1 Ayda Verilmiş 11 Kilo ve Mutluluk Verici Değişim!

Merhaba İnanılmaz P90X-TR Ailesi!

Yaptığım iş gereği daha önce çok Blog yazdım, WordPress panelinde çok bulundum. Ama hiçbirinde şuan ki kadar heyecanlı ve mutlu olduğumu hatırlamıyorum. Spor salonlarında sık sık bulunmuş ama her defasında sıkılmış, can sıkıntısından biraz fitness, biraz kick-boksla uğraşmış biri olarak, şehir dışına üniversite okumaya gidince sürekli ye-iç-yat Bermuda Şeytan Üçgeninde kaldım.

Her gün dışarıdan döner, pide, kumru vs. yiyecekleri tükettikçe bir de bakmışım ki tartıda 3. haneyi gördüm. Evet! Abartısız söylüyorum daha 19 yaşında tartıda 100 kilo olduğumu görünce bazı şeylerin değişmesi gerektiğini düşündüm. Çünkü hem hayatımdaki bi çok faaliyeti rahat rahat yapamıyor, hem de dolabımda bulunan bütün kıyafetlere uzak kalıyordum.

Geçtiğimiz yaz tekrar bulaştığım kickboks macerası ile 90 kiloya kadar düştüm ama araya Ramazan girdiğinde tekrar kendimi saldım ve sonuç yeniden 97 kiloyum! Ardından sürekli araştırdığım, Insanity ve P90X programlarını yapmayı ciddi ciddi düşünmeye başlamıştım. Ama ne olursa olsun bu iki mucizevi programdan birine başlamak benim için artık şart olmuştu. Alışveriş yaptığım zaman çok sevdiğim slim-fit tarzı kıyafetlerin içine giremeyip sürekli bol tabir-i caizse dede işi kıyafetler almaktan çok sıkılmıştım. Dolabımdaki kıyafetlerin hiç biri olmuyor, sürekli büyük bedenli tek bi kıyafetimi giymek zorunda kalmıştım.

Aslında herşey de bundan sonra başladı. 3 senelik ilişkim olan kız arkadaşım bir gün başka pantolonum olup olmadığını, neden hep aynısını giydiğimi sorduğunda acı gerçekle yüzleşmiş oldum. Aslında çok pantolonum vardı ama hiçbiri olmuyordu. Görünümün yanı sıra sağlığım açısından da kilo vermemi hem ben hem kız arkadaşım istiyordu. Ve o gün kendime ve kız arkadaşıma söz verip yaza kadar  fit olmaya karar vermiştim.

Şu anda Insanity’nin 45. günündeyim ve 15 gün önce tartıldığımda 86 kiloydum. Üstelik artık bütün kıyafetlerim oluyor ve üzerimde eskisinden daha şık duruyor. Özellikle bacak olmak üzere vücudumun sıkılaşmasını gördükçe spora daha da asılıyorum. Bunların yanı sıra bana kazandırdığı kondisyon ile halı sahada daha önce futbol kulüplerinde oynamış arkadaşlarıma bile arkamdan nal toplattırıyorum. Insanity’de kalan son 13 günümü de bitirdikten sonra 1 hafta ara verip P90X’e başlamaya kesinlikle kararlıyım, bütün gerekli olan ekipmanları temin ettim. Geriye sadece başarmak kaldı.

Kısmetse Mayıs ayında P90X mezunu olarak sizler gibi harika bi vücuda sahip olmayı hedefliyorum. Bu süre zarfı içerisin Blog’da aktif olarak bulunup vermiş olduğunuz bilgileri harfiyen inceleyip uygulayacağım. Ayrıca değişimimi merak edenler olabilir diye bir de resim ekliyorum. Eski ve yeni halimin hangisi olduğunu siz tahmin edin bakalım :-)

İyi ki varsınız P90X Ailesi !

Furkan Insanity

4 Yorum

 1. Yalniz bana bile.koydu o laf okurken baska pant yokmu eminim istediginden fazlasi.olacakdir bakis acyndan tutu vucut tipine herseyindegisecekdir cok guzel gidiyorsun ins mezunlar arasinda yerini alirsin basarilar:)

  Cevapla
  • Kesinlikle kötü bi niyet olmadığını bildiğim halde benimde çok zoruma gitmişti. Şimdi gerekeni yapıyorum herşey yolunda :) Sizlerinde bilgilerinizle inşallah t-shirtü elde edeceğim.

   Cevapla
 2. Merhaba Furkan,

  45 gün sonuçlarını, hayatını değiştirme hikayeni, pozitif enerjini, artık çeşit çeşit pantalonlar giyebilmeni :-) … hepsini tebrik ederim.

  Biz genel olarak, P90X’in Insanity’den önce yapılmasını tavsiye ediyoruz ama seni hareket ettirecek hiçbir şey de yanlış değildir. Sadece… Insanity’i bu kadar sevdiysen, P90X’e ve sonuçlarına bayılacaksın! :-)

  Tekrar tebrikler…

  Aykut

  Cevapla
  • Spora baya ara verdiğim için fazlasıyla hamlaşmıştım hocam. O yüzden kondisyon kazanma gereği duydum ve bana iyi gibi geldi. Tabiki önerileriniz benim için çok önemli P90X’i bitirdikten sonra definasyon olması açısında tekrar Insanıty veya Focus T25 düşünüyorum.

   Cevapla

Yorum Paylaşınız