Yoga-X’e Zor Diyenler Utansın!

Yine biraz sansasyonel bir başlık oldu ama… Bu yazı için, “Nakfire” kullanıcı adlı Kerem’den gelen aşağıdaki yorum, bizim için ilham kaynağı oldu.

“Bu sabah ilk yogamı yapmış bulunmaktayım. Böyle bir program yok! Gerçekten mükemmel. Tüm kaslarımın uzadığını hissettim ve inanılmaz ter attım. Tabii ki hepsini nizami yapamadım ama Tony Reisin dediği gibi “do your best”… Tam gaz devam, Yoga candır ;)”

İşte bu yazıda, Yoga-X’i adeta “parkta bir yürüyüşe” çevirecek, Yoga dünyasının en zor hareketlerinden örnekler sunacağız; hem de Türkçe ve orijinal adları ile. Tekrar hatırlatalım, bu hareketlerin hiçbiri P90X’te mevcut değildir ve “gaza gelip” denemeye kalkmanız da tavsiye edilmez! :-)

Ne demişler… Allah sevindireceği kulunun önce eşeğini kaybettirir, sonra buldururmuş… Olmadı mı?! O zaman, kötüyü görmeyen iyinin kıymetini bilemez… O da mı olmadı?! Neyse, demek istediğimiz aşağıdaki örnekleri gördükten sonra, Yoga-X’ten şikayet etmeye artık yer yok!

Yoga Uyku Pozu – “Yoganidrasana”


Kainatı Yok Edici Pozu – “Kala Bhairavasana”

Kainatı Yok Eden


Tek Elle Ağaç Pozu – “Eka Hasta Vrksasana”

Tek Elle Ağaç Pozu


Yaralı Tavuskuşu Pozu – “Pungu Mayurasana”

Yaralı Tavuskuşu


Akrep Pozu Varyasyonu – “Sayanasana”

Akrep Pozu Varyasyonu


Dehşetli Yüz Pozu – “Gandha Bherundasana”

Formidable Face Pose

2 Yorum

  1. yoga-x ‘in inanılmaz bir olayı var; önce nefret ediyorsun, sonra aşık oluyorsun. hiçbir dvd sonrası yoga-x kadar rahatladığımı hissetmiyorum. p90x’e başladığım ilk dönemlerde kabusum olmuştu ama sonrada yoga günlerini iple çeker olmuştum :)

    Cevapla
  2. SerdarD

    Bu sonuncu “Dehşetli Yüz Pozu”nu, Yetenek Sizsiniz Türkiye’den hatırlıyorum. 5 yaşında bir kız çocuğu yapmıştı. Sanki Exorsist filminden çıkmış gibi duruyordu :-) Bayağı korkutucu. Ama eğitim meselesi.

    Biz önce Crane’i çözelim de… gerisi gelir.

    Cevapla

Yorum Paylaşınız