İnsan Vücudu Neler mi Yapabilir?!

Yazının konusu Aktör Christain Bale… Onu pekçok farklı filmden tanıyor olabilirsiniz. Amerikan Sapığı, Makinist, Batman serileri ve de son olarak geçtiğimiz günlerde vizyona giren American Hustle (Düzenbaz)… Gerçi bu sefer de onu tanımakta oldukça zorluk çekebilirsiniz. Christian Bale bir bakıma vücudunu ekstrem şekilde değiştirebilmesi ile ünlü.

Aşağıdaki fotoğraflarda yıllara ve filmlere göre nasıl değişebildiğini ve sırasıyla Amerikan Sapığı, Makinist ve son olarak Düzenbaz filmlerindeki fiziğinin inanılmaz farklarını görebilirsiniz.

Şimdi, “o bir milyonlar kazanan bir aktör, işi bu, kim bilir neler kullanıyor da yapıyor” diyenleriniz olacaktır. Ama burada anlatmak istediğimiz, bir bakıma insan vücudunun muhteşemliği. Bundan neredeyse 2 yıl önceki ilk yazımda “insan vücudu inanılmaz bir makine, siz ona ne verirseniz o da size onu geri verir” demiştim. Sadece Aktör Christian Bale değil, aslında bu sitedeki belki binlerce isimsiz kahraman da bunu kanıtlar nitelikte.

christian-bale-body-transformation

Christian Bale Transformasyon

11 Yorum

 1. Bayramov001

  Hocam .ben internetten de baktiğıma göre hacim arttırmak için iytiyacın olduğundan daha çok kalori yukarı çıkmamız lazım (nerdeyse 400-500)… benimde buna ihtiyacım var ancak benim hacmim olmadiğı gibi göbeöimde var ne yazık ki hem hacmim yok hemde göbeğim var…. ve ben hangisini yapacağımı şaşırdım p90x i artık 1 ayını bitirdim ve göbeğim az bir oranda eridi…yani ben hacmimi artırmak için çok kalori aldıöımda göbeöime zarar veriyor..Eğer az alsam o zamanda kilom azalacak ve vücudum kotü şekle giricek ondan korkuyoorum lütfen yardım edin hocam.. Teşekkürler)

  Cevapla
  • Yorumu gordum hocanda cevap atar ama clean bulk yapmalisin temiz beslenmelisin ozaman hem yag yakkm surecim devam eder hemde kg alirsin.l sebze protein agirlikli beslenecen ayrica sık sık yemek yemelisin ve karbonhidradi baklagiller ve kahverengi piric bulgur kepekli makarna dan alacan clean bulk yazarsan cok cikar kaldiki p90x beslenme tablosundaki karbnhidradlari tuketrsen dedim.olur bak ben 72kg dayim suan 86lardayin yag oranimda dusuk:) insan vucudu cidden cok farkli :) beast nutrition beast exercise and human recovery:)

   Cevapla
   • Bayram001

    Çok teşekkür ederim…ben beslenmeme dikkat ediyordum..1 ayın sonunda kaslarım güzel bir şekilde gelişdi fakat karın kaslarımın 2 si gözüküyor 1 ay öncede gözüküyordu zaten..(sıkınca 4 ü) )) bende yalnışmı yapıyorum diye düşünmüşüm meyer yola devam)) SEN ELİNDEN GELENİ YAP GERİSİNİ BOŞVER))) …Evet bende bunu yapıyorum artık …HEDEF SİX PACK)))

    Cevapla
 2. ayhan3404

  oyuncuğu süper bir adam evet her şey irade ile bitiyor

  Cevapla
 3. icten

  İnsan bedenin de meydana gelen bu değişikliklere inanmak ve kabullenmek oldukça zor. Fakat bu somut örnekler zor gibi görünen hiç bir şeyin zor olmadığını ispatlıyor.

  P90X + ( İrade + İstek + Azim ) = Yeni Bir Sen + Yeni Bir Yaşam

  Cevapla
 4. Mustafa

  Christain Bale….

  Cevapla
 5. hocam egzersiz kayıt formu emaillime gondere bılırmısınz sizden istemis tim sizde gönderdim demiştınız ama gelmedi bi bakarsanız sevinirim

  Cevapla
  • Tekrar gönderilmiştir. Özellikle Hotmail ve Gmail’lerde “İstenmeyen Posta” klasörünü de kontrol ediniz.

   Cevapla
 6. adamin dibi daha 7yasinda iken oynadigi filmden bu yana cektigi filmlerin hakini veren ve bu surecde imkansizngozuken tiplere giren biri muthis daha ne olsun

  Cevapla
 7. Aldığı paranın her kuruşunu hak eden aktör !

  Cevapla
 8. Engin

  Bu adam cidden sıra dışı bir aktör. Rolüne göre alıp verdiği kilolar pek çok kez arkadaşlarımla sohbet konusu oldu. Vücudumuz çok verimli bir toprak, önemli olan onu nasıl işlediğimiz. Ne ekersek onu biçeriz öyle değil mi? :) En güzel örneği de gördüğümüz gibi Christain Bale…

  Cevapla

Yorum Paylaşınız