevapla
   • Anladım. Çok teşekkürler. Biraz önce Aykut Hoca ile ilk kez iletişime geçtim :-)

    Cevapla
 5. Zuzu… Kuzu… ya da her ne ise, P90X serüveninizde motivasyonunuzu hep yukarıda tutun. Bu belki egzersizlerin kendi ya da beslenme kadar önemli. Senin motivasyonunu yüksek görmek çok güzel.

  Ab Ripper X’e gelince… Hiç merak etme, zamanında benim de kabusum olmuştu. Sana bu ipucunu ben mi biryerde vermiştim hatırlamıyorum ama, orada da doğru yoldasın. Ab Ripper X’te, ekrandakiler (ki bu arada profesyonel atlet falan değiller, onlar da bizim gibi sadece 90 günlük programdan mezun olmuş test grubundaki insanlar) her hareketten 25 tekrar yaparken, daha ilk günden onlarla bir yapmaya çalışmak delilik olur! Onun yerine, kendinize bir rakam belirleyin. Mesela 10! (bu benim rakamımdı). İlk seferde, onlar 25 tekrar yaparken, siz 10 yapın. Bir sonrakinde 11, sonrakinde 12… Bu şekilde rakamlarınızın yavaş yavaş arttığını ve bir süre sonra onları yakalayabildiğinizi göreceksiniz.

  Ab Ripper X’i her bitirdiğinizde yere yıkılmış olacaksınız bu doğru (ekrandakilerin bile yıkıldıklarını görebilirsiniz). Ama, o zor birşeyi başarmış olma duygusunun hazzı bence hiçbir şeyde yok. Bunu da unutmayın.

  Başarılar…

  Cevapla
  • Sağolun Aykut hocam :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız