İçten’in 2. P90X günü

Vazgeçmek için elimde harika bir sebep var bugün, mesela sabah erken kalkıp yapmam gereken programı yapmadım. Üstüne akşam çıkışta arkadaşlarımla dart oynamaya gittim ve bira bardağının enfes görünüşüne aldandım. Fakat çok ilginçtir ki biramı söyleyip içmeye başlarken masadaki arkdaşlarıma P90x anlatmaya başladığımı fark ettim ve her biri bana imkansız olamaz dedi ve ben inatla sitede okuduğum tüm detayları yalar yutarmışcasına onlara anlattım. Belli bir süre sonra gözlerimdeki ışığı gördüler ve onlar da başlamaya karar verdiler, kendi çapımızda iddaya bile girdik. Tam vazgeçmişken birden bire bir günlük bile olsa içime nasıl işlediğini farkettim bu değişim sürecinin. Bütün bir akşamı sadece bir bardak bira içerek geçirdim ve 23:00 itibariyle eve geldim. Hazır mıyım? Hayır. Yapmalı mıyım? EVET!

Ter dökmeye hazırım (aslında değilim ama yapmak zorundayım). Hem zaten başlayınca eninde sonunda bitiyor.

içten

Not: Hayır, Forklift Operatörü değilim! Sadece işyerimin arka bahçesinde oyun oynayabiliyorum :-)

 

9 Yorum

 1. Takipçinizim… Ama sanki yazılar biraz kısalmaya mı başladı, bana mı öyle geldi?

  Umarım bir yorgunluk ya da motivasyonda bir düşüklük yoktur :-)

  Cevapla
  • icten

   Merhaba Cengizhan,

   Motivasyonda bir düşüklük elbette yok, aksine tüm gün aklımda spor yapmak var ama o kadar yoğun bir koşuşturmacanın içerisindeyim ki ister istemez bilgisayar başında geçirdiğim zaman azalmaya başladı. Programa başlayarak bir çok şeyden fedakarlık edeceğimi biliyordum ama programın bu denli tüm varlığımı saracağını bilmiyordum.

   Açıkcası biran önce 30 günlük sürecin geçmesini diliyorum çünkü hem kendimde ki değişimi görmeyi hem de pes etmemenin gururunu yaşamayı istiyorum.

   Sizlerin yazılarıma yorum bırakması motivasyonum da katalizör etkisi yaratıyor; sanki ben başarırsam sizler de başlayıp başaracakmışsınız gibi geliyor o sebeple her biriniz programa başlayana kadar ben yazmaya devam edeceğim.

   Türkiye’de harika bir akım başlatıyoruz, her geçen gün programa başlayan kişilerin sayısı artıyor ve bu çok mutluluk verici, Aslında normal hayatta söyleyemediğimiz yorgunlukları, bedenimizdeki hayal kırıklıklarını burada paylaşarak tedavi oluyoruz.

   Cevapla
   • Yine süper bir yorum olmuş, başka birşey demiyorum. Ufukta Editör’lük gözüküyor sanki :-)

    Gerçekten ilk 30 gün, hatta ilk 21 gün çok kritik. Sizlerin de sayesinde P90X’e başlayan çok, ama maalesef bırakan da çok! Ve yakından incelediğimde, programı yarım bırakanların pek çoğunun ilk 21 günlük dilim içine düştüğünü ve azmedip bu barajı geçmeyi başaranların da sonunu getirdiklerini biliyorum.

    O yüzden ilk üç hafta bir şekilde hiç gün kaçırılmamasını tavsiye ediyorum. O günün DVD’sini ne olursa olsun koyun ve “Play” tuşuna basın. Yarım yamalak da yapsanız, yapın! O takvimlere kalın bir kalemle çarpıları atın.

    Bu şekilde, her geçen gün daha da kolaylaşacağını ve hayallerinizdeki ideal vücuda kavuşacağınızı unutmayın. Alacağınız iltifatları, belki sizin de ilham kaynağı olup değiştireceğiniz hayatları düşünün :-)

    Ve sakın pes etmeyin…

    Cevapla
 2. Merhaba, bayanların programı erkeklerinkinden farklı mı oluyor? Sizinki haftada kaç gün, günde kaç saat?

  Cevapla
  • icten

   Ali Osman Merhaba,

   Sadece bayan erkek ayrımından bahsetmiyoruz, Programa başlamak için doldurmuş olduğunuz forma göre Aykut Hoca size özel bir sıralama gerçekleştiriyor. Kilonuz ve boyunuz, spor geçmişiniz bu programı uygulama şeklinizi derecelendiriyor. Bahsedilen P90X programı ekstrem bir program bu nedenle çok dikkatli olmanız gerekiyor.

   Ayrıca, programı uygulayan kişilerin bazıları kilo vermek bazıları hacim kazanmak istiyor, bu durumda uygulayacağınız hareketlerin sayılarını etkiliyor.

   Yani formu doldurmadan programa başlamaya çalışmak demek tam anlamı ile bir çılgınlık.

   Cevapla
 3. Sanırım başlangıç tarihi olarak senden bir ya da iki gün öndeyim. Aynı kategoride biriyle yarışmak eğlenceli olabilir :-) Çok heyecanlı..!

  Cevapla
  • icten

   Pınar merhaba,
   Yarışmak mı, çok kışkırtıcı ama sanırım sevdim bu durumu.

   Başlangıç ve 1.ay fotoğraflarımızı sitede oylamaya sunarız belkide:)

   Cevapla
   • Bu güzel bir fikir! :-)

    Cevapla
    • icten

     Evet hocam, bu vesile ile kendime bayan rakipler aradığımı ilan edebilirim.

     Cevapla

Yorum Paylaşınız