Sağlıklı ve Fit Bir Yaşama İlk Adım

Merhaba P90X Ailesinin birbirinden değerli üyeleri… Bu yazımda sizlere kısaca kendimden, P90X’e başlama hikayemden ve bu zamana kadar yaptığım P90X serüvenimden bahsedeceğim.

Adım Burak, 19 yaşındayım ve öğrenciyim. Sporla kendimi bildiğimden beri iç içeyim. Buna örnek vermek gerekirse, 6 yıllık bir kulüpte basketbol geçmişim olduğunu ve belirli bir süre spor salonunda vücut geliştirme antrenmanıyla ilgilendiğimi söyleyebilirim. Şu anda da zaman buldukça basketbol oynuyorum.

Bugüne kadar birçok kez spor salonuna başlayıp bıraktım. Nedenleri çok fazla. İlk yazımın tanışma amaçlı olmasını istediğim için uzun olmasını istemiyorum. Bunu başka yazılarımda mutlaka anlatırım :)

P90X’e bir arkadaşımın bilgisayarında gördüğüm videolar ile başladım. O da heves etmiş, belki başlarım düşüncesiyle günlerini geçirirken beni bu muhteşem programla tanıştırmış oldu. Bunun için de ona minnettarım :) İlk başta ‘Aman bu da ne? Bu kadar şeyle kim uğraşır. İşe yarayacağının garantisini kim verebilir ki’ dedim. Belki de birçoğunuz bu programla ilk karşılaştığında bu soruları sormuştur. Sonra yıllarımı spor salonlarına verdiğimi, oralara paralar döktüğümü ve hiçbir sonuç alamadığımı da düşündüm. En fazla ne kaybedebilirdim ki? O günden sonra sıkı bir araştırma içine girdim. İnanın bana izlemediğim video, okumadığım blog kalmamıştır. Uzun araştırmalar sonrasında başlamaya karar verdim. Bu karar hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri oldu. “Sağlıklı Fit Bir Yaşama İlk Adım’’da  Aykut Hocam da sıkılmadan ve bıkmadan ilk günden beri benim yanımda oldu. Bu da bana başlangıçtan itibaren ekstradan moral kaynağı oldu.

Şimdi mi? Şimdi bu yazıyı 2 tur P90X bitirmiş biri olarak yazıyorum :)  Yani 180 gün geride kaldı. Fotoğrafların nerde, niye bu zamana kadar yayınlamadın diyenleriniz de olabilir. Sebebi Aykut Hocanın bir yazısında paylaşmış olduğu ‘’Kendinize 12 ayı verin’’ felsefesi. Ben kendime o 1 yılı verdim. Şu anda yolun tam yarısındayım. Umarım diğer yarısını da böyle istekli bir şekilde devam edebilirim :)

Yazdıklarınızı okumuyorum sanmayın :) Hepinizin başarı hikayelerini, neler yaptığınızı, yorumlarınızı… hepsini okuyorum. Öğrenci olduğum için derslerden zaman bulup bir türlü yazamadım. Umarım bundan sonra daha sık yazabilirim. Paylaşmak istediğim çok şey var, özellikle beslenme konusunda… :)

Sabırla yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Herkese programında başarılar dilerim. Sıkılmayın, bıkmayın, en önemlisi de asla vazgeçmeyin. Unutmayın, zafer inanlarındır. Yaptığımız her doğru işte zafere ulaşmak dileğiyle…

İyi günler, iyi çalışmalar…

2 Yorum

  1. Burak Şancı

    Teşekkür ederim :)

    Cevapla
  2. icten

    180 gün mü? Seni tebrik ediyorum .

    Cevapla

Yorum Paylaşınız