Kürkçü Dükkanı

Selamlar Sevgili P90X Ailesi,

Birinci tur P90X’i bitirip, inzivaya çekilmiştim hatırlarsınız. JohnGalt ile tutuştuğumuz kapışma malesef ölü doğdu :-) Ben peşinen malubiyeti kabullenmiş olsam da JohnGalt’ın gazı erken bitince ortada kaldı herşey. Bu arada JohnGalt’ı bulup getirene dondurma ısmarlıyorum :-)

Aşağı yukarı 6 ay geçti ilk turun üzerinden. Spor yapmadım bu süreçte ama beslenmeme azami dikkat gösteriyordum. Şeker, tuz, beyaz ekmek ve türevleri ile pakete girmiş her türlü içecekten uzak kalarak birinci tur sonundaki kilomu korumayı başarmıştım. Ta ki 15-20 gün öncesine kadar… Tembellik, vurdumduymazlık bazen de çaresizlikten aksattığım beslenmem bu kısa süre içinde bana 3 kilo olarak geri döndü. Evet küfür gibi bir şey bu benim için. Bu kadar kısa sürede böyle kilo alınca moralim bozuldu. İlk turda çektiğimi bir ben bir de Allah biliyor çünkü. Biliyorum ki burada bitmeyecek. Böyle devam edersem çok kısa sürede eski halime döneceğim. Böyle bir şey olursa geri dönüşü de olmayacak bundan da eminim.

Bu sebeple ani ve kesin bir kararla 2. tura başmaya karar verdim. Dün market alış verişine gidip, gerekli malzemelerimi stokladım. Ertelemeden bu akşam kısmetse başlıyorum. İnanılmaz bir motivasyon sağladım ki bunda en büyük neden almış olduğum 3 kilonun verdiği kızgınlık. Bu kadar kolay olmamalı. Bu kadar zor kazanılan bir şeyi bu kadar kolay kaybetmemeli insan. Umarım bu motivasyonumu kaybetmeden 2. turu tamamlayabilirim. İlk tura başlarken bile bu kadar kararlı değildim.

O son kiloları almayacaktın… Winter is coming :-))

7 Yorum

 1. teoman.T

  vay vay vay erkann abimee bakk :D hos geldin abii :D vallaa bi ara dedim kesin erkan abi bıraktı sporu tekrardan aldı kiloları kolunu dahi kaldıramıyorr diye dusunuyordum helal olsun abime hosgeldin :D ahh birde ben gelebilsem :( aykut hocam kare asın 3 tamamlandı :D 4 kim acaba :P

  Cevapla
  • Erkan

   valla sporsuz olmuyor bu iş teoman. beslenmeyle bi yere kadar tamam ama ipi ucu kaçtımı o aldığın kalorileri yakmak için yapacak tek şey spor. onu da yapmadın mı eski halime döneceğim gün gibi aşikar. o yüzden kıydan köşeden yapalım dedim bu sefer bi hedefim falan yok sadece spor yapmak istiyorum elbette kazancım byük olacak. de haydi sen de gel :-))

   Cevapla
   • teoman.T

    Abimm benim insallah gelecegim donusum muhtrsem olacak merak etme :)

    Cevapla
 2. UgurDUZLA

  Hadi bakalım hayırlısı, ben de bu aralar spor yapamıyorum maalesef

  Cevapla
 3. Ooooo Erkan Hoca’yla kare asın 3’ü tamamlandı diyorum… Bi de dördüncü bekleyelim, gerisi kolay :-) P90X sezonu cidden açıldı sanırım :-)

  Yazıyı okuduktan sonra… aslında ben hep tam tersini düşünürdüm. Sanki vücudu mahvetmek o kadar kolay değil de, mahvolduktan sonra, özellikle P90X ile toparlamak çok kolay diye. Yanlış anlaşılmasın, benim için kolaylığı egzersizlerin çerez olduğunda falan değil (ki değil). Ama sonunda cevap vereceğini bilmekte.

  Tünelin ucundaki ışığı gördükten (ya da bildikten) sonra herşey her zaman daha kolay oluyor. İşte P90X videolarının sağ alt köşesindeki geri sayan saat de, benim ışığımdır. Başkasını bilmem ama ben “aaa ne güzel, hiç bitmese keşke” diyecek kadar Polyanna değilim. Ama “canını okuyacağım, bitireceğim seni”ciyim. O sayacın saniye saniye azaldığını görmek de, benim işimi görmeme yetiyor.

  Cevapla
  • onur alp

   Benden çok iyi dördüncü olur. On numara dördüncü olur benden. Çok iyi dördüncü olur.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız