Stay With The Fight !

Herkese Merhaba :)

Öncelikle şunu belirtmek isterim, ingilizce özentisi birisi değilim, sözün orjinali ingilizce olduğu için başlığım bu şekilde.

Yeniden başlayacağım P90X serüvenimde artık tecrübeli bir P90X’ci olarak bildiklerimi, tecrübe ettiklerimi sizlerle daha aktif paylaşmayı düşünüyorum.

Yeni başlayacak arkadaşlara ve hali hazırda devam edenlere tavsiyem, kendinize bir takvim yazdırın. Evet bildiğimiz takvim, bunun amacı ise spordan sonra o güne bir tik atmanız. Bu bence çok faydalı bir motivasyon yöntemi. Öncelikle takviminiz ortalıkta olsun. Duvarınıza asabilirsiniz veya her daim masanızda durabilir ama mutlaka görülecek bir yerde olsun. Takviminizin bir kenarına başlangıç tarihini ve hedefinizdeki bitiş tarihini yazın. Eğer motive edeceğini düşünüyorsanız benim gibi motivasyon cümleleri de yazabilirsiniz. Bu takvim her odaya girip çıktığınızda gözünüze çarpıp size sporunuzu hatırlatacaktır :) Hele günler geçip, tiklerle dolu bi takvim haline geldikçe gurur kaynağı bile olacak :)

Ve bu takvim 90 gün sonunda sizin karneniz olacak. Takvimi elinize alıp baktığınızda sadece 5-6 gün boş veya çarpı konmuşsa takdiri hak ediyorsunuz ve iyi bir P90X mezunu olmuşsunuz demektir :) Ama eğer bu yapmadığınız gün sayısı 10’a yaklaşmış veya geçmiş ise maalesef sınıfı düz geçmiş olursunuz :)

Umarım faydalı olur , herkese iyi sporlar :)

Not: O Egzersiz Kayıt Formları da süs diye değil, onları doldurun, üşenmeyin, günler ilerledikçe artan barfiks şınav sayılarını görmek çok zevkli oluyor :)

Ensar Takvim

8 Yorum

 1. Çağrı

  Son final sınavının bitmesinin ardından 12 Haziran günü ben de dönüyorum yoga matının üzerine artık Eylül’de 90 gün sonuçlarının yoğunluğundan site kitlenecek :) Ensar aramıza tekrar hoşgeldin

  Cevapla
  • Bayağı oldu gerçi gelişim ama sağol hoş buldum :)

   Cevapla
 2. Bu arada ilk günü bitirdim ama harbi hamlamısım :)

  Cevapla
 3. Bu arada İbrahim ile Ensar, duble yapmış oldunuz :-) Son 4 yazı arka arkaya sizden :-)

  Bir de… sitenin eski takipçilerinden “İbrahim de yeniden başlamış, ben de başlayayım” diye mail atanlar oldu; güzel gelişmeler bunlar :-)

  Taslaklar arasında Erkan Hocanın (Srgl) da yazısını görüyorum… P90X ateşi yandı :-)

  Cevapla
  • Erkan

   Kontrol bekliyor olmasi gerek hocam. Yoksa bi durum mu oldu :-)

   Cevapla
  • Valla ateş mi yanar yangın mi çıkar bilmiyorum ama buralar biraz canlanmalı uyuşukluk hiç yakışmıyor p90x’cilere , herkes bi kendine gelsin oturarak p90x’ci olunmuyor ona göre :)

   Cevapla
  • Sıra Ibrahim abi de ,bi tane daha yazarsa bende yazarım ;)

   Cevapla
 4. Duvar (ya da masa) takvimi ve Egzersiz Kayıt Form’ları benim olmazsa olmazlarımdır.

  Onlarsız P90X yapmaya çalışmak, bırakmaya davetiye çıkarmaktır!!!

  Cevapla

Yorum Paylaşınız