Süt Dilimi mi?

Son iki blog paylaşımı olan Gökhan ve Ferhat‘ın muhteşem transformasyonlarının üzerine belki biraz daha yavan bir paylaşım olacak ama, bu konu bana maillerde çok geldiği için kayıtsız kalamadım.

Özellikle öğrencilerden ve fazla ara öğün alternatifi bulamayanlardan, Kinder Süt Dilimi‘nin iyi bir ara öğün olup olmayacağı sorusu üzerine belki de haddinden fazla email aldım. O zaman buradan herkese açıklayalım; bu süt diliminden pek ara öğün değil de, obeziteye giden en hızlı yolda iyi bir ana öğün olur belki! Rakamlarla açıklayalım…

Öncelikle hemen belirtelim, tıpkı Subway restoranları hakkındaki “Yeme bizi Jared!” yazısında olduğu gibi,  besin öğeleri tablosunu Kinder’in kendi resmi web sitesinden aldık; sonra kimse avukatlarını üzerimize salmasın :-) Süt Dilimi’nin 100 gramındaki değerler; 421 kalori, 26 gr. yağ (bunun 16 gramı doymuş), 30 gr. şeker vs… Şimdi bu kadar kaloriyi, yağı ve şekeri bu ürünün formülüne nasıl sığdırmışlar, öncelikle onu tebrik etmek lazım. Besin Öğe Tablosu

Burada yorumlarımız yanlış anlaşılmasın, ürüne ya da üreticilerine saygısızlık etmek değil amacımız. Ve muhtemelen kullandıkları yağ da, şeker de, süt de, muadillerine göre daha kaliteli olabilir sonuçta. Ve evet, belki bir bebeğin, bu saydığınız kaloriye, şekere ve yağa da ihtiyacı var. Ama siz bebek değilseniz, sizin yok! O yüzden belki güç bela yaptığınız koca bir günün egzersizinin çöpe gitmesini istemiyorsanız, lütfen kendinize başka bir ara öğün alternatifi bulunuz. Mesela, sütün “dilimine” ne hacet, gidin süt için!

Aslan Sütü

6 Yorum

 1. Cidden korkunç değerler, bize besleyici diye sattıkları şeylerin çoğu böyle zaten yemeden önce iyi bi analiz etmek lazım. Hocam bu arada 1 hafta önce mail atmıştım gözünüzden kaçtı sanırım, iyi günler. :)

  Cevapla
  • Merhaba Okan,

   Evet maili şimdi bulup cevapladım :-) Buradan da yazayım, 30 günlük değişim bence çok iyi; özellikle ilk fotonda karın kasları çok iyi çıkmış. İlk 30 gün boyunca sadece 2 gün kaçırman da iyi bir istikrar. Devam ettiğinde çok çok iyi sonuçlar gelecektir diye tahmin ediyorum.

   Cevapla
 2. Erkan

  Zannediyorum ki kalorinin cogu sekerden geliyor. Seker dilimi yani. Sut isin paravani. Ana ogunde bile tek seferde bu kadar kalori almiyorum ben. Ara ogun icinse bu el bombasi yut daha iyi :-)

  Cevapla
  • ana öğünde 421 kalori almıyorsan listeni bir daha gözden geçir bence

   Cevapla
   • Erkan

    5 ogun yiyorun ve gunluk kalori slimim 1500-1700 arasi. Yag yakmaya calisiyorum iyi bole. Tavslye icin saol.

    Cevapla
 3. Hahahaha Aslan Sütü :-D Bir Tekirdağ’lı olarak buna yorum yapmadan geçemedim. Çok iyi yaa…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız