Veee Kapanış… Mezuniyet… (-22 Kg :-)

Merhaba tüm dostlara… Şırnak Mezraa’dan kucak dolusu selamlar…

Bugün itibariyle  92. günümü bitirmiş bulunuyorum. Aykut Hocamla inşallah şimdi hangisine başlayacağımı belirliyeceğiz. Üzülsem mi sevinsem mi bilemiyorum.  Çünkü P90X’in en çok sevdiğim yanı en az bir saat onbeş dakika  olmasıydı, uzun olmasıydı! Benim elimde Yoga-X’in  45 dakikalık versiyonu olan DVD de mevcut ama bir kere bakmadım.  1 saat 32 dakikalık olanı yapıyorum. Bilmem, insanlardan uzaklaşıyorum, kendimi  bir buçuk saat spora veriyorum ve kendime geliyorum, stress atıyorum. Bu yüzden sanırım…

Ben başladıgımda 100 kilo iken şuan 78 kiloyum (Fotolardan da anlarsınız farkı). -22 kilo verdim.  Tabii ki beslenmek de önemli.  Herkesten çok yediğimi kesinlikle söyleyebilirim. Ama fuzuli şeyler yemedim. Yumurta, tavuk eti, kırmızı et, badem, yoğurt, meyve… benim değişmezlerimdi.

Bu 92 günün bana kattıkları;

– Yalan söylemeyeceğim kesinlikle ama bende hepiniz gibi vücudumu şekle sokmak için başladım. Ama zamanla anladım ki; yeri  geldi hasta oldum ama sıkıntımı stresimi geçirmek için yaptım, bırakmadım. Zorunlu ara (AÖF Sınavı) dışında ara vermedim. Artık vücut için yapmıyorum, takıntım yok baklavam çıkmadı falan diye. Ben piskolojik etmenlerimi pozitif yöne çevirmek için yapıyorum. Ama işte vücut da dilleniyor sizle beraber emin olun. Siz stresinizi bastırırken vücut da kendini topluyor. Baklavaların çıkacağına da eminim. P90X’e sonuna kadar güveniyorum.

– Barfiks demiri görünce söven ben, artık barfiks demiri görünce çekmeden geçmem asla. Hatta atraksiyon yapıyorum, sigarayla barfiks çekiyorum! :-)

– Benim 3 ay oldu ama ben 1 yıl sonrasını merak edıyorum nedense. Hiç 3 aya odaklanmadım. Siz de sadece 3 aya odaklanmayın. Ne kadar gün sayarsanız olumsuz etkiler sizi.

Ben ne kadar yazmaya çalışsam da bitirmenin verdiği şu anki hislerimi anlatamam size. Gerinize bakın ve yolunuzu saptırmadan, kimseye kulak asmadan devam edin. Alacağınız sonuçlar hiç de boş olmayacaktır. “Before & After” fotolarımı paylaşıyorum; iyi seyirler…

Xqaly Yan 90

Xqaly Önden 90

Xqaly Bacak

Xqaly sırt

 

6 Yorum

 1. sevgili abicim vücudu şaşırtmak gereksiz bir şey özellikle 2 hafta gibi uzun bir ara. çok gereksiz. bir çok bodybuilder in tavsiyesi maksimum 1 hafta spora ara vermektir. bu süre içerisinde zorladığınız kaslar yenilenir iyileşir. 2 haftada güç kaybı yaşanabilir. (kas kaybı değil. sadece hamlaşırsınız. spora ara vermek ve kas kaybı tamamen saçmadır. sadece kaslarınız küçülür (kesinlikle vücut kasları yemez) bu bilgiyi de vermek istedim. görünüyor ki şuan yağ oranınız %15-16 civarında. eğer 2-3 kilo verirseniz %10 civarına düşer diye düşünüyorum. ve bu orana düştüğünüzde clean bulk yapmanızı tavsiye ediyorum. intermittent fasting ve düzenli sağlam bir egzersiz programı ile 1 yıl aralıklı clean bulk ile çok iyi bir vücuda sahip olabilirsiniz. (aralıklı clean bulk şöyle ki: 3 ay clean bulk / 2 ay definisyon diyeti / 4 ay clean bulk / 2 ay definisyon diyeti == süreleri kendiniz ayarlayabilirsiniz.) bulk sürecinde kardiyo yapıyorsanız kesinlikle yapmamalı veya süreyi haftada 2-3 gün günde 45 dk-1 saatle kısıtlamanızı, definisyon diyetinde kardiyoya tam anlamıyla abanmanızı tavsiye ediyorum. bunları niye yazdığımı bilmiyorum sadece insanlara diledikleri görüntüye sahip olmalarını istiyorum galiba. biraz da can sıkıntısı. iyi sporlar, bol şans

  Cevapla
 2. Merhaba Xqaly,

  Hiç yorum yazmaz olur muyum :-) Sadece bugün başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi, cevap verilecek mailler, yorumlar birikti…

  (Bugün Antalya’ya arabayla geçiyordum, hani yollarda “Şu-Oil… Bu-Oil…” vs gibi garip garip benzin istasyonları olur ya… Dedim onlardan almayayım benzini de Opet’i bekleyeyim. Pompacı çocuğun (aslında kocaman adamdı) ilk günüymüş. Benzin dememe rağmen gitmiş dizel koymuş! Patronlarını aradılar, binbir özür vs… Araba sonunda bir şekilde kurtuldu ama gün heba oldu!)

  Neyse, gelelim sana… :-) Tabii ki sonuçları ben de çok beğendim. Hatta buradan yorumum gecikse de, Whatsapp’tan yazışmıştık. Şu an devam programını hazırlıyorum, yarın muhtemelen atmış olurum :-)

  Tekrar tebrikler…

  Aykut

  Cevapla
  • Xqaly

   Teşekkur ederım aykut hocam . Geçmiş olsun cana gelmedıgı surece hıçbirşey sıkıntı değildir. Yeni programı beklıyorum sabırsızlıkla hocam :) bu Arada kolsuz t-shirtimi de isterim :):)

   Cevapla
  • Xqaly

   Aykut hocam devam programım ????

   Cevapla
 3. mmurat

  Darısı da bize genç arkadaşım. çok iyi görünüyorsun. Gelişim çok güzel. Kıskanmadım desem yalan olur. devamını dilerim. bize örnek olamaya devam ediniz.

  Cevapla
  • Xqaly

   tşk ederım murat bey. Bakalım p90x i bitirdim 2 hafta vücudu şaşırtmak adına ara verdim. Şimdi Aykut hocamdan cevap beklıyoum hangisine başlayacagıma dair. Aykut hocamdan da yorum istiyorum inşallah görüp bi yorumunu alabilirim :)

   Cevapla

Yorum Paylaşınız