İlk Ders

Ve ben yaşıyorum… Her egzersiz başlangıcında ilk baktığım süre oldu, daha sonrasında bu mu; çok kolay dedim fakat diğerleri 20. tekrarı yaparken ben daha 10.tekrara yeni ulaşıyordum. İnanın defalarca bunun aptallık olduğunu düşündüm ve tam DVD’yi kapatmaya karar verdiğimde gözüm bu işi yapanların vücutlarına takıldı. Sonra çaktırmadan aynada kendime baktım, 90 gün sadece 90 gün dedim. Açıkçası inanmıyorum öyle bir vücuda sahip olabileceğime ama birazcık bile değişim için feda edebileceğim bir çok şey var. Pes etmedim, hem ne diyor programın başında, yeter ki pes etmeyin yapabildiğiniz kadarıyla yapın, yavaş yapın ama durmayın bırakmayın; zamanla yapabileceksiniz.

Sanırım en önemli olan şey motivasyon, o yüzden ilk DVD’yi koymadan önce resmimi çektim, ve ana sayfada yer alan kişilerin değişimlerine tekrar tekrar baktım. Onlar yapabildiyse eğer ben de yapabilirim.  Yine de itiraf etmeliyim ki arada kaytardığım oldu, ilk günün değil ilk haftanın günahı olmaz. Tanrım çok zor hareketler olsun ama bana hoplama zıplama olmasın, küçükken ip bile atlamaktan nefret ederdim ben, onun yerine misket oynamak daha kolaydı. Şimdi çocukluğumdaki tüm zıplamaktan kaçtığım oyunların hain bir intikam darbesini kucak açarak selamlıyorum.

Bugün 1.gün DVD’si bitti ve ben hiç bitmez sandığım bir işkenceden kurtuldum! Aslında bu sevgilinin ailesiyle tanışmak gibi, gergin ve inançsız iken, birden bire kolay ve eğlenceli geldi. Hatta yarın sabah yapacağım DVD’yi bilgisayarıma koydum ve izledim, şu an çok kolay görünse de eminim ki yarın sabah defalarca bırakmaya kalkacağım, ama o fit vücudu istiyorum ve umarım ki bırakmayacağım.

Bu arada saat her ne kadar akşamın 10:15’i olsa da bir şeyler yemeliyim, sanki yersem kilo yapacakmış gibi geliyor ama bu kocaman bir yalan. Vücudu beslemem gerektiğini yazılarda okudum ve kendimi yağsız bir yoğurt içine ananas dilimlerinden oluşan bir şölene doğru yönlendiriyorum.

içten

 

5 Yorum

 1. bende dün basladım o göğüs antremanı acayip zor 2. kez tersten yapılan hareketlerı yapıcak gucum kalmadı. Bu arada blog nasıl yazıyoruz sitede*

  Cevapla
  • icten

   Aramıza hoşgeldin Hakan.

   Evet ilk başlangıçta bütün DVD’let zor gelecek, ama zamanla zorlanmaktan kendin zevk alacaksın ve o antremanları yaparken kullandığın ağırlıklar (tamamiyle kendi isteğin ile, çünkü zoru seveceksin), hareketlerin tekrar sayısı artmaya başlayacak. Sakın pes etme.

   Blog yazmak için Aykut hocaya mail atmalısın.

   Cevapla
  • Hakan Selam,

   Senin de programa başlaman çok sevindirici, seninle hemen hemen aynı tarihlerde başlayan başka pek çok kişi daha var.

   Ama, programını ben yapmış olsam, ilk gün Chest & Back ile başlatmazdım, o da ayrı bir konu :-)

   Bu arada isteğin üzerine, blog’da yazı yayınlama yetkin açıldı ve statün “contributor” olarak değiştirildi. Üye bölümünden yazını ekleyip, onaya gönderebilirsin.

   Cevapla
 2. icten

  Teşekkür ederim Berk.
  Kaldı 89 gün haklısın fakat her yerim ağrıyor, yine de bir hayli iç gıdıklayıcı mutluluk verici ağrılar bunlar.

  Kas yapmaktan korkmuyorum çünkü p90x’in bana sağlayacağı kaslar vucut geliştirme üzerine değil tamamiyle vucut sıkılaştırma ve sağlam şekilli vucut üzerine kurulu.

  Sıkı bir vucut, ahh evet.

  Cevapla
 3. Kaldı 89 gün! :-)

  Aslında bayanların çoğu nedense hep “kaslanmaktan” korktuklarını söylüyorlar ama bence biraz kas çok yakışıyor.

  Bu arada, güzel ve samimi bir anlatım diliniz var. Yazılarınızı okuyor olacağım.

  Cevapla

Yorum Paylaşınız