Queen ile 3. P90X günü

Evet; üçüncü günü de atlattık. 1. gün yapmış olduğum Chest & Back ve Ab Ripper antremanından sonra 3. gün Shoulders & Arms ve yine Ab Ripper yapıyor olmak, ağrıyan kol kaslarımla pek kolay olmadı. Aslında bir an bırakmayı düşünmedim değil. Ama biliyordum ki eğer şimdi bırakırsam tekrar başa döneceğim. Aynı kısır döngüye dönmek istemiyorum bu defa.  Dolayısıyla acıya sancıya 3. günü de geçirdim. Aslında beni motive eden en önemli şeylerden birisi çalışma takvimimi sürekli gözümün önünde tutuyor olmam. Üstelik o gün ne yediğimi takvimin arkasına küçük notlar halinde yazıyorum.  Zararlı bir şeyler kaçırmışsam onları büyük harfle yazıyorum ki gözüme batsın.

Shoulders & Arms (Omuzlar & Kollar) antremanı ağırlıklarla çalışıldığından, doğrudan kaslarınızın yandığını hissedebileceğiniz bir şekilde kurgulanmış. Yaklaşık 55 dakika sürüyor ama indir kaldır ön kol arka kol derken nasıl bittiğini anlamıyorsunuz.

Ab ripper için de, gerçekten söylenildiği gibi nefret ediyorsunuz. Ama seviyorsunuz da! :-)

Fotografta en sağda yer alan bizzat benim. Üstelik bu 63 kilo ikenki halim. 68’i düşünemiyorum.

 

6 Yorum

 1. admin bende bu programa başladım fakat sitedeki diğer arkadaşlar gibi blog yazamıyorum yardımcı olurmuısunuz?

  Cevapla
  • Selam Hakan,

   Üyelik statünü “Contributor”, yani “İçerik Sağlayıcı” olarak değiştirdim. Senden güzel bir yazı bekliyoruz o zaman!

   Cevapla
   • 1 hafta sonunda çok güzel bir yazı hazırlıcam emin olun . :)

    Cevapla
 2. Sevgili Queen, samimi paylaşımların için bir kez daha teşekkür etmek istedim.

  90 günlük program bittiğinde o 68 kg’liere 63 kg’lere güle güle diyeceğine emin olabilirsin. Sadece şunu hatırlatmak istedim. P90X sadece bir “kilo verme” programı asla değildir. P90X komple bir “vücut transformasyon” programıdır. Yani, sadece kilo vermekle kalmayacak, kaliteli, metabolizma hızlandırıcı, yağ yakıcı kaslar kazanacak, daha zinde, enerjik ve pozitif olacaksın.

  Ama azmini, motivasyonunu ve devamlılığını kaybetmemelisin. Bu yüzden programın ismi P90X, P19X değil (Bu arada P90X’e hep yanlış olarak P19X diyen bir arkadaşım vardı ve gerçekten de 19. günü hiç geçemeden programı yarım bırakmıştır. Şimdi tekrar başladı ve çok başarılı gidiyor o ayrı).

  Sen mutlaka devam et ve istediğin sonuçlar gelecektir. Bu neredeyse 2+2’nin 4 olduğu kadar kesindir.

  Cevapla
 3. Sadece Ab Ripper X yapmayın derim çünkü sürekli karın kaslarınıza yüklenmek iyi olmaz ! Zaten programı özel kılanda bu mesela bugün karın kaslarına yönelik çalışıyorsunuz yarın kol ve sırta yönelik bu arada karın kasları dinleniyor ertesi gün başka birşeye haftanın her günü farklı calışmaların olması agrılarınızı hafifletiyo.

  Cevapla
 4. Site üzerinden ben de 3 gündür Ab Ripper X’i deniyorum ama şimdi karın kaslarımın yanında bacak kaslarımda da bir ağrı var (tatlı bir ağrı). Normal mi, aynısı sizde de oluyor mu?

  Cevapla

Yorum Paylaşınız